Plażowe fale – idealne na lato

@itakeyou.co.uk

Niezależnie od tego, czy planujemy wakacje nad morzem, czy po prostu chcemy mieć fryzurę, która odda nasz letni vibe, plażowe fale to zawsze doskonały wybór. Jest nieskończenie wiele sposobów, na uzyskanie surferskich fal – od narzędzi stylizujących, które wykonują całą pracę za nas, po niewymagające hacki z mediów społecznościowych, takie jak opaska na głowę. W nadchodzącym sezonie królować będą wszystkie naturalne tekstury włosów. Jak stworzyć wymarzone fale, które będą doskonałym dopełnieniem letnich stylizacji?

@thedashofdarling.com

Klasyczna lokówka

Najbardziej tradycyjnym sposobem na uzyskanie plażowych fal jest użycie lokówki lub lokówki stożkowej. Aby uzyskać idealny efekt delikatnych fal wybierzmy lokówkę o średnicy około 3 centymetrów i pamiętajmy, aby przed stylizacją nałożyć na włosy środek chroniący przed wysoką temperaturą. Następnym krokiem będzie wyłącznie potrząśnięcie włosami i jesteśmy gotowe do wyjścia.

@thebeautydepartment.com

Prostownica

W kilku prostych krokach możesz stworzyć piękne, plażowe fale w kształcie litery S — a wszystko, czego będziemy potrzebować, to prostownica i środek chroniący przed wysoką temperaturą. Jeśli mamy kręcone włosy, zacznijmy od wyprostowania pasm. Następnie możemy użyć tego samego urządzenia do tworzenia subtelnych zakrętów, obracając prostownicę w przód i w tył, przesuwając ją po każdej części włosów. Efekt jak z salony gwarantowany!

@andreamejicanooffi

Nocna stylizacja

Porozmawiaj o pięknym śnie — dzięki tym trickom możemy uzyskać plażowe fale nawet podczas drzemki. Pomińmy gorące narzędzia i poczekajmy, aż włosy prawie całkowicie wyschną, zanim przygotujemy je przed snem. Zacznijmy od pozostawienia przednich części włosów, a następnie odwróćmy głowę, jakbyś zamierzały zrobić wysokiego kucyka na czubku głowy. Podzielmy pasma na trzy równe części, a następnie zróbmy zwykły warkocz. Starajmy się alby warkocz nie był zbyt ciasny, ponieważ pozbawimy nasze włosy objętości. Rano delikatnie rozwiń warkocz i wytrząśnij włosy u nasady.

Opaska na głowę

Kolejny genialny trik na stworzenie plażowych fal, który nie wymaga stylizacji na gorąco, jest banalnie prosty! Za pomocą bawełnianej opaski na głowę, skręćmy i owińmy włosy wokół podstawy opaski, aby uzyskać efekt wystylizowanych włosów prosto z plaży.

@itakeyou.co.uk

Błyskawiczne fale

Plażowe fale zwykle nie zaczynają się u nasady, więc sensowne jest rozpoczęcie kręcenia włosów na wysokości ucha. Ten trick zajmie nam kilka minut – zbierzmy wszystkie włosy w wysokiego kucyka na czubku głowy i stylizujmy pasmo po paśmie lokówką. Nie musimy być dokładni – nonszalancki nieład to cecha charakterystyczna plażowej fryzury. Pamiętajmy tylko, aby wybrać delikatną gumkę, która nie tworzy zagnieceń i którą z łatwością zsuniemy z włosów.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis