Zmysłowe wieczorowe makijaże

@johannaherrstedt

Jakie trendy dominują obecnie w makijażu wieczorowym? Jeśli przed nami liczne większe wyjścia powinnyśmy wiedzieć, że topie będą przede wszystkim te zainspirowane stylem retro. Są niebanalne, niesamowicie sensualne, a do tego nieprzeciętnie szykowne. Oto urokliwe makijaże, którymi warto się zainspirować. 

Błękitna laguna

W tegorocznym sezonie jesienno-zimowym w żadnym razie nie obejdziemy się bez kosmetyków do makijażu, które posiadają zachwycający ton śródziemnomorskiej toni. Może brzmieć to jak dość ryzykowne make up’ owe posunięcie, jednakże warto się do niego przekonać. Niebieskie cienie do powiek pasują do każdego koloru oczu. Są eleganckie, oryginalne i bajkowe. Skutecznie odejmują lat, dodając przy tym twarzy mnóstwo magnetyzmu i niespotykanej świetlistości. 

Co ciekawe, pokrywanie całych powiek jednolitym matowym błękitnym cieniem to wcale nie wynalazek dzisiejszej doby. Niebieskie paletki promował już w 1952 roku Max Factor. Błękitne powieki były jednym z największych hitów lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Uwielbiały je gwiazdy. Podobnie malowała się na przykład Sophia Loren, Gina Lollobrigida i Brigitte Bardot, . Dziś to jeden z ulubionych looków czołowych trendsetterek. Sporą słabość ma do niego Alexa Chung, Kaia Gerber, Olivia Palermo i Lily-Rose Depp.

Jak uzyskać w przypadku tego make up’ u najbardziej spektakularny efekt? Po nałożeniu cienia bardzo mocno wytuszujmy rzęsy czarną maskarą. Pamiętajmy, że to właśnie oczy powinny znaleźć się na pierwszym planie. Bardzo delikatnie podkreślamy więc usta pastelową lub beżową pomadką. 

@johannaherrstedt

Biżuteryjny look

Kolejnym topowym wieczorowym lookiem są makijaże, do których wykonania nie używamy za wielu kosmetyków kolorowych, ale biżuteryjnych naklejek. Podobny trend ma swoje korzenie w modzie festiwalowej. Jego mniej szalona, ale znacznie bardziej szykowna wersja wkroczyła właśnie na salony. Efekt robi gigantyczne wrażenie i prezentuje się bardzo pracochłonnie. Nie obawiajmy się go jednak. Można go bowiem osiągnąć bez większego trudu. 

Jeżeli dopiero zaczynamy zabawę z naklejkami, postawmy na klasyk, czyli złote bądź srebrne kuleczki. Wyklejmy ich pierwszą warstwę w miejscu, w którym rysujemy kreskę eyelinerem. Wywińmy ją, tworząc finezyjne kocie oko. Jeśli marzy się nam jeszcze bardziej okazały makijaż, doczepmy kolejną warstwę kuleczek tuż nad powieką. Potem dwukrotnie wytuszujmy rzęsy. Przyda się nam zatem podkręcająca i wydłużająca mascara.  

@johannaherrstedt

Zmysłowość w stylu retro 

Przez kolejne miesiące prym będą wiodły także makijaże będące wariacją na temat klasycznego make up’ u określanego mianem smokey eyes. Dodajemy do nich supermodną dozę szyku w klimacie retro. Powielamy w tym przypadku schemat wspomniany przy okazji tworzenia biżuteryjnego looku.

Szarym cieniem do powiek z migotliwymi drobinkami zaznaczamy część powieki przy rzęsach. Potem akcentujemy nim zewnętrzny kącik oka oraz załamanie powieki. Zostawiamy środek powiek niepomalowany. Potem podkreślamy policzki. Miejmy więc pod ręką róż do policzków w tonie łososiowym lub malinowym.

@johannaherrstedt
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis