Polscy projektanci. Łukasz Jemioł

@łukaszjemioł

Łukasza Jemioła z całą pewnością można zakwalifikować do elitarnej grupy najciekawszych polskich projektantów. Od lat zachwyca niebanalnymi, jedynymi w swoim rodzaju kolekcjami, które nierzadko są zainspirowane światem natury. Jego ubrania uwielbiają nosić gwiazdy kina, telewizji i muzyki. Na czym polega sekret popularności kreatora?

Kim jest Łukasz Jemioł?

Łukasz Jemioł (ur. 1983) podobnie jak jego rówieśniczka Magda Butrym (ur. 1985) należy do czołówki najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich projektantów mody. Przyszedł na świat w Radomiu. O tym, że jego drogą zawodową powinna stać się sztuka oraz moda, zdecydował już jako osiemnastolatek. W czasie studiów przeniósł się z rodzinnej miejscowości do Łodzi. Ukończył tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych. Studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Od 2007 roku projektuje pod własnym nazwiskiem.

Drogę do tworzenia autorskich kolekcji otworzyły mu liczne konkursy, w których brał udział zarówno jako student, jak i późniejszy absolwent. Po drodze zebrał mnóstwo bardzo prestiżowych nagród. Udało mu się wygrać między innymi Złotą Nitkę, czyli jeden z najważniejszych modowych konkursów, jakie są organizowane w naszym kraju. Dwukrotnie zdobył też stypendium Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia w dziedzinie mody.

Swego czasu Łukasz Jemioł stał się ulubionym projektantem polskich gwiazd. Do jego wielkich fanek należy na przykład Anja Rubik, Edyta Herbuś, Maja Sablewska, Ewa Chodakowska, Małgorzata Socha, Hanna Lis, Aleksandra Kwaśniewska, Edyta Pazura, czy Małgorzata Kożuchowska. Jak ukształtował się jego styl i co sprawia, że w jego kreacjach tak chętnie pokazują się sławy?  

@łukaszjemioł

Intrygujący styl Łukasza Jemioła

Wielką siłą Łukasza Jemioła jest na pewno to, że tworzy rzeczy szalenie uniwersalne, szykowne i pełne wysmakowanej prostoty. Jego sukienki, spódnice, marynarki, spodnie, płaszcze, czy koszule są ubraniami pasującymi na każdą okazję. Śmiało można określić je mianem ponadczasowych. Nabywanie ich potraktujmy zatem jako doskonałą inwestycję w garderobę. Z pewnością przetrwają próbę czasu i nie odejdą do lamusa za sezon bądź dwa. Są po prostu ponad trendami.

Fenomenalnie pasują na dzienne, jak i na wieczorowe okazje. Mają w sobie nie lada wyrafinowanie, jak i pożądaną dawkę nonszalancji. W fascynujący sposób miesza się w nich pierwiastek damski i męski. Wszystko to sprawia, że dodają pewności siebie i pozwalają poczuć się naprawdę wyjątkowo. To DNA marki, które zrodziło się na samym początku kariery kreatora. 

Łukasz Jemioł jest jednym z nielicznych twórców, którzy za swoją największą inspirację uważają świat natury. Pomimo upływu lat projektant w żadnym razie nie odczuwa znużenia jej skrupulatną obserwacją. Mało kto ma tak wyczulone oko na przyrodnicze niuanse. W niezrównany sposób przekłada piękno i majestat nieskażonej ludzką ręką przyrody na język mody. Włącza do swoich ubrań tony pustynnych kamieni i górskich jezior. Zapamiętane ukształtowanie spektakularnych masywów górskich wplata w draperie sukienek i spódnic. To moda, w której nie sposób się nie zakochać. 

@łukaszjemioł
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis