Miejsca do zobaczenia w Hiszpanii

@alexandrapereira

Hiszpania jest pełna pięknych, zapierających dech w piersiach miejsc. Tak wielu, że może być trudno zdecydować, dokąd się udać! Dlatego przed podróżą warto dokładnie prześledzić listę najpiękniejszych zakątków tego słonecznego królestwa , aby nic nam nie umknęło! 

@stylowi.pl

Sagrada Família, Barcelona

Podczas gdy cała Barcelona jest przepiękna sama w sobie i warta zobaczenia, niedokończone arcydzieło Antoniego Gaudiego, kościół Sagrada Família, jest po prostu oszałamiające. Wraz z kilkoma innymi budynkami Gaudiego w Barcelonie kościół ma status światowego dziedzictwa UNESCO. Budowa słynnego budynku sięga 1882 roku i chociaż Gaudi zmarł w 1926 roku, budowa trwa do dziś. Prognozy mówią, że Sagrada Família powinna zostać ukończona w 2026 roku i będzie obejmować 18 iglic. Gdy budynek zostanie ukończony, najprawdopodobniej będzie to najwyższy kościół na świecie. Pomimo statusu placu budowy, odwiedzający mogą nadal cieszyć się wnętrzem i zewnętrzem kościoła, a także wspiąć się na jedną z chudych wież, aby podziwiać epickie widoki na Barcelonę.

Aby uniknąć ciągnących się kolejek, warto kupić bilety online z wyprzedzeniem. W końcu jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Barcelonie, odwiedzana przez miliony turystów rocznie.

Guggenheim, Bilbao

Zaprojektowane przez światowej sławy architekta Franka Gehry’ego Muzeum Guggenheima w Bilbao ma jeden z najbardziej unikalnych projektów na świecie. Zewnętrzna część, pokryta gigantycznymi taflami szkła i tytanu, jest pofalowana i zakrzywiona, aby złapać światło słoneczne. To muzeum sztuki nowoczesnej zostało zbudowane w 1997 roku, a jego stała kolekcja obejmuje prace Rothko, Richarda Serry, Basquiata, Anselma Kiefera, Louise Bourgeois i Jeffa Koonsa. Muzeum płożone nad malowniczym brzegiem rzeki Nervión. Każda strona spektakularnego projektu architektonicznego muzeum zachwyca, a uchwycenie go na zdjęciu pod różnymi kątami jest prawie tak samo ekscytujące, jak oglądanie znajdującej się w nim sztuki. Po całym dniu spędzonym na obcowaniu ze sztuką, koniecznie zjedz kilka pinchos, z których słynie Bilbao.

@mirathilda

Akwedukt, Segowia

Jeden z najlepiej zachowanych na świecie, ogromny rzymski akwedukt w Segowii pochodzi z pierwszego wieku. Masywna kamienna konstrukcja rozciąga się na około dziewięć mil, zanim dotrze do centrum miasta. Część miejska ma 167 łuków – podwójnych i pojedynczych. Akwedukt w połączeniu z katedrą i bajkowym zamkiem sprawiają, że Segovia jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę poza Madryt.

Plaza Mayor, Madryt

Wejście na Plaza Mayor to niepowtarzalna atrakcja, w których będziemy mogli podziwiać 237 balkonów z widokiem na centrum placu, wraz z posągiem Filipa III na koniu. Będziemy mogli delektować się pysznym, schłodzonym drinkiem na jednym z wielu tarasów, podziwiając ten XVII-wieczny plac, który był niegdyś miejscem walk byków, publicznych egzekucji, procesów podczas hiszpańskiej inkwizycji i ceremonii wieńczących. Nie zapomnijmy zajrzeć na tradycyjny targ San Miguel, który znajduje się tuż obok Plaza Mayor, aby spróbować tapas i wina.

Los Gigantes, Teneryfa

Wznoszące się na wysokość do 800 metrów nad poziomem morza Los Gigantes to ogromne klify górujące nad oceanem. Położone na Teneryfie, jednej z siedmiu hiszpańskich Wysp Kanaryjskich klify są naprawdę imponującym pomnikiem przyrody. Zobaczymy wspaniałą panoramę, wspinając się na punkt widokowy lub spacerując po plaży. Wizyta na pobliskich plażach z czarnym piaskiem (wykonanych z popiołu wulkanicznego) może być doskonałym zwieńczeniem dnia wypoczynku na wyspie.

@nurialinares_

Alkazar, Sewilla

Ogrody to sekretny klejnot tego niezwykłego mauretańskiego pałacu, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Położony w samym centrum miasta – wizyta w Sewilli nie byłaby kompletna bez wizyty w Alkazarze. Ogrody są ogromne i pełne wspaniałych łuków, fontann, palm, kwiatów i wielu innych atrakcji. Oprócz pięknych pawi królewskich, możemy trafić też na wodne organy, które będziemy mogli usłyszeć o pełnej godzinie. Co ciekawe, to jedne z nielicznych działających organów wodnych na świecie.

Jeśli to miejsce wygląda znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że mogliśmy go zobaczyć w piątym sezonie Gry o Tron, który kręcono w Sewilli.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis