Rewolucja w trendach ślubnych

Od dekoracji po motywy, od kwiatów po zaproszenia. Nadchodzi rewolucja w świecie ślubnym, która obejmie cały 2023 rok. Jeśli w 2023 roku planujemy wypowiedzieć w końcu brzemienne w skutkach „tak”, powinniśmy być na bieżąco z trendami ślubnymi. Szczególnie, że wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie nic nie będzie takie samo! 

@labakeblog.wordpress.com

Nieoczywiste miejsca

W tym roku wybierzemy lokalizacje całkowicie nieweselne, dostosowując je na nowo. Furorę zrobią miejsca pełne uroku i tajemniczości – takie jak szklarnie i stare teatry. Popularne będą nawet lokalizacje przemysłowe z minimalistycznymi dekoracjami. W przyszłym roku trendem będzie: „intymna swoboda”.

@ruffledblog.com

Wspólne przygotowania

Narzeczeni będą przygotowywać się razem, odkładając na bok „etykietę” z przeszłości. Wiele standardowych momentów zostanie zniesionych, takich jak wykupiny, zwiady i dostarczanie przysług. Wesele w 2023 roku będzie wielką imprezą, na której warto tańczyć do białego rana, przy okazji eliminując wszystkie stare bariery – takie jak niekończące się bufety i pozowane zdjęcia. Nowością będzie także kolor, który stanie się głównym bohaterem instalacji.

@ruffledblog.com

Kameralny klimat

Pojawi się również tendencja do preferowania wesel z mniejszą liczbą osób. Jeśli wcześniej skupiano się na klasycznych 100 osobach, teraz liczba spada co najmniej do 60. Kameralna atmosfera będzie królować w tym sezonie – zróbmy więc dokładną listę najbliższych i najważniejszych dla nas osób, bez kurtuazyjnego zapraszania dalekich krewnych.

@modernwedding.com.au

Florystyczny minimalizm

W 2023 roku głównymi bohaterami będą małe i delikatne bukiety, które będą w stanie upiększyć wygląd panny młodej, nie przytłaczając go. W kompozycjach królować będą kwiaty lawendy, suszone kwiaty i subtelne róże. Przechodząc do kompozycji – rośliny staną w centralnym miejscu dekoracji, zapewniając świeże i zielone akcenty.

Mix & Match

Skoro w tym roku stawiamy na swobodę, weselny styl będzie stawiał przede wszystkim  na elegancję, ale też na zabawę: królować będzie mix & match z ideą łączenia różnych stylów w jeden spersonalizowany zestaw. Styl vintage spotka się z elementami popu lat 80., a najróżniejsze materiały będą tworzyć nieoczywiste połączenia – takie jak rattan ze szkłem i metalem.

@hannahjohnson

Kolorystyczna prostota

Kolory świata dekoracji będą się głównie obracać wokół czterech wątków. Pierwszy zestaw obejmować będzie neutralne i ciepłe odcienie, inspirowane minimalistycznymi i betonowymi kolorami ziemi: terakota, szaro-zielony, miedziany i piaskowy. Drugi natomiast skupi się na żywych i odważnych kolorach: żywej magenty, różu, pomarańczy, koralu, fioletu i błękitu, w intensywnych i niecodziennych miksach. W końcu zobaczymy powrót niebieskiego, od granatowego przez pawi do turkusowego, i żółtego, od ochry do miodowego.

@zazzle.com

Eleganckie zaproszenia

Grafika będzie prosta, romantyczna, minimalistyczna, eteryczna, ale z mocnym, wyrazistym charakterem i pełna unikalnych detali. Będą coraz bardziej spersonalizowane i „szyte na miarę”. Temat ekologii będzie coraz bardziej obecny, co znajdzie odzwierciedlenie również w doborze materiałów na papeterię ślubną. Do zaproszeń preferowane są teraz szlachetne, „ręcznie robione” papiery: od papieru bawełnianego, przez papiery akwarelowe, papiery makulaturowe, aż po kartki z nasionami. Koperty są „ręcznie robione”, wyrafinowane tekstury, niestandardowe pieczęcie lakowe, suszone kwiaty i sznurki z papieru Kraft.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis