Intensywnie nawilża, łagodzi i wygładza przesuszoną skórę. Olej ze słodkich migdałów to jeden z najcenniejszych kosmetyków naturalnych, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce! Jego delikatna formuła oraz niezwykle wszechstronne działanie sprawiły, że stał się doceniony na całym świecie.

Właściwości olejku migdałowego
Aromatyczny olejek w kolorze płynnego złota, mimo oleistej konsystencji, bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy. Dzięki procesowi tłoczenia na zimno, zachowuje szereg drogocennych składników, mających wpływ na kondycję naszej skóry. Sprawdzi się szczególnie przy pielęgnacji cery suchej, dojrzałej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i atopowej.
Bogaty w wiele składników odżywczych doskonale sprawdza się w terapiach zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się skóry. Bogaty w witaminy A, E, D i z grupy B, doskonale uzupełni kompleksową pielęgnację przeciwzmarszczkową. Działa antyoksydacyjnie, skutecznie chroniąc skórę przed fotostarzeniem. Regularnie stosowany wspomaga syntezę kolagenu, a także pomoże chronić skórę przed wolnymi rodnikami oraz zminimalizować ich wpływ na organizm. Sprawdzi się doskonale także w profilaktyce i walce z rozstępami. Nawilżona i natłuszczona skóra będzie mniej podatna na powstawanie zmian, a stosowany w miejscu ich powstania, może przyczynić się do zredukowania ich widoczności.
Olej ze słodkich migdałów, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, sprawdzi się także w przypadku podrażnień i stanów zapalnych. Jest bezpieczny nawet w przypadku cer wrażliwych, ponieważ wykazuje bardzo niską komedogenność.

Jak stosować olej ze słodkich migdałów?
Olej ze słodkich migdałów wprowadzony do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej pomoże nawilżyć, zmiękczyć oraz zabezpieczyć skórę, odżywić włosy i paznokcie. Może być stosowany jako samodzielny kosmetyk lub jako dodatek do tworzenia mieszanek z innymi olejami, kremami, balsamami czy domowymi peelingami.
Pielęgnacja twarzy
Olej migdałowy możesz wykorzystać jako pierwszy etap demakijażu. Wystarczy, że w zwilżysz twarz letnią wodą, a następnie rozprowadzisz kilka kropel oleju wykonując delikatny masaż. Następnie umyj twarz swoim ulubionym żelem lub pianką. Olejek doskonale rozpuści makijaż nie naruszając bariery hydrolipidowej, pozostawiając ją odżywioną i gładką w dotyku. Możesz także zmieszać olejek migdałowy z niewielką ilością cukru – tak stworzysz domowy peeling do twarzy i ust.

Kompres dla ciała
Przy pielęgnacji ciała, olejek najlepiej sprawdzi się stosowany zaraz po kąpieli. Wmasowany w lekko wilgotną skórę, zatrzyma niezbędne nawilżenie w naskórku tworząc warstwę okluzyjną. Doskonale sprawdzi się także w kuracji przeciw rozstępom, dlatego powinny sięgnąć po nie szczególnie młode mamy. Stosowany już od pierwszych miesięcy ciąży, zabezpieczy i uelastyczni delikatną skórę brzucha, piersi, ud i pośladów. Gdy dodatkowo wykonamy parominutowy masaż, który pobudzi krążenie krwi i limfy, widocznie poprawimy kondycję skóry oraz zredukujemy widoczność uporczywego cellulitu.
Olejek migdałowy może być stosowany także jako ratunek dla przesuszonych stóp – nawilży i zredukuje ich szorstkość. Stosowany na tatuaże odświeży ich kolor. Zaś kilka kropli oleju sprawdzi się doskonale jako dodatek nawilżający do aromatycznej kąpieli.

Ratunek dla przesuszonych włosów
Ze względu na lekką konsystencję, olejek może być stosowany zarówno na końcówki jako serum zabezpieczające, jak i na całą długość włosów (łącznie ze skórą głowy). Zabieg olejowania należy wykonywać systematycznie przed każdym myciem głowy. Najlepsze efekty przyniesie pozostawiony na nich przez kilka godzin. Nawilży przesuszoną skórę, ureguluje pracę gruczołów łojowych, a także nawilży i odżywi przesuszone kosmyki nadając im zdrowego blasku.
Wzmocnienie osłabionych paznokci
Paznokcie osłabione manicurem hybrydowym, częstym myciem i dezynfekowaniem tracą swoją elastyczność. W efekcie zmagamy się z problemem osłabionej, rozdwajającej się płytki. Doskonałe efekty przyniesie regularne wcieranie oleju w paznokcie i skórki. Olejek nawilży je i wzmocni, a masaż macierzy paznokcia dodatkowo przyspieszy ich wzrost.

Olej ze słodkich migdałów – czy istnieją przeciwwskazania?
Jego delikatne działanie sprawia, że jest odpowiedni dla każdego typu skóry, nawet uszkodzonej lub z widocznymi zmianami zapalnymi. Może być stosowany u dzieci nawet już od pierwszych dni życia. Sprawdzi się również przy schorzeniach skóry takich jak łuszczyca, egzema i atopowe zapalenie skóry.
Bardzo rzadko wywołuje alergie, jednak osoby uczulone na orzechy przed pierwszym użyciem powinny wykonać test uczuleniowy na niewielkiej powierzchni skóry.