Marzysz o bujnych i gęstych lokach? Z tymi urządzeniami jest to możliwe!

Kręcone, piękne włosy o dużej objętości są zapewne spełnieniem marzeń wielu z nas. Posiadaczki naturalnie prostych włosów, aby osiągnąć taki efekt na swojej głowie, często sięgają po falownice czy lokówki. Nowoczesne urządzenia wzbogacono w szereg rozwiązań, które chronią nasze włosy przed skutkami zbyt intensywnej stylizacji. Jak je znaleźć w gąszczu sklepowych półek? Przekonaj się już teraz.

Co robić, aby zachować dobrą kondycję włosów mimo wysokiej temperatury?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że traktowanie swoich włosów wysoką temperaturą nie jest dla nich zdrowe, a robienie tego zbyt często i w nieodpowiedni sposób może prowadzić do rozdwajania i wykruszania się końcówek. Co możesz zrobić, aby zminimalizować te negatywne skutki?

Zacznij od odpowiedniej pielęgnacji. Zanim rozpoczniesz robienie fal czy loków, koniecznie skorzystaj z odpowiedniej termoochrony. Najpopularniejszym wyborem są spraye do włosów, ale na sklepowych półkach znajdziesz również dedykowane odżywki, szampony, kremy i sera. Co daje termoochrona? Zabezpiecza Twoje włosy przed wysoką temperaturą. Składniki wykorzystane w takich kosmetykach tworzą na powierzchni włosów barierę, dzięki której szkodliwe ciepło nie będzie aż tak szkodliwe dla ich struktury.

Pamiętaj, żeby nie kręcić włosów, gdy są mokre. Ich łuski są wtedy rozchylone, a to oznacza, że stają się podatne na uszkodzenia. Stąd reguła, że nie powinno się czesać włosów na mokro. Wyjątek stanowi używanie urządzeń specjalnie do tego przystosowanych.

Nie przesadzaj z temperaturą. Nowoczesne lokówki wyposażone są w rozmaite technologie mające minimalizować ryzyko uszkodzeń, jednak z temperatury powyżej 200°C warto korzystać sporadycznie. Do otrzymania sprężystych fal możesz użyć nawet temperatury 160°C, a jeżeli obawiasz się o ich trwałość, na koniec utrwal je lakierem.

Regularnie odżywiaj swoje włosy. To istotne zwłaszcza wtedy, kiedy często korzystasz z lokówki. Staraj się po każdym myciu głowy nałożyć odżywkę na długość włosów, a zapobiegniesz ich przesuszaniu się.

Faluj albo kręć! Co wybrać — falownicę czy lokówkę? Czym się charakteryzują?

Przy użyciu falownicy uzyskasz zupełnie inny efekt niż w przypadku lokówki. Jak wskazuje nazwa, za jej pomocą stworzysz na swojej głowie piękne, delikatne fale przypominające odrobinę rozpuszczone po warkoczu włosy. Jeśli celujesz w naturalny, nieprzesadzony efekt, warto, abyś zastanowiła się nad zakupem właśnie tego sprzętu.

Falownica do włosów BaByliss W2447E to jedna z popularniejszych opcji. Przede wszystkim charakteryzuje ją korzystny stosunek jakości do ceny, a więc stawiając na ten model, nie nadszarpniesz swojego budżetu. Praktyczne, duże płytki falownicy zostały pokryte specjalną powłoką turmalinowo-ceramiczną. Kiedy są nagrzane, wytwarzają jony ujemne, które domykają łuski włosów, a tym samym stają się one odporne na uszkodzenia i nie elektryzują się.

Temperatura, jaką może osiągnąć to urządzenie, wynosi maksymalnie 200°C. Dostępne 3 poziomy temperatury umożliwią Ci jej dostosowanie w zależności od tego, czy chcesz mocniejsze lub lżejsze fale. Korzystanie z modelu W2447E jest dziecinnie proste. Wystarczy, że oddzielisz pasmo włosów i zaciśniesz na nim odpowiednio rozgrzaną falownicę.

Producent wyposażył ją w funkcję automatycznego wyłączania, aby w przypadku pozostawienia jej włączonej nie doszło do awarii. W zestawie otrzymasz eleganckie etui, które na pewno przyda Ci się podczas podróży. Obrotowy przewód tego urządzenia nie będzie sprawiał Ci kłopotów podczas robienia fal – jego długość bowiem wynosi aż 2,5 metra.

Lokówka okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę, jeśli chcesz, aby Twoje włosy przemieniły się w sprężyste, gęste loki. Lokówki do włosów kupisz w różnych rodzajach, cenach i z różnymi, rozmaitymi funkcjami, ale my polecimy Ci dziś klasyczny, sprawdzony model. Jaki?

Tradycyjna lokówka Remington 2in1 Curls CI67E1 została stworzona w taki sposób, abyś mogła przy jej użyciu uzyskać dwa rodzaje loków: zwarte albo luźne. A to za sprawą specjalnej konstrukcji, która umożliwia zmienianie rozmiaru korpusu.

Poczwórna, solidna powłoka ceramiczna zadba o utrzymywanie Twoich włosów w dobrej kondycji pomimo traktowania ich wysoką temperaturą. Odpowiadają za to specjalne składniki użyte do stworzenia tej powierzchni. Dzięki nim podczas lokowania Twoje włosy są jednocześnie pielęgnowane, a tworzone loki łatwo ześlizgują się z korpusu. Unikniesz zatem nieprzyjemnego wyrywania i przywierania włosów. Na duży plus zasługuje końcówka, która nie nagrzewa się pod wpływem temperatury, a więc nie będzie Cię ona parzyć w dłonie podczas całego procesu.

Z cyfrowym wyświetlaczem w łatwy sposób wybierzesz 6 poziomów temperatury: od 160°C do nawet 200°C. Gdy skończysz korzystać z lokówki, możesz umieścić ją na dołączonym stojaku, na którym powoli zacznie stygnąć. Śmiało wykorzystasz go także do odkładania na niego urządzenia podczas lokowania. Unikniesz w ten sposób przypadkowego przypalenia powierzchni, np. biurka czy szafki.

Automatyczne wyłączanie po upływie 60 minut stanowi dużą zaletę tego akcesorium. Pewnie nie raz miałaś bowiem sytuację, w której zastanawiałaś się, czy aby na pewno odłączyłaś dany sprzęt od zasilania. W tym przypadku nie musisz się o to obawiać!

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis