Balkon w stylu boho

@thewhitehoneyhome

Lada moment rozpocznie się długo wyczekiwany sezon balkonowy. Warto więc czym prędzej zabrać się za porządki i przygotować na niego swój balkon, by móc zażywać tam fantastycznego relaksu. Świetnym pomysłem jest urządzenie go w super modnym stylu boho.

Podpowiadamy, jak się do tego zabrać, aby osiągnąć najbardziej stylowy efekt.

Balkon w ujmującym stylu bohemian

Styl boho od dawna jest uznawany za jedną z najbardziej topowych estetyk, w których urządza się wnętrza i zewnętrza. Estetyka zainspirowana domami artystów należących do dziewiętnastowiecznej bohemy, nie jest już nawet uważana za stylizacyjny trend, ale wręcz za dekoratorską klasykę.

Nietrudno dziwić się jej wielkiej popularności. Przestrzenie, w których dominuje klimat bohemian, mają w sobie coś szczególnego – są bardzo oryginalne, pełne swobody, naturalności i przytulności. Świetnie działają na też nastrój. Sprawiają, że z łatwością można się w nich zrelaksować.

Ujmujący styl bohemian nada się tym samym idealnie na balkon, który ma przecież służyć nam za wspaniałą oazę relaksu. Gdy otoczymy się na balkonie pięknymi boho dodatkami, z pewnością jeszcze bardziej docenimy cenne momenty delektowania się na nim filiżanką ulubionej kawy, czy oddawania się w promieniach słońca przyjemnej lekturze.

Od czego jednak zacząć urządzanie balkonu?

@kalk_katt

Balkon w stylu boho: kolorystyka i materiały

Planowanie aranżacji balkonowej warto zacząć od wybrania kolorystki, która będzie w niej dominowała. W tym przypadku stawiamy na jasne, pełne ciepła tony. Jako że boho niejedno ma imię, możemy dowolnie przebierać w odcieniach, w których najlepiej się poczujemy. Może być to zarówno gama beżowo miedziana, musztardowo biała, czy cynamonowo różowa. Jeszcze innym świetnym wyborem, będzie gama pustynna. Zamiast kontrastów zdecydowanie lepiej wybierać swobodne przejścia tonalne.

Oprócz doboru barw bardzo ważne są tu materiały. Stylistyka boho rządzi się swoimi prawami – niemile widziana jest tu jakakolwiek sztuczność. Dobieramy więc meble na balkon i dodatki z naturalnych materiałów, takich jak słoma, wiklina, bawełna, len, drewno, trawa morska, rattan, czy juta. Rezygnujemy tym samym z plastikowych doniczek, czy sztucznej trawy na podłodze.

@cozyhomeshots

Boho balkon: wzory i dodatki

Styl boho przynależy do grupy tych związanych z maksymalizmem. Im więcej ciekawych dodatków i intrygujących wzorów pojawi się w aranżacji, tym lepiej. Łatwo stworzymy boho balkon, jeśli dobierzemy tekstylia i dodatki w stylu etnicznym. Artyści związani z barwną bohemą francuską, również przeżywali niemałą fascynację orientalnymi, czy bliskowschodnimi kulturami. Uwielbiali otaczać się przedmiotami rodem z Indii, Iranu, Maroka, Algierii, czy Turcji.

Ciekawie wyglądające wzorzyste kilimy, poduszki, pufy i koce to absolutne must have’y, jeśli zależy nam na kompletnej, klimatycznej aranżacji w klimacie boho. Poza etnicznym rękodziełem nie zapomnijmy też o roślinach doniczkowych i modnych florystycznych kompozycjach złożonych z suchych traw. Na boho balkonie poustawiajmy też orientalne lampiony i pięknie pachnące świece.

@tinadoodles
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis