Jak dbać o delikatną skórę pod oczami?

W codziennej pielęgnacji skóry twarzy niezwykle ważne jest, aby zadbać osobno o skórę pod oczami. Krem pod oczy ma właściwości, które działają właśnie na ten wrażliwy obszar skóry. Skóra pod oczami ma specjalne potrzeby, wymagające wysokiej jakości kosmetyków. Naprawdę warto przyłożyć się do tego zadania.

Jakiej problemy są związane ze skórą pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i to właśnie w tym miejscu u wielu kobiet pojawiają się pierwsze zmarszczki. Ten obszar wymaga szczególnej pielęgnacji i kosmetyków dedykowanych tylko pod oczy. Skóra pod oczami jest około 4 razy cieńsza od skóry na policzkach i dodatkowo jej unerwienie jest dość płytkie. Dodatkowo ma słabe krążenie krwi i limfy i może być podatna na wszelkiego rodzaju alergie. Ten obszar jest wrażliwy i brakuje mu nawilżenia. Panie często dostrzegają w tej okolicy cienie, które są skutkiem zastojów limfatycznych. Niezdrowy styl życia, za mało snu i nieprawidłowa dieta są od razu widoczne w kondycji skóry pod oczami. Mruganie powiekami także przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych właśnie pod oczami. Z tych wszystkich informacji można wysnuć jeden wniosek, a mianowicie to, że pielęgnowanie skóry pod oczami to konieczność. Aby chronić ją przed wysuszeniem, utratą elastyczności i słońcem, trzeba znaleźć taki krem pod oczy, który ma aktywne składniki.

Jak prawidłowo zadbać o skórę pod oczami?

Należy wybrać wysokiej jakości krem pod oczy, który zawiera aktywne składniki działające na kondycję tej delikatnej skóry.  Ze względu na małą liczbę gruczołów łojowych, skóra pod oczami jest wrażliwa na czynniki zewnętrzne i łatwiej ulega reakcjom alergicznym. Co za tym idzie, szybciej się starzeje. Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy to doskonały pomysł na drodze do pięknej skóry. Skoncentrowane składniki takie jak kwas hialuronowy zapewniają natychmiastowy efekt nawilżenia. Skóra staje się napięta, jędrna, a zmarszczki wygładzają się. Przesuszenie w tych okolicach to prosta droga do powstawania zmarszczek, a kwas hialuronowy doskonale wiąże cząsteczki wody. Jego działanie daje widoczne rezultaty takie jak lepsze napięcie skóry, jędrność, mniejsza widoczność kurzych łapek i wygładzenie doliny łez.

Jakie rytuały pomogą zachować młodsze spojrzenie?

Stosowanie bogatych składnikowo kremów to nie wszystko, jeśli chodzi o wygląd skóry pod oczami. Jeden z dobrych nawyków na drodze do pięknego spojrzenia to odpowiednia ilość snu. Każda nieprzespana noc wpływa choćby na cienie pod oczami. Klimatyzacja, sztuczne oświetlenie i stres, to dodatkowe negatywne czynniki, jeśli chodzi o zdrowy wygląd skóry pod oczami. Jak widać, jest naprawdę wiele czynników, które niestety wpływają na złą kondycję skóry pod oczami. Dobry krem pod oczy to ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, które w znaczący sposób pogarszają jakość skóry pod oczami. Intensywne nawilżenie i działanie anti-age to ważne zadanie kremu pod oczy. Wypełnione zmarszczki to upragniony cel dla wielu kobiet, a przy regularnej i odpowiedniej pielęgnacji, można go osiągnąć szybciej, niż się wydaje.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis