Inspirujące aranżacje łazienek: Odkryj nowe trendy i pomysły

Łazienka jest pomieszczeniem, które coraz częściej pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale jest przestrzenią reprezentacyjną. Pełni rolę swoistego pokoju kąpielowego. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam inspirujące aranżacje łazienek, nowe trendy i pomysły, które warto wykorzystać.

Aranżacje łazienek – co jest w modzie?

Niezależnie od wielkości łazienki bardzo modne jest aranżowanie pryszniców typu walk in. Transparentna ścianka prysznicowa oddziela pozostałą część łazienki od strefy kąpielowej. Takie rozwiązanie sprawdza się nawet w bardzo małych łazienkach i można je zaobserwować nie tylko w ekskluzywnych hotelach, ale i nowoczesnych mieszkaniach i domach. Aranżacje łazienek ze ścianką prysznicową mogą być bardzo różnorodne, bo kluczem jest tutaj dobór odpowiednich płytek. Można zdecydować się na monochromatyzm albo kontrast, czy też połączyć płytki heksagonalne na ścianie z płytkami w klasycznym prostokątnym czy kwadratowym kształcie na posadzce. Nie można oczywiście zapomnieć o estetycznym wykończeniu odpływu liniowego. Tutaj sprawdzi się klasyczny chromowany ruszt. Istotne znaczenie ma także dobór armatury. Sprawdzi się zarówno srebrna, jak i złota. Może być utrzymana w stylu retro lub nowoczesnym, dobrana do pozostałej armatury i ceramiki łazienkowej, a także dodatków. Jeśli chodzi o kolorystykę to modne są połączenia szarości i bieli, bieli i czerni, a także szarości i czerni. Można też postawić na łazienki w lustrzanym wydaniu z płytkami na wysoki połysk oraz lustrzanymi szafkami czy dużymi lustrami dekorowanymi oświetleniem LED.

Aranżacje łazienek – montaż klasyczny czy podtynkowy?

Decydując się na aranżację łazienek ma się do wyboru klasyczny lub podtynkowy montaż armatury i ceramiki łazienkowej. W drugim przypadku można świetnie ukryć wszelkie przyłącza i taka aranżacja wpisuje się w stylistykę pokoju kąpielowego. W przestronnym wnętrzu obok ścianki prysznicowej może znaleźć się miejsce także na wannę wolnostojącą. Taki element dodaje łazience nutę glamour. W końcu takie wanny, zwłaszcza posadowione na eleganckich nóżkach kojarzą się z pałacowymi wnętrzami. Warto podkreślić, że podtynkowy montaż armatury i ceramiki ułatwia utrzymywanie przestrzeni łazienki w czystości, zatem jest nie tylko estetyczny ale i praktyczny. W przypadku klasycznego montażu można także postawić na elementy stylowe, choćby umywalki wpuszczane w blat czy też toalety bezkołnierzowe.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis