Jaki trymer do nosa i uszu? Co sprawdzić przed zakupem?

Widoczne owłosienie w nosie lub uszach to sytuacja, która dotyka część mężczyzn i kobiet. Jeżeli nie przeszkadza – nie musi być usuwane. Co jednak, jeśli chcemy pozbyć się kilku (lub nieco więcej) długich włosków z nieproszonych i często trudno dostępnych miejsc? Warto sięgnąć po przeznaczone do tego urządzenie, czyli trymer do nosa. Jak działa ten sprzęt i co sprawdzić przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co powinien mieć dobry trymer do nosa.

Jak działa trymer do nosa?

Trymer do nosa i uszu nie wyrywa, lecz goli włoski, dzięki czemu jego używanie jest bezbolesne. Co więcej, działanie sprzętu nie powoduje podrażnienia śluzówek nosa. Jest on wyposażony w wąską końcówkę, co sprawia, że wygodnie dociera do nosa i uszu. Często trymery są uniwersalnymi urządzeniami – w zestawie otrzymujemy kilka końcówek, przeznaczonych nie tylko do przycinania włosów w nosie i uszach, ale też do strzyżenia brody i wąsów.

Jak wybrać trymer do nosa – parametry i funkcje

Wybór golarek do nosa jest szeroki, jednak aby znaleźć najlepszą dla siebie, trzeba wiedzieć, na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę.

Zasilanie

Dla wielu użytkowników ważny będzie sposób zasilania trymera. Maszynka do nosa może być zasilana akumulatorowo, sieciowo lub sieciowo-akumulatorowo. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie dwóch sposobów zasilania. Dzięki temu trymera będzie można używać zarówno po naładowaniu akumulatora (weźmiesz go ze sobą w dowolne miejsce), jak i bezpośrednio po podłączeniu do gniazdka.

Wymienne nasadki

Jeżeli zależy Ci na wielofunkcyjnym urządzeniu, przed jego zakupem sprawdź, jakie nasadki oferuje producent. Oprócz tej pozwalającej przycinać włoski w nosie i uszach końcówki mogą służyć do przycinania i wyrównywania wąsów, brody, a także fryzury.

Wodoszczelność

Chcesz móc używać trymera zarówno na sucho, jak i na mokro? Aby korzystać ze sprzętu np. również pod prysznicem, wybierz wodoodporny lub wodoszczelny model. Bez obaw umyjesz też części urządzenia pod wodą, co ułatwi zachowanie jego higieny.

Powłoka antybakteryjna

Aby uniknąć podrażnień i stanów zapalnych skóry, warto wybrać model pokryty powłoką antybakteryjną. Na urządzeniu nie mnożą się bakterię, dzięki czemu jest bezpieczne do używania.

Wbudowane światło

Czasami dotarcie do odpowiednich włosków nie jest proste mimo odpowiedniej budowy trymera. W takich sytuacjach przydaje się wbudowane światełko, które ułatwia posługiwanie się urządzeniem. Uruchomisz je za pomocą jednego przycisku.

Gumowy uchwyt

Przed zakupem trymera do nosa przyjrzyj się też jego budowie. Czy jest opływowa, a rączkę wygodnie się trzyma? Aby zapobiec jakimkolwiek podrażnieniom, warto wybrać maszynkę wyposażoną w gumowy uchwyt lub wyprofilowaną w sposób, który ułatwi jej używanie, nawet pod prysznicem.

Etui

Etui do przechowywania to gadżet, który wprawdzie nie ułatwi usuwania włosków, ale przyda się podczas wyjazdów. Nawet jeśli często nie podróżujesz, w etui wygodnie będzie trzymać trymer i jego akcesoria.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis