Przygotowujemy dom na Wielkanoc

@nordicnest

Trudno wyobrazić sobie celebrację Świąt w nieudekorowanym domu. Ot, dekoracje przemycają do naszych wnętrz świąteczny klimat. Sprawiają, że Wielkanoc staje się czasem szczególnym i magicznym. Niewątpliwie dodają jej czaru. Jeśli nadal nie wiesz, jak przyozdobić mieszkanie, koniecznie zainspiruj się topowymi trendami. Są niebanalne i genialnie poprawiają nastrój. Możesz mieć pewność, że wprawią Twoich gości w niemały zachwyt.   

Pastelowy zawrót głowy

Na jakie kolory postawić, przygotowując mieszkanie na Wielkanoc? Zdaniem czołowych dekoratorów wnętrz koniecznie powinny być to pastele. Pastelowa gama niewątpliwie ma w sobie to coś. Jest elegancka, urocza, a także pełna świeżości i optymizmu. Wedle psychologii barw łagodzi obyczaje i skutecznie niweluje poziom stresu. Budzi również skojarzenia z wiosennym odradzaniem się natury. Wręcz idealnie pasuje zatem do wielkanocnej aury.

Dobierając świąteczne tekstylia, zastawę stołową, wazony, świeczniki, świece i stroiki, wybierajmy te utrzymane w radosnym odcieniu błękitnym, pudrowo różowym, koralowym i pistacjowym. Zastanówmy się też nad równie relaksującym kolorem fiołkowym, żółtym i pomarańczowym. Dowolnie je miksujmy. Łączmy je też z kojącą bielą. To banalnie prosty przepis na zachwycającą wielkanocną dekorację. 

Po Świętach nie musimy wcale odkładać wszystkich ślicznych pastelowych dekoracji na dna szaf i szuflad. Mamy bardzo dobrą wiadomość dla ich największych fanek. Otóż pastele będą królowały we wnętrzach także przez kolejną część roku. Wiodą teraz prym w mieszkaniach kopenhaskich, londyńskich, paryskich i nowojorskich trendsetterek.  

@joyfulderivatives

Dekoracje w stylu cottagecore

Jednym z największych wnętrzarskich hitów ostatnich miesięcy był styl określany mianem cottagecore. Mnóstwo osób zakochało się w nim na zabój. Warto wiedzieć, że jeszcze długo nie zostanie zepchnięty z piedestału podobnie jak scandi, styl kalifornijski, desert decor, czy minimalizm w klimacie zen.

Jego wielka popularność nie powinna nikogo dziwić. Charakterystyczna estetyka zainspirowana idyllicznymi domami budowanymi na pozamiejskich terenach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii jest niebywale stylowa. Ma w sobie wielką dawkę przytulności. Ponadto rewelacyjnie odpręża. Doskonale nadaje się więc na świąteczną oprawę. 

A jak stworzyć wielkanocną dekorację w tym supermodnym stylu? Celujmy w wywołanie romantycznego, wiejskiego i sielankowego nastroju. Łączmy florystyczne tekstylia wraz z motywem kratki, a także z akcentami patchworkowymi. Ukierunkujmy się też na naturalność. Wybierajmy ekologiczne stroiki wykonane z wikliny oraz drewna. Na świątecznym stole, jak i w innych częściach domu poustawiajmy mnóstwo uroczych bukietów wiosennych kwiatów. Na drzwiach i w oknach zawieśmy okazałe wieńce. Brytyjczycy udowadniają, że to dekory, które świetnie sprawdzają się nie tylko w Boże Narodzenie. To banalnie proste zabiegi, które zapewniają fenomenalny efekt.     

@charlottejacklin
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis