Niezapomniany baby shower

@evannelucas

Przygotowanie udanego baby shower może wydawać się trudne i czasochłonne – szczególnie jeśli organizujemy go po raz pierwszy. Dzięki kilku pomocnym wskazówkom planowanie tego radosnego wydarzenia może okazać się całkowicie bezstresowe i przyjemne! Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by nasz baby shower okazał się niezapomniany zarówno dla gości, jak i dla przyszłej mamy.

@juudithhome

Od czego zacząć planowanie baby shower?

Tradycyjne baby shower oprócz doskonałej okazji do celebrowania wesołej nowiny, dają także szansę przyjaciołom i rodzinie, aby zapewnić przyszłym rodzicom akcesoria, których mogą potrzebować przy narodzinach swojego dziecka.

Takie przyjęcie najczęściej organizowane jest przez przyjaciół lub rodzinę młodej mamy. Jeśli to nas poproszono o pomoc, z pewnością powinniśmy potraktować to jako zaszczyt! Przyszła mama zwykle nie angażuje zbytnio w planowanie – w końcu jest gościem specjalnym. Mimo to dobrze jest omówić z nią pewne szczegóły, by wszystko było zgodne także z jej oczekiwaniami.

Ustal odpowiednią datę

Miesiące przed i po narodzinach dziecka są często wyjątkowo gorączkowe. Dlatego najlepszym pomysłem przed wybraniem daty baby shower będzie ustalenie go z przyszłą mamą. Jeśli zdecydujemy się zorganizować takie przyjęcie na kilka tygodni przed narodzinami, rodzice będą mieli czas na przejrzenie prezentów, przygotowanie pokoju dziecka, a także uzupełnienie brakujących akcesoriów. Będzie to także czas, w którym może się zrelaksować i oddać dobrej zabawie, zamiast karmić noworodka, zmieniać pieluchy i marzyć o krótkiej drzemce zamiast zabawiać gości. Co więcej, takie spotkanie z najbliższymi może zapewnić przyszłej mamie niezwykle istotne w tym czasie wsparcie emocjonalne i chwilę rozrywki, za którą mogła zdążyć zatęsknić w ostatnich miesiącach.

Organizowanie baby shower tuż po narodzinach dziecka, to z kolei doskonała okazja na pierwsze spotkanie z dzieckiem. Co więcej, w momencie gdy goście znają imię i rozmiar dziecka znacznie łatwiej będzie im wybrać prezenty. Zastanówmy się także nad wybraniem odpowiedniej daty, która nie będzie kolidować z innymi świętami i ważnymi wydarzeniami. Warto upewnić się też wcześniej, czy naszym gościom będzie odpowiadać wybrana przez nas data.

@ninagudkova

Wybierz lokalizację

Wybierając odpowiednią lokalizację do zorganizowania naszego przyjęcia baby shower musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak budżet, liczbę gości, a nawet porę roku i panującą wtedy pogodę. Po pierwsze, zastanówmy się, co pokochałaby przyszła mama, jakie miejsce byłoby najbardziej w jej stylu. Pod uwagę warto wziąć między innymi dom (gospodarza lub przyszłych rodziców). Jest prywatny, wygodny i daje nam wolną rękę do przygotowań w kuchni.

Dom przyszłych rodziców może być wygodną opcją szczególnie, jeśli organizujemy przyjęcie już po narodzinach dziecka. Dzięki temu mama wraz z maluszkiem będą czuli się komfortowo. Restauracja lub kawiarnia będzie dobrym rozwiązaniem jeśli planujemy zaprosić większą liczbę gości lub jeśli mamy niewiele czasu na przygotowania. Wystarczy zarezerwować stoliki, wybrać menu i gotowe. Personel obiektu prawdopodobnie pomoże zorganizować prawie wszystko. Możemy także spersonalizować przestrzeń za pomocą własnych dekoracji. Jeśli przyjęcie będzie organizowane późną wiosną lub latem, możemy wybrać także piękne miejsca w plenerze, takie jak ogród, park czy gospodarstwo agroturystyczne.

Utwórz listę gości i wyślij zaproszenia

Liczba gości zależy od Twojego budżetu, dostępnej przestrzeni i tego, kogo przyszła mama chciałaby mieć przy sobie tego dnia. Jeśli nie chcemy przegapić nikogo bliskiego, warto zacząć nasze przygotowania od sporządzenia listy gości, którą wcześniej ustalimy z młodą mamą. Jednocześnie podczas ustaleń warto być szczerym w kwestii ograniczeń budżetowych i lokalowych. Tradycyjne baby showers były przeznaczone wyłącznie dla kobiet, jednak wraz z biegiem lat i następującymi zmianami, na takich imprezach może towarzyszyć przyszłej mamie także partner, koledzy oraz męska część rodziny. Po prostu zapytaj naszego gościa specjalnego, jak wyobraża sobie swój wymarzony baby shower.

Jeśli chcesz znacząco ułatwić sobie rozsyłanie zaproszeń warto wybrać drogę elektroniczną. Jest bardziej eko, zajmie nam znacznie mniej czasu oraz będziemy mieć pewność, że zaproszenia dotarły do każdego, a nie zginęły w czeluściach skrzynek na listy, o których sprawdzaniu coraz częściej zapominamy. Wyślijmy grupowego maila lub stwórzmy wydarzenie w popularnym serwisie społecznościowym. Takie rozwiązanie znacząco ułatwi nam kontakt z gośćmi, da nam możliwość natychmiastowego aktualizowania niezbędnych informacji oraz kontrolowania zmieniającej się listy osób, które zadeklarowały swoją obecność.

@hydrangea_world

Zorganizuj dekoracje

Planując baby shower, warto wziąć pod uwagę wiele ciekawych pomysłów i inspiracji na dekoracje. Możemy udekorować wyłącznie jedzenie, wybierając tematyczne obrusy, sztućce, półmiski do serwowania. Możemy zawiesić napisy, serpentyny lub balony. Naszą dekorację doskonale uzupełnią także świeże kwiaty, którymi możemy udekorować stół z przekąskami lub przestrzeń, w której będą znajdować się goście.

Pomyśl o poczęstunku

Jeśli baby shower odbywa się w restauracji lub w kawiarni ten element organizacji nas omija. Jeśli jednak planujemy przyjęcie w domu, warto zatroszczyć się o smaczny i dekoracyjny poczęstunek, który podkreśli charakter imprezy. W sytuacji, w której nie mamy czasu na własnoręczne przekąski i wypieki, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy cateringowej. Do tego możemy zaserwować naszym gościom domowej roboty lemoniady, herbatę, kawę, poncz lub pyszne i kolorowe drinki bezalkoholowe.

@artyferia.pl

Zaplanuj gry

Baby shower zwykle kończy się po kilku godzinach, ale wspomnienia z tego wydarzenia pozostaną z młodą mamą na całe życie. Zapytaj, czy chciałaby zagrać w zabawne gry na swoim baby shower. Zastanówmy się, ile czasu chcemy na to poświęcić oraz ile zabaw musimy przygotować. Możemy przygotować także zabawne nagrody dla zwycięzców.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis