Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

@fashion.hola.com

Odpowiednio dobrane okulary potrafią dodać pazura każdej, nawet najprostszej stylizacji – nie bez powodu są znakiem rozpoznawczym niejednej gwiazdy na całym świecie. Co więcej są nie tylko stylową ozdobą, ale i ważną ochroną dla oczu. Jednak wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych może nie należeć do najprostszych. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę kupując idealną parę szkieł?

@wheredidugetthat.com

Pamiętaj o funkcji i formie

Oczywiście wyglądają świetnie, ale nie zapominajmy, że okulary przeciwsłoneczne pełnią ważną funkcję. Okulary powinny przede wszystkim chronić oczy przed promieniami UV, więc szukajmy szkieł z kategorią soczewek 2 lub 3 – będą one skuteczne w zmniejszaniu odblasków i zapewnią średni lub wysoki poziom ochrony. Jeśli spędzamy dużo czasu na wodzie lub za kierownicą, warto zainwestować w soczewki polaryzacyjne, które dodatkowo ograniczą rozpraszające odblaski. 

Dobierz odpowiedni kształt

Ogólną zasadą przy wyborze okularów przeciwsłonecznych, jest kierowanie się zasadą przeciwności – wybierzmy kształt przeciwny do kształtu naszej twarzy. Tak więc, jeśli mamy kwadratową twarz, poszukajmy zaokrąglonych, zakrzywionych ramek, a jeśli nasza twarz jest okrągła, poszukajmy kwadratowych geometrycznych ramek. Twarz w kształcie serca najlepiej pasować będzie do oprawek pilotek lub kocich oczu, podczas gdy owalna twarz może przebierać we wszystkich kształtach.

@fashionchick.nl

Znajdź swój rozmiar

Zbyt duża oprawka na drobnej twarzy może sprawić, że będziemy wyglądać jak wielki owad, zaś zbyt mała oprawka na szerszej twarzy może wyglądać równie zabawnie. Wypróbujmy różne style, wzory i rozmiary aby upewnić się, że soczewka, mostek i długość zausznika oprawki nam odpowiadają. Odpowiednio dobrany rozmiar to nie tylko poprawa naszego wyglądu, ale także komfort noszenia oprawek. Będziemy mieć pewność, że okulary we właściwym rozmiarze nigdzie nas nie uwierają, ani nie będą ześlizgiwać się z nosa.

Zainwestuj w klasykę

Podobnie jak w przypadku większości zakupów modowych, opłaca się zainwestować więcej pieniędzy na rzecz, którą będziemy nosić i uwielbiać przez lata, a nie na coś, co być może jest zgodne z najnowszymi trendami, ale w przyszłym sezonie będzie już dawno nieaktualne. Wybierzmy metalowe, szylkretowe lub zwykłe czarne oprawki z acetatu, aby mieć w swojej kolekcji uniwersalne oprawki, które staną się uzupełnieniem każdej stylizacji. 

@eyeons.com

Poznaj swój prawdziwy kolor

Choć kolor soczewek nie wpłynie na stopień ochrony przed promieniowaniem UV, określi on rodzaje aktywności i warunki, do których najlepiej nadadzą się nasze okulary. Szare soczewki to dobry uniwersalny odcień, po prostu przyciemniający to, co zwykle widzisz, bez zniekształcania kolorów. Innym wszechstronnym rozwiązaniem są odcienie zielone, natomiast odcienie brązowe i bursztynowe zwiększają kontrast i są dobre na nieprzewidywalną pogodę, a także podczas uprawiania sportów wymagających percepcji głębi (takich jak golf czy tenis). Uważa się, że różowe odcienie poprawiają widoczność na drodze, oferując największy kontrast i często są uważane za najwygodniejsze przez długi czas noszenia, ponieważ zmniejszają zmęczenie oczu. W końcu kto nie chciałby widzieć świata przez różowe okulary?

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis