Nowoczesne lampy stojące – idealne wyposażenie do salonu

W każdym salonie wykorzystuje się różne typy oświetlenia do stworzenia przestrzeni, która równocześnie będzie funkcjonalna, praktyczna i estetyczna. Niezbędne do tego jest oświetlenie główne, zadaniowe i dekoracyjne, a typów lamp dostępnych na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele.

Jednym z ciekawszych, który obecnie cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem dekoratorów wnętrz i osób prywatnych, stały się w tym sezonie lampy stojące.

Kiedy warto na nie postawić i jakie modele należą do najmodniejszych rozwiązań tego sezonu?

Lampy stojące – do czego ich potrzebujemy?

Lampy podłogowe lub stołowe to rozwiązania znane i używane od wielu lat. Szczególnie w pomieszczeniach o charakterze rekreacyjno-reprezentacyjnym sprawdzają się fenomenalnie. Dlaczego? Ponieważ idealnie łączą funkcjonalność z okazałą i ciekawą formą.

Do czego najlepiej wykorzystać lampy stojące? Przede wszystkim zapewniają dodatkowe światło boczne, stanowiące uzupełnienie dla lamp głównych, za które najczęściej służą praktyczne plafony lub dekoracyjne lampy wiszące.

Dzięki lampom stojącym można skutecznie doświetlić kącik rekreacyjny. Przydają się zwłaszcza do budowania nastroju i dopełniania aranżacji. Najczęściej są to produkty dość dużych rozmiarów (zwłaszcza modele podłogowe), przez co stanowią istotny punkt wyposażenia każdego, modnego wnętrza.

Lampy podłogowe i stołowe idealnie sprawdzają się także jako oświetlenie zadaniowe, zwłaszcza w przestrzeniach rekreacyjnych. Bez nich czytanie książek byłoby mniej przyjemne i wymagałoby niepotrzebnego przemęczania wzroku.

Jakie typy lamp podłogowych są obecnie szczególnie popularne?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się każdego roku. Dotyczy to oczywiście też produktów oświetleniowych, które dopasowują się do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku.

Jak wygląda sytuacja w przypadku lamp stojących do salonu? Również one poddają się kapryśnej modzie. W obecnym sezonie dominują zwłaszcza dwa, konkretne typy produktów oświetleniowych, wyróżniających się charakterystycznym designem.

Pierwszym z nich są klasyczne lampy na okrągłej lub kwadratowej podstawie o długim, łukowato wygiętym ramieniu, zakończonym pojedynczym źródłem światła, wokół którego umieszczono otwarty od dołu klosz. Takie rozwiązania oferuje choćby sklep z oświetleniem Azzardo.

Wywodzą się one od najlepszych wzorów skandynawskiego, geometrycznego designu z lat 50. i 60. XX wieku, który dotąd ma szerokie grono zwolenników i naśladowców.

Co wyróżnia lampy tego typu? Przede wszystkim są uniwersalne. Prostota wzornictwa pozwala wprowadzić je niemal do każdej przestrzeni – od pomieszczeń minimalistycznych i nowoczesnych, po wnętrza klasyczne lub retro. Dodatkowo takie modele są niezmiernie funkcjonalne. W większości przypadków można choćby łatwo i wygodnie wyregulować wysokość lub kąt padania światła, przez co pozwalają na bezpieczne, przyjemne zatonięcie w lekturze.

Modele tego typu stanowią idealne uzupełnienie salonu w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub art déco.

Innym, modnym obecnie rozwiązaniem są lampy stojące na trójnogu. Wywodzą się od wzornictwa skandynawskiego, a zwłaszcza projektów szwedzkich i duńskich. Najczęściej przybierają formę prostej konstrukcji, ustawionej na trójnożnej podstawie z jednym źródłem światła, osłoniętych cylindrycznym abażurem. Prostota formy i zastosowanie naturalnych materiałów sprawiają, że chętnie ustawia się je w salonach w stylu skandynawskim lub wpisujących się w nurt eko-architektury jako przyjemne dla oka dodatkowe, rozproszone światło.

Tak naprawdę proste i klasyczne konstrukcje lamp stojących, popularnych w tym sezonie, można bez większego trudu wkomponować we wnętrza niemal w dowolnym stylu. To ich niezaprzeczalny atut.

Nowoczesne lampy stojące – funkcjonalność i estetyka w jednym

Lampy podłogowe oświetlają, dodają charakteru, budują przestrzeń i dekorują. Dzięki nim salon staje się bardziej przyjazny użytkownikom. Tworzą miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich, przyjemne dla oka i ciepłe w odbiorze, co stanowi niebywałą zaletę zwłaszcza podczas jesiennych lub zimowych dni i długich wieczorów.

Wybór odpowiednich produktów oświetleniowych wpływa bezpośrednio na jakość wypoczynku oraz komfort przebywania w domu. Zadbajmy zatem o to, żeby nasze przestrzenie mieszkalne zaaranżować modnie, wygodnie i naprawdę funkcjonalnie – dla dobra nas samych i naszych gości.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis