Makijaż dzienny okiem wizażysty

@hypebae.com

Choć makijaż dzienny wydaje się być prosty i mało skomplikowany – często przysparza nam najwięcej problemów. W tej kwestii najlepiej polegać na ekspertach. Dzięki kilku bezcennym poradom z łatwością zrewolucjonizujemy swoją rutynę makijażową. Wizażyści pomogą nam odpowiedzieć na pytania, które wszyscy zadawaliśmy sobie przynajmniej raz: jakie są niezbędne produkty, błędy, których należy unikać i niezawodne techniki aplikacji? Oto kilka podstawowych wskazówek, o których należy pamiętać, aby w kilku prostych gestach ulepszyć swój codzienny makijaż. 

@chlochats.co.uk

3 złote zasady

Aby osiągnąć idealny dzienny makijaż, należy zawsze przestrzegać tych trzech, nieoczywistych zasad. Należy pamiętać, że udany makijaż zawsze zaczyna się od idealnego podkładu. Po drugie, zawsze skupiajmy się na tym co najbardziej nas wyróżnia – duże oczy, a może pełne usta? Podkreślmy je odpowiednim makijażem. Ostatnim ważnym punktem jest dobranie konsystencji produktów do rodzaju naszej cery. Kremowy róż czy w kamieniu? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy dokładnie przyglądając się naszej skórze.

@whowhatwear.com

Odpowiednie przygotowanie skóry

Delikatny i zarazem trwały makijaż warto zacząć od delikatnego, ale skutecznego oczyszczenia, tak, aby nasza skóra była wygładzona i przygotowana na przyjęcie produktów pielęgnacyjnych. Możemy użyć do tego silikonowej szczoteczki sonicznej lub peelingu enzymatycznego, który szybko wyeliminuje martwe komórki, zanieczyszczenia i ewentualne pozostałości po makijażu. Skóra będzie bardziej miękka, promienna, a makijaż stanie się bardziej trwały.

@pinterest.com

3 niezbędne produkty

Choć rynek kosmetyczny zasypuje nas mnogością najróżniejszych kosmetyków, formuł i makijażowych perełek, eksperci zgodnie przyznają, że do wykonania udanego dziennego makijażu najważniejsze będą 3 produkty dobrej jakości. Oczywiście mowa o korektorze, tuszu do rzęs i trwałej pomadce. Odpowiednie formuły i jakość tej trójcy sprawią, że z łatwością stworzymy codzienną wersję makijażu, która będzie świetnie wyglądać przez cały dzień.

@glaminati.com

Czego należy unikać?

Aby cieszyć się pięknym i świeżym makijażem przez cały dzień warto pamiętać o paru zasadach przy jego nakładaniu. Jedną z nich jest stawianie na minimalizm – nakładanie zbyt dużej ilości produktu może skończyć się efektem maski lub nieestetycznego zbierania się makijażu w załamaniach skóry. Do malowania się warto wybrać też miejsce z dostępem do naturalnego światła dziennego. Malowanie się w zbyt ciemnych pomieszczeniach niesie za sobą ryzyko przedawkowania produktu. Kolejnym makijażowym przestępstwem będzie także pominięcie odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej przed. Odwodniona skóra ma widoczną fakturę, co więcej makijaż będzie trzymał się znacznie krócej. 

@peppermayo.com

Dodatkowa rada

Aby uzyskać wyjątkowo świeżą, promienną cerę, poświęćmy co najmniej dwie minuty na odprężający masaż twarzy przed nałożeniem makijażu. Dzięki temu pobudzimy limfę i krążenie krwi. Efekty będą oszałamiające. Do masażu możemy użyć naszych dłoni, masażera lub płytki gua sha.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis