Chcesz zmienić kolor włosów? O tym musisz pamiętać!

Zmiana koloru włosów to szybki i prosty sposób na odmianę naszego wyglądu. Przy farbowaniu włosów efekt uzyskany za pomocą klasycznej farby do włosów jest zwykle trudny do odwrócenia, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ciemny lub bardzo intensywny odcień farby. Na rynku pojawiły się jednak nowe kolorowe farby do włosów – zmywalne, więc umożliwiające zmianę bez większych konsekwencji dla kondycji włosów.

Chęć zmiany koloru włosów może powodować czasem impulsywnie podejmowane decyzje o radykalnej zmianie koloru. Kolorowe pasemka, ognisty rudy czy głęboka czerń mogą pozostać z nami jednak dłużej, niż tego chcemy. Wybierając farbę do włosów, warto pamiętać o sposobie jej działania. Trwała koloryzacja włosów powoduje wypłukanie naturalnego koloru ze struktury włosa i zastąpienie go chemicznym barwnikiem. Szybki i bezproblemowy powrót do naturalnego koloru włosów po trwałym farbowaniu praktycznie nie jest możliwy, a kolejne zabiegi rozjaśniania fryzury i farbowania pasm na inny odcień mogą poważnie pogorszyć kondycję włosa, nasz wygląd i samopoczucie. Jeśli potrzebujemy zmiany, nie musimy jednak decydować się od razu na radykalny krok – mamy też wiele innych opcji!

Poza farbami permanentnymi i farbami bez amoniaku, trwałymi i półtrwałymi, kolor włosów zmienić możemy również za pomocą zmywalnych szamponów koloryzujących, a także dzięki produktom w sprayu pozostającym na włosach jedynie do najbliższego mycia. Spośród dostępnych na rynku produktów do koloryzacji możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam wariant. Preparaty do koloryzacji różnią się między sobą składem, trwałością i efektem, jaki możemy uzyskać dzięki ich stosowaniu. Jak wybrać zmywalną farbę do włosów?

Alternatywa dla trwałej farby

Spośród farb do włosów wyróżniamy farby trwałe, czyli permanentne, na stałe wnikające w strukturę włosa. W sprzedaży dostępne są także kolorowe farby do włosów i wspomniane wcześniej produkty hair make-up – wszystkie zapewniające tymczasową trwałość koloru. Pozwalają one na tymczasową zmianę koloru, ponieważ jedynie pokrywają włos barwnikiem, nie wnikając w niego. Kolor, który uzyskamy, farbując włosy zmywalnym preparatem, wraz z każdym kolejnym myciem włosów będzie tracił na intensywności, aby po jakimś czasie całkiem się wymyć. Oczywiście to, jak długo farba pozostanie na włosach, zależy od ich stanu i rodzaju. Im bardziej zniszczone włosy tym głębiej mogą wniknąć barwniki. Zanim zastosujemy jakikolwiek preparat zapewniający nam zmianę koloru włosów, musimy pamiętać o specyfice jego działania i najważniejszej zasadzie: im ciemniejsze włosy, tym częściej przed farbowaniem należy nałożyć na nie rozjaśniacz. Na włosach naturalnych w odcieniach od jasnego blondu po jasny brąz bez problemu uzyskamy większość kolorów ciemniejszych od naturalnego. Natomiast na brązowych i czarnych włosach odcienie brązu, czerwieni i fioletu mogą pozostawić jedynie lekki poblask, podczas gdy na blondzie mogą rozwinąć się w intensywną, często zaskakująco silną barwę.

Palety kolorów farb różnią się również pod względem rodzaju produktu do koloryzacji. Trwałe, dostępne w drogeriach farby do włosów występują zwykle w odcieniach przypominających naturalne brązy, czernie, rudości i blondy, coraz częściej pojawiają się odcienie modnej obecnie szarości, srebra i pastelowe kolory. Jeszcze większą paletę możliwych do uzyskania kolorów znajdziemy wśród farb zmywalnych oraz jednodniowych, pozwalających również na uzyskanie niesamowitych, intensywnych kolorów na włosach o podstawowo ciemnym kolorze.

Kolorowe farby do włosów zmywalne z serii Colorista od L’Oréal Paris pozwalają na zabawę i spontaniczne decyzje zmiany i modyfikacji koloru włosów samodzielnie w domu, bez konieczności wizyty u fryzjera lub doboru drogich preparatów ze sklepów dla profesjonalistów. W gamie zmywalnych produktów Colorista wybierać możemy pomiędzy farbami półtrwałymi, sprayami koloryzującymi lub wybrać produkt nakładany na włosy niczym kolorowy żel – Colorista Hair Make-up.

Farba półtrwała L’Oréal Colorista Washout utrzymuje się na włosach od jednego do dwóch tygodni, pozwala na uzyskanie intensywnych, kolorowych odcieni, idealnie nadając się do wykonania ombre hair, pasemek lub koloryzacji włosów na całej długości na wyrazisty, oryginalny i wyróżniający się kolor.

Zmiana koloru włosów, nawet dość częsta i radykalna, może być łatwo odwracalnym eksperymentem. W przypadku „przymierzania się” do noszenia wymarzonego koloru włosów farbowanych warto najpierw ufarbować je preparatem zmywalnym, by w przypadku zmiany decyzji łatwo wrócić do podstawowego koloru włosów i… wybrać inną zmywalną farbę.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis