Gwiazdka z nieba. Rozświetlamy dekoracjami zimowy mrok

@jonnatykkaa

Nie da się ukryć, że zapadający w ekspresowym tempie szybko mrok, czy niezbyt optymistyczne dni, kiedy niebo zasnuwają ciemne chmury, dają się większości z nas we znaki. Na całe szczęście nadchodzące Święta Bożego Narodzenia są doskonałym pretekstem do tego, aby dodać naszym wnętrzom przytulności za sprawą migotliwych dekoracji. Rozświetlony nimi dom doda nam otuchy i poprawi humor nawet w najbardziej ponure poranki, popołudnia i wieczory. Oto pomysły na świetliste świąteczne aranżacje. 

Świetlna choinka

Kto powiedział, że w bożonarodzeniowym okresie mamy zadowalać się zaledwie jedną tradycyjnie wyglądającą choinką? A może by tak na jednej ze ścian naszego domu stworzyć dekorację z choinką w roli głównej, ale która będzie stworzona ze świetlnych łańcuchów i błyszczących ozdób? To pełna uroku dekoracyjna propozycja z rodzaju DIY, która fenomenalnie zaprezentuje się w każdym wnętrzu, a do tego której stworzenie nie będzie od nas wymagało większych zdolności manualnych, jak i za wiele czasu. Ot, żyłce metalowej nadajemy kształt choinki i podczepiamy pod nią łańcuch świetlny. Na samej górze robimy z żyłki zawieszkę, dzięki której nasza dekoracja prostym sposobem zawiśnie na ścianie. Następnie zabieramy się za zawieszanie na niej ulubionych ozdób, najlepiej tych, na których pojawiają się migotliwe akcenty.

@ufurnishcom

Kraina pięknych snów

W przedświątecznym dekoracyjnym ferworze przede wszystkim kładziemy nacisk na planowanie odświętnego wystroju naszego salonu. W końcu to właśnie w tej przestrzeni koncentruje się świąteczne celebrowanie. To w nim ustawimy jadalniany stół, choinkę oraz dopasowane do nich dekory. Często zapominamy tym samym na przykład o grudniowej oprawie sypialni. A przecież i to niezwykle ważne w domu miejsce, gdzie regenerujemy ciało i ducha, także zasługuje na nadanie mu odpowiedniego świątecznego klimatu. Przestańmy traktować więc sypialnię po macoszemu i sprawmy, aby przerodziła się w bajkową krainę beztroskich snów. Aby tego dokonać, wcale nie musimy silić się na nielekkie w organizacji tworzenie oszałamiających przepychem dekoracji podobnych do tych w salonie. W tym przypadku możemy postawić na minimalizm, nawet jeśli w duchu jesteśmy dekoracyjnymi maksymalistkami. Wystarczy, że zamontujemy przy wezgłowiu łóżka świetlny baldachim. Do jego stworzenia potrzebujemy zaledwie dwóch rzeczy – białego prześcieradła i lampek. Tym samym przy minimalnym nakładzie sił, otrzymamy fantastyczny, odprężający efekt w iście bajkowym stylu. W tak przystrojonej na Święta sypialni nie można nie spać smacznie i nie mieć pięknych snów.

@mybedroomgoals

Balkonowa magia

Za szybko zapadający zmrok, czy posępne grudniowe szarości przestaną stanowić dla nas większy problem, jeżeli nie zapomnimy nadać szczególnej bożonarodzeniowej aury naszym balkonom. Skrzące nadzwyczaj urokliwym blaskiem balkonowe dekoracje sprawią, że nawet najbardziej przepastne ciemności nie będą już na nas działały przygnębiająco. Zanurzmy się więc czym prędzej w świecie migotliwego optymizmu! Jeśli brak nam czasu na wymyślanie aranżacji, weźmy się za najprostszy, ale i maksymalnie efektowny dekoracyjny plan – obwieśmy sufit balkonu sznurami lampek.  Możemy mieć pewność, że podobna świetlna kaskada będzie prezentowała się po prostu rewelacyjnie.

@mybedroomgoals
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis