Kalosze dziecięce, jakie wybrać przed nadejściem wiosny?

Długo wyczekiwana wiosna coraz bliżej, a co za tym idzie, czas spacerów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jako rodzic z pewnością wiesz, że gdy tylko pogoda nieco się poprawia, trudno odciągnąć pociechę od pomysłu zabawy na dworze. I dobrze! Zadbaj jedynie o to, by malec był wyposażony w kalosze dziecięce, które zabezpieczą jego stopy przed przemoknięciem w czasie niespodziewanego deszczu. Które z dostępnych wybrać? O tym przeczytasz poniżej.

Rozmiar przede wszystkim

Choć design kaloszy dziecięcych nie jest bez znaczenia, to jednak przy wyborze tego typu butów dla dziecka warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na praktyczne aspekty. Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar, który gra nadrzędną rolę w trakcie wyboru jakichkolwiek butów, nie tylko kaloszy. Mierzenie stopy dziecka bywa trudne, dlatego warto postawić w tym przypadku na sprawdzone rozwiązanie – odrysowanie jej na kartce. W ten sposób w kilku krokach dowiesz się, jaką długość ma stopa Twojej pociechy:

  1. Przygotuj kartkę, ołówek i miarkę (może to być linijka lub centymetr krawiecki).
  2.  Zaznacz dwa najbardziej wysunięte punkty stopy dziecka na kartce.
  3. Dorysuj do nich równoległe, proste linie.
  4. Zmierz odległość między liniami, ustawiając miarę prostopadle do nich (pod kątem 90 stopni).
  5. Do uzyskanej miary dodaj +/- 0,5 cm i gotowe.

 

Materiał i podeszwa

Kolejnym istotnym przy wyborze kaloszy dziecięcych aspektem jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Buty te są – nie bez powodu – potocznie nazywane gumiakami. To właśnie ich gumowy materiał zapewnia wodoodporność i to z niego są one zwykle wykonane. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by guma, pomimo swojej grubości, nie była ciężka. Dzięki temu kalosze nie będą ciążyć dziecku na nogach w czasie zabawy czy spacerów.

Ważnym elementem dziecięcych gumiaków jest też ich podeszwa. Zazwyczaj wykonywana jest ona z kauczuku lub gumy. Surowce te zapewniają dobrą przyczepność, eliminując ryzyko poślizgu, o co w przypadku szalonych dziecięcych zabaw nietrudno. Postaraj się jednak wybrać takie kalosze, których podeszwa jest jak najmniej jednolita. Wszelkiego rodzaju wgłębienia i ząbki sprawią, że stanie się ona antypoślizgowa.

Kalosze dziecięce, które cieszą oko

Na sam koniec procesu wyboru kaloszy dla dziecka pozostaw tzw. wisienkę na torcie, czyli najprzyjemniejszy etap – aspekt wizualny. Obecnie producenci tych butów dokładają starań, by gumiaki dla najmłodszych klientów łączyły w sobie funkcjonalność i radosny design, który przełamie deszczową aurę. Przykładem mogą być ikoniczne już kalosze Hunter – marka dba, by klasyczny, charakterystyczny dla nich design, w wersji dziecięcej występował w intensywnych, tęczowych kolorach. Jeśli Ty i Twoje dziecko nie należycie jednak do amatorów minimalizmu, sprawdź kalosze w bajkowe motywy – ulubieni bohaterowie z kreskówek będą dla malca codzienną motywacją, do zakładania tych praktycznych butów. Część modeli kaloszy dziecięcych ma też urozmaicenia w postaci fantazyjnych aplikacji, jak np. zwierzęce uszka, które dodatkowo uławiają zakładanie tych butów. Masz więc spore pole do popisu!

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis