Nonszalancka kusicielka. Ubieramy się w przebojowym stylu Magdy Butrym

@marylawlesslee

Bardzo rzadko zdarza się, by projektant młodego pokolenia już na samym początku swej kariery zafascynował plejadę rodzimych, jak i światowych gwiazd. Tak było właśnie z Magdą Butrym, w której pełnych wyrafinowania i jedynych w swoim rodzaju ubraniach zaczęła nieoczekiwanie pojawiać się Anja Rubik, Kim Kardashian, Heidi Klum, Olivia Palermo, czy Jessica Alba. Dziś zdradzamy kilka sekretów, których znajomość pozwoli nam skompletować wysmakowaną garderobę w stylu najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej projektantki.

Obiecujące początki

Nonszalanckie kreacje opatrzone metką Butrym zaczęły być postrzegane jako jedne z modowych przedmiotów pożądania. Ich autorkę zaś raz po raz zalicza się do czołówki najbardziej cenionych na świecie polskich projektantów. Co ciekawe, Magda Butrym zdobyła serca stylistów, światowej krytyki na czele z redaktorami prestiżowego Vogue’a, jak i publiki w nieprawdopodobnie krótkim czasie.

Jej przygoda z modą rozpoczęła się od studiów w warszawskiej Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Potem przyszedł czas na pięcioletni staż w prestiżowej La Manii prowadzonej przez Joannę Przetakiewicz, gdzie miała okazję zdobyć doświadczenie, które wkrótce pozwoliło jej na stworzenie własnej marki. Butrym odwrotnie niż większość młodych projektantów wcale nie snuła planów o przeprowadzce za granicę. Mimo że posiadała już pozycję i warunki ku temu, aby ulokować swą firmę w Paryżu, czy Mediolanie, czyli jednych z modowych centrów świata, została w stolicy. Od zawsze doskonale czuła się w Warszawie, która potrafiła inspirować ją jak mało które miejsce na świecie. Może to właśnie bycie tak unikatową i niemalże off’ową dopomogło jej wspiąć się na szczyt w ciągu zaledwie kilku sezonów.

@magdabutrym

Eksplozja kobiecości

Bez dłuższego zastanowienia można powiedzieć, że projekty Butrym potrafią oczarować, wprawiając umysł w stan niezwykły. Przede wszystkim patrząc na nie, ma się poczucie, że jeszcze nie widziało się czegoś podobnego. W dzisiejszej dobie, gdy dosłownie co rusz zalewa nas masa nowych kolekcji od niezliczonych marek, to wręcz coś nieprawdopodobnego. Jest w nich pierwiastek, który można ochrzcić eksplozją kobiecości, scaleniem dwóch pozornie wykluczających się rzeczy – dziewczęcej delikatności połączonej wraz z wielką typowo kobiecą pewnością siebie, doprawioną także nie lada dawką nonszalanckiego seksapilu. Pełne romantyzmu kwieciste wzory, mocne niedające się przeoczyć kolory, takie jak makowa czerwień, czy fuksja, zwiewne kroje, eteryczne falbanki, półtransparentne materiały okalające ciało zupełnie jak szaty znane z antycznych posągów, głębokie zmysłowe dekolty i zawsze mocno zaznaczona talia to w końcu mieszanka niemalże wybuchowa. Jeśli styl stworzony przez Magdę Butrym wydaje się idealnie dopasowany do naszych potrzeb, koniecznie dołączmy do naszej garderoby kilka sukienek posiadających wymienione detale.

@magdabutrym

Nonszalancja mile widziana

Kobieta Butrym to istota mocno stąpająca po ziemi. Pomimo chętnie używanych w projektach eterycznych wstawek, nigdy nie robi wrażenia zbyt delikatnej. To kolejny z trików projektantki, która w niezrównany sposób potrafi grać krojami, materiałami i barwami. Pastelowa sukienka w groszki pomimo romantycznego wzoru i koloru nie prezentuje się za słodko, jako że została w niej mocno zaakcentowana linia ramion, a półprzezroczysty materiał sugeruje uwodzicielski wydźwięk całości. Tym samym we wszystkich kolekcjach utalentowanej Polski zawsze pojawia się akcent niejednoznaczności, intrygującej gry niuansami. Nie ma w nich jednak miejsca na looki, w których czułybyśmy się przestylizowane. Butrym tworzy stroje, dzięki którym wygląda się niezwykle, szykownie i magnetycznie, ale także i trochę na luzie. Chodzi o iluzję tak popularną wśród Francuzek, czyli dobierania ubrań w sposób doskonały, jednakże mający sprawiać wrażenie nonszalanckiego, powstałego bez najmniejszego wysiłku. Nie ma tu mowy o efekcie najbardziej typowego dla przysłowiowego czerwonego dywanu, gdzie wszystko jest zbyt wygładzone, nierealnie perfekcyjne i w rezultacie nienaturalne.

@marylawlesslee

Podróż w czasie

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych akcentów w rzeczach projektowanych przez Magdę Butrym są niestandardowe kroje. Każda nowa kolekcja pokazuje z jak wielką swobodą projektantka żongluje rozmaitymi cytatami z historii mody. Nie da się pominąć faktu, że najbardziej inspirują ją właśnie retro klimaty. W żadnym razie nie są to nigdy tylko zapożyczenia z krojów popularnych w minionych dekadach. Kroje i detale znane z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zyskują w jej rękach niezwykłą świeżość. To jak historia mody pisana na nowo – uważnie studiowana przeszłość, wspomagana jest przez dorobek nowoczesności. Każda fanka projektów Magdy Butrym powinna mieć pod ręką sukienkę z wyeksponowanymi ramionami w stylu lat osiemdziesiątych, sukienkę mini w klimacie lat dziewięćdziesiątych ozdobioną na ramiączkach motywem kryształków imitujących kamienie szlachetne, czy pastelową sukienkę o kroju baby doll. Nie może tu zabraknąć także i motywu nonszalanckiej przekory – do wszystkich modeli wspomnianych sukienek koniecznie zakładajmy oversizowe marynarki o męskim kroju.

@magdabutrym
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis