Dekoracje ścian – o tym warto pamiętać

@melaniejadedesign.com

Odpowiednio dobrane grafiki, zdjęcia i obrazy mogą naprawdę sprawić, że wystrój naszego wnętrza będzie przyciągał wzrok, będzie miał charakter i niepowtarzalny, osobisty styl. Jednak często zadajemy sobie pytanie: ile obrazów powiesić na ścianie? Przy dekorowaniu dziełami sztuki naszego mieszkania, odpowiednia liczba ram na ścianie może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość pokoju, wybrane dzieło sztuki oraz ogólny wygląd i styl, który próbujemy stworzyć.

@etsy.com

Na szczęście istnieje kilka pomocnych wskazówek, których projektanci przestrzegają podczas idealnego aranżowania wnętrz. Więc aby ułatwić nam realizację pomysłów na dekoracje ścienne, poniżej kilka złotych zasad, o których zawsze powinniśmy pamiętać przy wyborze odpowiedniej instalacji.

@claudiabryant

Rozmiar ma znaczenie

Skala w projektowaniu wnętrz jest niezwykle ważna podczas pracy ze sztuką, a rozmiar ściany, którą chcemy udekorować, może mieć duży wpływ na obrazy wybrane do przestrzeni. Liczba obrazów, które należy powiesić na ścianie, może się różnić w zależności od rozmiaru ściany i ogólnego projektu pomieszczenia. Mały obraz na dużej ścianie może wyglądać jakby się zagubił, a obszerna kolekcja małych dzieł na niewielkich rozmiarów ścianie może sprawiać wrażenie zagraconej. Dlatego tak ważne jest rozważenie proporcji dekoracji ściennej w stosunku do wielkości ściany.

@barlow&barlow

Dopełnij styl wnętrza

Wybrana grafika powinna idealnie współgrać z ogólnym stylem i projektem naszej przestrzeni. Zamiast zawieszać je spontanicznie bez planu, powinniśmy zaplanować kompozycję tak, aby pracowała w bezproblemowej spójności z resztą pomieszczenia. Na przykład, jeśli szukasz maksymalistycznych pomysłów na dekorację, posiadanie wielu obrazów na każdej ścianie lub większej galerii ściennej będzie doskonałym uzupełnieniem tego stylu. Lub, aby uzyskać bardziej zrelaksowany, minimalistyczny styl, wybierzmy jeden wyróżniający się element, który stanie się centralnym punktem pokoju.

@lucieayres

Zadbaj o równowagę

Grafika w pokoju może być fundamentem przestrzeni lub tylko wisienką na torcie i wykończeniem reszty wystroju. Tak czy inaczej, hasłem przewodnim naszego projektu jest równowaga. Niezależnie od naszego doświadczenia w projektowaniu lub pewności w wyborze i wieszaniu obrazów i dzieł sztuki, wszyscy jesteśmy obdarzeni naturalnym zrozumieniem i pragnieniem wizualnej równowagi. Tak więc, niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzemy, wieszając swoje obrazy, pamiętajmy, aby cofnąć się i zadać sobie pytanie: „Czy to wydaje się zrównoważone?” Jeśli poczujemy się nieswojo, odpowiedź brzmi: nie. Ale podobnie jak w skali, wystarczy niewielka zmiana, aby kompozycja okazała się w być w idealnym porządku.

Równowaga to jedna z głównych zasad projektowania wnętrz, której przestrzegają projektanci, aby pomóc rozłożyć odpowiednią ilość wizualnej wagi w pomieszczeniu. Dzięki temu pomagają uczynić przestrzeń bardziej atrakcyjną wizualnie.

@johnlewis

Stosuj zasadę liczb nieparzystych

Wielu z nas uważa, że ​​stylizowanie przedmiotów w liczbach nieparzystych lub stosowanie zasady trzech zapewnia bardziej harmonijną i atrakcyjną dekorację – te zasady bardzo często wpływają też na sposób ekspozycji obrazów w domu. Jedną praktyczną zasadą jest dążenie do nieparzystej liczby elementów, na przykład trzech lub pięciu, ponieważ może to stworzyć bardziej wyważoną i interesującą wizualnie ekspozycję. Nie oznacza to, że stosowanie symetrii w wystroju wnętrz  nie wygląda pięknie również w przypadku obrazów– często kupuje się pasujące do siebie dzieła sztuki w parach, aby stworzyć ekspozycję dyptyku. Eksperymentuj z różnymi liczbami i zobacz, która formacja najlepiej pasuje do przestrzeni.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis