Witamina C dla pięknej skóry

@mystateofkind.com

Witamina C to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rekomendowanych składników do pielęgnacji cery. Można ją znaleźć w wielu owocach i warzywach, ale to nie jedyny sposób na czerpanie korzyści z jej wyjątkowych właściwości — dlatego jest ona szeroko stosowana w produktach kosmetycznych. Naukowcy odkryli, że jeśli chodzi o zdrową skórę, miejscowo użyta witamina C jest znacznie skuteczniejsza niż jej spożywanie. Zdaniem kosmetologów to jedna z cenniejszych substancji w drodze do utrzymania gładkiej, równej i promiennej skóry, a wprowadzenie kosmetyków z witaminą C do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej sprawi, że w krótkim czasie zauważymy wiele korzyści. Jakie są jej zalety?

@standarddose.com

Jest bezpieczna dla każdego rodzaju cery

Dodanie witaminy C do codziennej pielęgnacji skóry może nie tylko rozjaśnić cerę, ale także ochronić ją przed uszkodzeniami skóry spowodowanymi ekspozycją na słońce i szkodliwymi wolnymi rodnikami. Ten silny przeciwutleniacz jest powszechnie stosowany w produktach do mycia twarzy, serum, olejkach, maskach i kremach nawilżających. Niezależnie od tego, czy nasza skóra jest sucha, tłusta, czy mieszana, witamina C jest korzystna i bezpieczna dla zdrowia każdego rodzaju skóry.

Dogłębnie nawilża

Bez wystarczającego nawilżenia naskórek (górna warstwa skóry) zaczyna wysychać, co prowadzi do swędzenia, łuszczenia się i przedwczesnego starzenia. Nawilżenie jest niezbędne do utrzymania zdrowej i młodzieńczej skóry. Liczne badania laboratoryjne udowodniły, że witamina C stosowana w pielęgnacji skóry działa na nią nawilżająco. Nie tylko chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci, ale także przyczynia się do odbudowy i prawidłowego funkcjonowania bariery skórnej.

@mollysims.com

Zwiększa produkcję kolagenu

Witamina C jest także niezbędnym składnikiem przy produkcji kolagenu w organizmie. Kolagen jest budulcem skóry, włosów, mięśni i ścięgien, dzięki czemu nasza skóra wygląda na promienną i gładką. Z wiekiem produkcja włókien kolagenowych zmniejsza się, co prowadzi do utraty elastyczności i stopniowo postępującego wiotczenia skóry. Regularne stosowanie witaminy C przyspiesza produkcję kolagenu, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry!

Usuwa przebarwienia

Witamina C jest jednym z podstawowych składników kuracji przeciw przebarwieniom, które powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, hormonów lub stanów zapalnych. Przeciwutleniające właściwości witaminy C odgrywają ważną rolę w zwalczaniu przebarwień oraz zapobiegają powstawaniu nowym. W trakcie kuracji zauważymy rozjaśnienie cery i uzyskamy jej promienny wygląd. Ponieważ witamina C pomaga także w naprawie uszkodzeń naczyń włosowatych, przyczyni się także do zredukowania zaczerwienienia skóry, przywracając jej równomierny kolor i gładkość.

Redukuje cienie pod oczami

Kiedy zauważymy u siebie cienie pod oczami po źle przespanej nocy, w rzeczywistości widzimy sieć naczyń krwionośnych widocznych tuż pod delikatną skórą wokół oczu. Dzięki badaniom klinicznym naukowcy zaobserwowali, że witamina C pomaga zmniejszyć i zapobiec cieniom pod oczami, wzmacniając cienką skórę.

@editorialist.com

O czym warto pamiętać?

Witamina C może pomóc leczyć stany zapalne, zmniejszyć przebarwienia i nadać skórze nieziemskiego blasku. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że konsekwencja jest kluczem do maksymalnego efektu. Dlatego wprowadźmy ją na stałe do naszej codziennej pielęgnacji. Zdaniem ekspertów, kosmetyki z witaminą C warto stosować rano, aby wykorzystać jej cenne właściwości ochronne przed promieniowaniem UV. Jeśli jednak wybierzemy wyższe stężenia, najlepiej sprawdzą się jako serum na noc. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałyśmy z kosmetyków z witaminą C, powinnyśmy najpierw wykonać punktowy test, a następnie powoli wprowadzać kosmetyk, stopniowo zwiększając częstotliwość jego stosowania. Pamiętajmy, że w zrównoważonej pielęgnacji czasem mniej, znaczy więcej!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis