Nowoczesny styl we wnętrzu mieszkania i domu

„Prawdziwa prostota obiektu – to nie tylko brak bałaganu w jego projekcie. Prawdziwa prostota subtelnie i precyzyjnie wyraża istotę przedmiotu, jego przeznaczenie ”(Jonathan Ive).

Cechy nowoczesnego stylu we wnętrzu

Nowoczesny styl we wnętrzu to niezwykle pojemna koncepcja, obejmująca cały przekrój najbardziej aktualnych trendów artystycznych w projektowaniu lokali mieszkalnych i użytku publicznego. Trendy te zmieniają się wraz z epoką i znajdują swoje odzwierciedlenie w architektonicznych, kolorystycznych i stylistycznych rozwiązaniach we wnętrzach.

Jeśli na początku XX wieku był uważany za nowoczesny styl art nouveau, to dziś wnętrza nazywane są nowoczesnymi, jeśli są wykonane w następujących stylach:

  • Minimalizm
  • Contemporary
  • Techno
  • High-tech
  • Loft
  • Fusion
  • Skandynawski
  • Eko
Nowoczesny styl pomaga zobaczyć piękno w prostocie

Designerskie wskazówki na temat nowoczesnego stylu

Zasada 1. Prostota i lakoniczność kształtów

Dobry artysta zawsze stara się pozbyć w swojej sztuce tego, co zbyteczne, powierzchowne. Współcześni projektanci robią to samo: forma nie powinna przesłaniać treści, bo wszystko, co genialne, jest proste.

Spokojne kolory i proste bryły mebli pozwalają na odpoczynek i wyciszenie się, co jest niezmiernie ważne w pełnym hałasu i stresu życiu codziennym

Zasada 2. Umiarkowana funkcjonalność

Jak zauważył włoski projektant i „ojciec minimalizmu” Giorgio Saporiti: „W dobrym designie funkcjonalność jest zawsze najważniejsza, niezależnie od formy. Ale nie powinna ona tłumić emocji”.

Lakoniczna, aczkolwiek stylowa fototapeta stanie się uzupełnieniem nowoczesnego wystroju

Wybierając meble czy materiały wykończeniowe, należy kierować się ich funkcjonalnością. We współczesnym wnętrzu tapeta czy kanapa już nie może być po prostu piękna, musi ona zaspokajać określone potrzeby.

Wybierając fototapetę, warto zwrócić uwagę na jakość i właściwości eksploatacyjne materiału

Na przykład fototapeta powinna być oddychająca i odporna na uszkodzenia, a także doskonale oddawać nastrój i indywidualne poczucie stylu właścicieli. Pod względem motywów i kolorów warto kierować się osobistymi preferencjami, lub poszukać inspiracji i zobaczyć popularne fototapety 2020 na blogu uwalls.pl

Nowoczesna fototapeta pozwala stworzyć w domu wymarzone wnętrze

Zasada 3. Połączenie kilku stylów, eklektyzm

W epoce postmodernistycznej rzadko zdarza się znaleźć wnętrze, zaprojektowane w całości w jednym stylu, ponieważ bogate dziedzictwo poprzednich pokoleń daje zbyt szeroki wybór. Projektanci coraz częściej łączą różne style w jednym projekcie mieszkania, przy czym w grę wchodzą połączenia stylów, które na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego.

Modnym akcentem w wystroju mogą być rośliny oraz obrazy z roślinnym motywem

W nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć dekoracji, dzięki którym wystrój będzie wyglądał spójnie. Warto pamiętać, że styl przejawia się w szczegółach, a przemyślane ozdoby w bezpośredni sposób wpływają na komfort i nastrój w domu. Bezpiecznym sposobem na udekorowanie wnętrza są nowoczesne obrazy, których różnorodność pozwala na zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych potrzeb estetycznych.

Łączenie ulubionych zdjęć, plakatów i obrazów pozwala stworzyć niepowtarzalną kompozycję

Zasada 4. Dużo światła i powietrza, otwarta przestrzeń

Minimum mebli, w roli ozdoby – panoramiczne okna, wpuszczające dużo naturalnego światła, jako rozwiązanie planistyczne – organizacja wnętrza-studia. Jak powiedział słynny architekt Le Corbusier: „Przestrzeń, światło i porządek. Człowiek potrzebuje tych rzeczy tak samo jak jedzenia i dachu nad głową”.

Jasne ściany i meble pomagają wpuścić do pokoju więcej naturalnego światła

Zasada 5. Brak ścisłych ram i kanonów

Jak powiedział kiedyś Ferdinand Porsche: „Wszystko zaczęło się od tego, że rozejrzałem się wokół i nie widząc samochodu moich marzeń, postanowiłem sam go zaprojektować”.

Nowoczesny styl pozwala na uwolnienie swojej wyobraźni, na skutek czego może powstać coś pięknego

W nowoczesnym designie minimalistyczne meble  mogą współistnieć z klasycznymi sztukateriami, rzeźbami i kolumnami z pilastrami w duchu antycznym, ceglana loftowa ściana – z jaskrawymi dekoracjami w stylu art deco. Każdy projektant może na swój sposób wyrazić swoje pomysły, i to jest główna zaleta nowoczesnych wnętrz – swoboda.

Romantyczne kolory i ozdoby, klasyczne i współczesne meble mogą harmonijnie łączyć się w modnym wnętrzu

Na zakończenie

My w Uwalls.pl dbamy o to, by wnętrza naszych klientów wyglądały rewelacyjnie bez względu na styl, w którym zostały one zaprojektowane i wykończone. Udaje się nam, bo ogromną wagę przykładamy do jakości naszych produktów. Zatrudniamy profesjonalnych projektantów, którzy z wielką pasją pomagają klientom dobierać odpowiednie tapety i obrazy. Zajrzyjcie do nas, aby stworzyć wokół siebie piękną i stylową przestrzeń.

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis