Jak mądrze zaaranżować salon?

@homestylepassion

Sposób, w jaki aranżujemy meble do salonu, jest kluczem do stworzenia przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni. Zbyt wiele elementów połączonych z przypadkowym podejściem może spowodować, że pokój będzie trochę niezrównoważony. Na szczęście istnieje kilka prostych zasad i tricków, dzięki którym z łatwością stworzymy przytulny pokój dzienny.

Wygląd salonu w naszym domu będzie ostatecznie zależeć od tego, jakie meble chcemy w nim umieścić. Zastanówmy się, gdzie chcemy postawić telewizor, kanapę, stolik kawowy i regały. Musimy jednak pamiętać, aby nasze pomysły na układ salonu uwzględniały sposób, w jaki my i reszta domowników korzystamy ze wspólnej przestrzeni. 

@Pooky

Zacznijmy od kanapy

Nasza sofa to często główny mebel i centrum naszego salonu, dlatego jej umiejscowienie jest tak istotne. W niewielkim salonie możemy wybrać miejsce pod ścianą lub oknem, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce na fotele, stolik kawowy. Wybierajmy modele w podobnym stylu – jednak fotele nie muszą tworzyć kompletu z kanapą. Podobieństwa i różnice stworzą ciekawą harmonię i nadadzą charakteru naszej przestrzeni. Jeśli nasz pokój dzienny jest dużych rozmiarów lub jest połączony na przykład z kuchnią, możemy pomyśleć o postawieniu kanapy w centralnej części pokoju. Takie ustawienie optycznie oddzieli część kuchenną od wypoczynkowej, a także zmniejszy przestrzeń czyniąc je bardziej przytulnym. 

@LindsaySalazar

Bezpieczna symetria

Jednym z wyzwań meblowania salonu jest uzyskanie jego odpowiedniej funkcjonalności. Zapewnienie wygodnych miejsc siedzących do oglądania telewizji, jedzenia posiłków lub odpowiednio nasłonecznionych siedzeń do relaksu z książką. Wykorzystanie symetrii przy aranżacji salonu pozwoli nam w łatwy sposób zaplanować naszą przestrzeń. To najprostszy trick do uzyskania przestronności, ładu i maksymalnej użyteczności. 

@Sharps

Otwarte wnętrze

Jeśli nasz salon łączy się z innym pomieszczeniem nie zasłaniajmy wejścia sofą. Pozostawienie przestrzeni przy wejściu znacząco powiększy nasz salon, a także umożliwi swobodne przemieszczanie się po mieszkaniu. Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca do siedzenia, umieśćmy drugą sofę naprzeciwko lub zastąpmy ją stylowymi fotelami. Ustawmy stoliki kawowe blisko sofy, aby nie tworzyć zbędnego nieładu w przejściu.

@M&S

Nieoczywisty układ dywanów

Piękne dywaniki do salonu mogą pomóc przyciągnąć wzrok do centrum pokoju, dzięki czemu będziemy mniej skupiać się na wielkości pomieszczenia. To sprytny trick na dodane naszemu salonowi dodatkowej głębi. Pamiętajmy, że dywany mogą na siebie nachodzić, dzięki czemu dodamy nieco wymiaru. Wybierając dywany do salonu zastanówmy się, jaki rozmiar i materiał sprawdzi się najlepiej, a także w którym miejscu okażą się najbardziej przydatne.

@Habitat

Praktyczne dekoracje

Oprócz głównych elementów, takich jak sofy i fotele, istnieją również mniejsze meble do salonu, takie jak stoliki kawowe, stoliki boczne i konsole – nie zapominając także o eleganckim barku lub regałach na książki. Takie akcesoria zapewniają dodatkowe powierzchnie dla lamp, świec, wazonów i najrozmaitszych ozdób. Stoliki umieść w zasięgu sof i foteli, aby można je było również wykorzystać do odstawiania jedzenia i napojów. Idealnie sprawdzą się także do pracy – zwłaszcza w małych salonach.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis