Trendy 2021 – jakie okulary są modne w tym roku?

Osoby noszące okulary korekcyjne mogą stale podążać za światowymi trendami modowymi. Bezpowrotnie minęły czasy, gdy okulary postrzegane były jako nieco kłopotliwy i mało stylowy dodatek. Dziś okulary to nieodłączny element garderoby, który podkreśla charakter każdej stylizacji i pozwala wykreować najmodniejszy wizerunek. Niektóre trendy nie zmieniają się od lat, pojawiają się także gorące nowości. Jakie są obecnie najmodniejsze oprawki okularowe dla kobiet i mężczyzn? Oto przegląd najpopularniejszych trendów

Ponadczasowa klasyka zawsze w cenie

Kilka modeli oprawek okularowych nigdy nie wychodzi z mody. Uniwersalne oprawki okularowe to przede wszystkim oprawki okrągłe i owalne. Tego typu oprawki pasują do wielu kształtów twarzy i wyglądają nowocześnie. Ogromną popularnością cieszą się także modne okulary typu kocie oko, z uniesionymi ku górze zewnętrznymi krawędziami. Takie oprawki dodają wyrazistości, odmładzają twarz i podkreślają urodę. Niezmiennie od lat modne są także oprawki typu awiator, nawiązujące do niezwykle stylowych okularów noszonych przez pilotów. Klasycznym i uniwersalnym wyborem są także oprawki wayfarer – są to oprawki z idealnie wyprofilowaną częścią brwiową i lekko węższą, zaokrągloną na bokach dolną krawędzią. Z mody nie wychodzą oprawki retro, grube i wyraziste. Taki mocny akcent najczęściej występuje w mocnych kolorach, a także motywach zwierzęcych. Tego typu oprawki doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, mało zobowiązujących stylizacjach, jak i w bardziej formalnym, biznesowym looku.

Wszystkie modne oprawki okularowe opisane są w artykułach na stronie https://www.wokularach.pl/trendy, w których można znaleźć wiele podpowiedzi co do wyboru okularów dla siebie.

Interesujące nowości 2021

Rynek oprawek okularowych dynamicznie reaguje na nowe modowe trendy. Nie dziwi zatem, że z roku na rok modne są inne oprawki okularowe. Obecnie wyróżnić można wiele modnych trendów, a te szczególnie godne uwagi to oprawki transparentne, delikatne druciane oprawki oraz okulary oversizowe. Oprawki transparentne to największy hit ostatnich miesięcy. Oprawki te wykonane są z przezroczystego tworzywa, które może być bezbarwne lub mieć dowolny odcień. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania oprawki zawsze wyglądają lekko i subtelnie – nawet, gdy oprawki są nieco grubsze. Taki trend przyjął się zarówno u kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Subtelny, a zarazem modny wizerunek można stworzyć także dzięki oprawkom drucianym. Są to bardzo lekkie i cieniutkie oprawki, które mogą mieć kolor złoty, srebrny, miedziany czy czarny. Dostępne są także kolorowe oprawki druciane. Tego typu oprawki – podobnie jak oprawki transparentne – występują w rozmaitych kształtach i wielkościach. Oprawki druciane znaleźć można w aktualnej ofercie wielu renomowanych producentów oprawek okularowych, w tym wielkich domów mody.

Oversize rządzi w modzie – i dotyczy to nie tylko ubrań, ale także oprawek okularowych. Oprawki oversize wyróżniają się rozmiarem XXL – są to bardzo wyraziste oprawki, które występują w rozmaitych kształtach. Oprawki oversizowe mogą mieć kształt prostokątny, owalny, kwadratowy, okrągły, geometryczny czy kocie oko. Tego typu oprawki ostrożnie powinny wybierać osoby z bardzo drobną twarzą. W sklepie internetowym wOkularach.pl dostępne są wszystkie najmodniejsze oprawki okularowe, dzięki czemu możliwe jest wykreowanie nowoczesnego i wyrazistego wizerunku.

Oprawki, a kształt twarzy – o czym zawsze należy pamiętać?

 

 

Bez względu na obowiązujące trendy, istnieje kilka żelaznych zasad dotyczących dopasowywania kształtu oprawek do rysów twarzy. Twarz w kształcie serca lub trójkątna ma zwykle szerokie czoło, węższą linię szczęki, wysokie kości policzkowe i wąski podbródek.

Poszukaj ramek, które zwiększą szerokość obszaru podbródka. Oprawki wayfarer lub kocie oko świetnie nadają się do równoważenia twarzy w kształcie trójkąta. Okrągłe oprawki w jaśniejszych kolorach łagodzą szerokie czoło, a ramki, które są szersze u dołu niż u góry, pomagają zrównoważyć wąski podbródek. Unikaj ramek, które są ozdobne u góry lub są szersze u góry niż u dołu. Okrągła twarz ma większe, zakrzywione czoło, pełne policzki z okrągłym podbródkiem.

Okrągłe twarze powinny wybrać kanciaste ramki, aby pomóc wyostrzyć rysy twarzy. Kanciaste oprawki o prostokątnych lub geometrycznych kształtach tworzą okrągłą twarz nieco szczuplejszą. Okulary z wysokimi lub średnimi zausznikami pomagają wydłużyć okrągłą twarz. Twarze w kształcie kwadratu są zwykle proporcjonalne pod względem długości i szerokości. Charakterystyczna dla tego kształtu jest mocna, wydatna linia żuchwy z kwadratowym podbródkiem i szerokim czołem. Wypróbuj okrągłe lub owalne okulary, aby zmiękczyć i dodać kontrastu twarzy. Miękkie krzywizny owalnych oprawek pomagają zminimalizować kąty i wydłużyć kwadratową twarz. 

Owalna twarz ma wyważone proporcje, wąskie czoło i podbródek równej wielkości, choć podbródek jest nieco węższy niż czoło. Wyważone proporcje twarzy świetnie wyglądają przy każdym kształcie oprawki.

 

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis