Panele tapicerowane – pomysły na wykończenie wnętrz

Panele tapicerowane to modny element, który umożliwia ciekawe wykończenie ścian w mieszkaniu. W aranżacjach wnętrz panele tapicerowane pojawiają się coraz częściej, ponieważ są funkcjonalne, estetyczne i bardzo przyjemne w dotyku. Jakie są rodzaje paneli tapicerowanych, ich zalety i gdzie je umieścić? Podpowiadamy.

Rodzaje paneli tapicerowanych

W sklepach można znaleźć kilka rodzajów paneli tapicerowanych, które różnią się między sobą przede wszystkim grubością, ale także i ceną. Można wymienić następujące rodzaje:

  • panele płaskie, które mają zaledwie 2-3 centymetry grubości, a ich właściwości wyciszające i termoizolacyjne są niewielkie,
  • panele wypukłe, nieco grubsze od płaskich, jednak wciąż o niezbyt dużych właściwościach termoizolacyjnych, za to tworzą one ciekawą strukturę na ścianie i doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach w stylu glamour – ten typ paneli świetnie wygląda w większości mieszkań,
  • panele akustyczne, które mają przede wszystkim właściwości wyciszające, a przy okazji termoizolacyjne, a ich grubość dochodzi nawet do 6 centymetrów – sprawdzają się idealnie w mieszkaniach położonych obok ruchliwej ulicy.

Szeroki wybór paneli tapicerowanych można znaleźć tutaj: https://www.meblefirany.pl/pl/c/Panele-tapicerowane/732

Zalety paneli tapicerowanych

Panele tapicerowane mają sporo zalet. Przede wszystkim pięknie prezentują się one na ścianach, zwłaszcza w sypialni. W sklepach internetowych można znaleźć bardzo wiele rodzajów i kolorów paneli tapicerowanych, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejną zaletą jest zdolność paneli do pochłaniania dźwięków, przy czym oczywiście wszystko zależy od ich grubości oraz materiału wykonania. Każdy rodzaj paneli tapicerowanych ma jednak właściwości wyciszające, nawet jeśli w niewielkim stopniu. Jest to ważne w sypialniach w mieszkaniach zlokalizowanych obok sąsiadów lub korytarza, albo klatki schodowej. Panele jednocześnie są w stanie trochę ocieplić pomieszczenie, co ma szczególne znaczenie w sypialni. Przykładowo posiadacze łóżka bez zagłówka, mogą mieć problem z oparciem się o zimną ścianę, aby czytać lub oglądać telewizję, czy też grać w gry mobilne. Świetnym rozwiązaniem jest wtedy zamontowanie paneli tapicerowanych w formie zagłówka łóżka. Z jednej strony jest to funkcjonalne i praktyczne, a z drugiej eleganckie i bardzo stylowe.

Pomysły na aranżacje z panelami tapicerowanymi

Możliwości aranżacyjne z panelami tapicerowanymi są bardzo duże. Najczęściej jednak panele wykorzystywane są w sypialni, w formie zagłówka lub po prostu jako element dekoracyjny. Tutaj można zdecydować się na ułożenie tylko fragmentu z paneli, albo też na pokrycie nimi całej ściany. Wszystko zależy od możliwości i chęci aranżacyjnych, oraz od stylu danego pomieszczenia. Takie panele można wykorzystać także w inny sposób. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie ich w salonie, na przykład za kanapą. Inną ciekawą opcją jest ułożenie paneli tapicerowanych w pokoju dziecka i nastolatka – w ten sposób można wyciszyć pokój, a także zapewnić maluchowi możliwość opierania się o ścianę, dotykania jej i poznawania nowych form materiałów. W przypadku posiadaczy własnych apartamentów dla gości, panele tapicerowane doskonale sprawdzają się nie tylko jako zagłówek, ale także element wyciszający i termoizolujący.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis