Moda, która wraca do korzeni

@whowhatwear.com

Nie jest tajemnicą, że moda często się powtarza – i nie ma wątpliwości, że branża lubi wymyślać stare rzeczy w nowej odsłonie. Ale co dokładnie się dzieje, gdy marka przynosi swoim odbiorcom podmuch z przeszłości? Cóż, wystarczy spojrzeć na najnowsze pokazy mody.

@lulus.com

Nowe stare

Chociaż w każdym sezonie zawsze pojawiają się nowe kolekcje, moda niekoniecznie polega na budowaniu od zera. Czasami chodzi o to, aby to, co kiedyś uważano za stare, było znowu nowe. Projektanci przerabiają stare projekty i niezależnie od tego, czy jest to kolor, czy fason – są pewne elementy, które naprawdę warto zachować i podkreślić to, co wydaje się wyjątkowe dla marki. Projektanci bez wątpienia dopracowują każdy element — w tym te, które zostały odtworzone dziś — ale honorują też wielkich twórców przed nimi.

Nie będziemy nosić dokładnych kopii stylizacji z lat 80., 90., a nawet początku 2000 r., – będziemy nosić te odnowione lub wymyślone na nowo. Jednak wszystkie znaki na niebie wskazują, że moda wraca do korzeni.

@s-media-cache-ak0.pinimg.com

Era indywidualizmu

W modzie zawsze chodziło o ekspresję. Ludzie podążają za najnowszymi trendami, ponieważ chcą podążać za modą, ale także dlatego, że te trendy przemawiają do ich poczucia stylu. Jednak po raz pierwszy w historii indywidualizm jest obecnie najgorętszym trendem. Lata 70. i 80. były okresem ekspresji, ale nawet wtedy, gdybyśmy nosili trapezową spódnicę, bylibyśmy postrzegani jako konserwatywni i staromodni. Teraz, chociaż zachowawcze spódnice niekoniecznie są modne, jeśli je założymy, inni pomyślą, że uwielbiamy styl vintage i będą nas chwalić za wyjątkowość.

@pinterest.com

Ciągłe powroty klasyków

Niektóre przedmioty są ponadczasowe, jak na przykład mała czarna sukienka lub biała zapinana koszula, podczas gdy inne pojawiają się i wychodzą z mody wraz z sezonem, tak jak podarte dżinsy lub neonowe podkoszulki. Trendy w modzie mają charakter cykliczny, ponieważ stale podlegamy nowym ideom, nostalgii za minionymi epokami, ekonomii, mediom społecznościowym i wielu innym. Ale ostatecznie to, co wnosimy do swojej szafy, zawsze powinno odzwierciedlać nasz styl, to, co lubimy nosić i w czym czujemy się pięknie i komfortowo. Dlatego tak chętnie wracamy do klasyków sprzed lat, które dobrze znamy, uwielbiamy i zawsze chcemy mieć w swojej szafie – niezależnie od upływu lat i zmieniających się trendów.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis