Oszczędzanie na zakupach, to proste!

Oszczędzanie to dla wielu z nas trudne zadanie. Przed redukcją wydatków powstrzymuje nas wiele czynników – między innymi wizja pogorszonego komfortu życia lub rezygnacji z produktów, których używamy na co dzień. Okazuje się jednak, że wcale nie musi to tak oglądać. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 9 wskazówek, dzięki którym zadbasz o domowy budżet bez przechodzenia w tryb ascezy.

1. Często przeglądaj gazetki

Najskuteczniejszy sposób na oszczędzanie bez rezygnacji z ulubionych produktów to korzystanie z promocji. Ich wyszukiwanie najłatwiejsze jest dzięki gazetkom. Nie musisz jednak gromadzić w domu stosów makulatury. Tradycyjne, papierowe wersje z powodzeniem zastąpisz ich elektronicznymi odpowiednikami. Gazetki właściwie wszystkich większych sieci działających w Polsce znajdziesz i obejrzysz online w serwisie gazetka-24.pl.

2. Zacznij gotować w domu

Wizyty w restauracjach, bistrach i kawiarniach stanowią często sporą część domowego budżetu. Tymczasem wystarczy poświęcić trochę czasu i pracy, by smaczne i zdrowe posiłki przygotować w domu. Znaczącym odciążeniem dla portfela będzie też samodzielny wypiek chleba. Pamiętaj również, że dobrą kawę można też przygotować w domu. Wystarczy wyposażyć się w wysokiej jakości ziarna i ekspres lub inne akcesoria do parzenia. To pewien wydatek, jednak nadal niższy niż regularne wizyty w kawiarniach. Atrakcyjne oferty sprzętu i kaw również znajdziesz między innymi w gazetkach.

3. Rób własne przetwory

Pozostając w temacie kuchni, warto również przygotowywać własne przetwory – dżemy, soki, kiszonki czy sosy. W sezonie owoce i warzywa bywają naprawdę tanie (a o okazyjnych cenach dowiesz się z gazetek), więc jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych w skali roku. Nie wspominając już o zdrowotnych właściwościach domowych przetworów.

4. Załóż swój ogródek

Jeśli tylko pozwalają na to warunki, warto też założyć własny ogródek warzywny. Wymaga to wprawdzie miejsca i nakładów pracy, jednak zwraca się z nawiązką w postaci smacznych i zdrowych warzyw. Nasiona i narzędzia niezbędne do uprawy możesz tanio kupić między innymi w marketach budowlanych, których gazetki obejrzysz na gazetka.24.pl.

5. Zadbaj o zdrowie

Chorowanie niemal zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami. Niektórych chorób można jednak uniknąć – zdrowo się odżywiając i często ruszając. Poza zmianą diety warto więc jak najczęściej rezygnować z samochodu na rzecz spaceru lub roweru.

6. Zacznij pić wodę z kranu

Butelkowana woda – lub co gorsza gazowane napoje – nie służą ani portfelowi, ani też naszemu zdrowiu i środowisku. Warto więc zrezygnować z nich na rzecz wody z kranu, która w polskich miastach jest smaczna i w stu procentach bezpieczna.

7. Kupuj używane rzeczy

Komputer, rower, niektóre sprzęty AGD i RTV i oczywiście samochód możesz kupić na rynku wtórnym. W niektórych przypadkach zaoszczędzisz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

8. Dbaj o to, co masz

Wielu zakupów, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie można by uniknąć, naprawiając domowe sprzęty. Część napraw nie wymaga specjalistycznych umiejętności – wystarczą dobre chęci i podstawowe narzędzia. Te kupisz w promocyjnych cenach – oferty znajdziesz przeglądając gazetki takich sieci jak Castorama, OBI, Leroy Merlin czy Jula.

9. Zrewiduj comiesięczne wydatki

Kablówka, abonamenty w serwisach streamingowych, niewykorzystywany nigdy karnet na siłownię lub basen – przykładów jest mnóstwo. Rezygnując z usług, z których i tak nie korzystasz, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis