Jaki jest dobry robot sprzątający?

Coraz więcej osób korzysta z samobieżnego odkurzacza. Taki robot sprzątający pozwala zaoszczędzić czas. Dodatkowo jest bardzo skuteczny. Jaki robot sprzątający wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu AGD?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybrać najlepszego robota sprzątającego
  • kiedy robot sprzątający to dobre rozwiązanie

Robot sprzątający to jeden z najczęściej i najchętniej kupowanych sprzętów AGD w Polsce. Trudno się temu dziwić. Pozwala zaoszczędzić czas, a aplikacja sterująca robotem jest łatwa w obsłudze. Jednak zanim kupimy taki robot warto zwrócić uwagę na parametry techniczne oraz zakres zaawansowania robota. Dzięki temu dobierzemy samobieżny odkurzacz, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

Tani robot sprzątający  – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Inteligentny robot sprzątający, czyli inaczej samobieżny odkurzacz to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują często odkurzać, na przykład rodzice małych dzieci bądź właściciele zwierząt. Robot samobieżny pozwoli na szybkie wciągnięcie sierści psa lub kota, a także innych zanieczyszczeń jak rozsypane resztki piasku kinetycznego.  Odkurzacz samobieżny jest łatwy w obsłudze dzięki dedykowanej mu aplikacji w telefonie. Możemy w ten sposób wyznaczać mu odpowiedniej strefy odkurzania, ilość odkurzanych miejsc, a także intensywność odkurzania. Taki robot świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie jest więcej w miejsca i z łatwością może ominąć różne przeszkody, jak np. nogi od stołu czy krzeseł. Warto też zwrócić uwagę na grubość dywanu. Nie każdy robot sprzątający poradzi sobie np. z grubym gęstym dywanem. Dlatego przed zakupem musimy się zastanowić, czy i jakiego robota sprzątającego będziemy potrzebować.

Roboty sprzątające – jaki model najlepiej wybrać? Jaki jest dobry robot sprzątający?

Wybór samobieżnego odkurzacza zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli chcemy często sprzątać duże powierzchnie, to idealnie się on sprawdzi, ponieważ doskonale zbierze wszystkie zanieczyszczenia oraz kurz. Pamiętajmy, że samobieżny odkurzacz musi mieć odpowiednią ilość miejsca by przejechać z punktu A do punktu B. To ważne, gdy w niewielkich pomieszczeniach mamy tak położone sprzęty i meble, że odkurzacz będzie miał zbyt mało miejsca by wjechać do niektórych zakamarków. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie odkurzacz ręczny bądź tradycyjny odkurzacz jaki znamy od dekad. Ważny jest też wysokość odkurzacza, ponieważ może się on nie zmieścić pod niektóre meble lub cokoły przy meblach kuchennych. Przed zakupem odkurzacza szczególnie warto sprawdzić przestrzeń pod kanapą lub łóżkiem.

Dodatkowym atutem odkurzacza jest mnogość jego funkcji. Jeżeli chcemy często odkurzać jedynie kurz i sierść kota lub psa, niekoniecznie będziemy potrzebować odkurzacz z funkcją mycia podłogi, czyli mopowania. Z kolei jeśli nie jesteśmy zwolennikami automatyzacji, nie przyda nam się funkcja harmonogram sprzątania.

Odkurzacz automatyczny to idealne rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie mają zbyt wiele czasu na sprzątanie lub chcą sterować swoim odkurzaczem zdalnie, kiedy znajdują się w pracy. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu i zaprogramowaniu trybu sprzątania i mopowania podłogi można posprzątać całe mieszkanie lub dom pod swoją nieobecność, korzystając jedynie z aplikacji mobilnej Pamiętajmy jednak, że jeśli naszym domu jest dużo wysokich progów oraz schodów, odkurzacz może zawiesić się na progu bądź przez przypadek wjechać na schody i ulec uszkodzeniu. Natomiast jeśli planujemy nocne odkurzanie, niezbędny dla nas będzie cichy robot sprzątający, który nie będzie przeszkadzał sąsiadom i po odkurzaniu po cichu wróci do stacji dokującej.

Jeśli interesują nas wyłącznie najlepsze roboty sprzątające, warto zainteresować się np. modelem Dyson 360 Vis Nav Robot, który wkrótce będzie miał swoją premierę. Z pewnością znajdzie się wysoko w rankingu robotów sprzątających z racji swojej mnogości funkcji i jakości wykonania.

Te wszystkie elementy warto brać pod uwagę przy zakupie samobieżnego odkurzacza. Istotne będą także opinie klientów, którzy już użytkują dane modele. Pomocny może być również ranking robotów sprzątających, który pozwoli nam podjąć decyzję jakiego typu robot sprzątający kupić.

Pamiętajmy, że producenci odkurzaczy samobieżnych stale wypuszczają na rynek nowe, bardziej zaawansowane modele. Dlatego warto też zwrócić uwagę na cenę odkurzacza, by dopasować z zasobności naszego portfela. Wszystko to razem pozwoli wybrać odkurzacz idealny.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis