Paznokcie, które odmładzają dłoń

@masha-sedgwick.com

Dłonie, podobnie jak twarz i szyja, jako pierwsze zdradzają nasz wiek. Czynniki zewnętrzne, silne środki czystości, niedostateczna pielęgnacja – mogą sprawić, że delikatna skóra dłoni staje się sucha i pomarszczona. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby niemal błyskawicznie poprawić ich wygląd! Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym i dobranym odcieniom lakierów do paznokci, możemy odmienić wygląd naszych dłoni w zaledwie kilka chwil!

@howlifestyles.com

Dłonie bardzo szybko stają się poważnie dotknięte upływem lat i w przeciwieństwie do innych części ciała nie są tak chronione – wystarczy umyć ręce po każdej czynności, aby pozbawić je naturalnej ochrony i narazić na dalsze uszkodzenia. Z tego powodu, aby spróbować odmłodzić dłonie, warto zacząć od nowego nawyku: nałóżmy na dłonie grubą warstwę kremu ​​przed pójściem spać, jeśli ma właściwości regenerujące, to na pewno już po kilku dniach zaczniemy zauważać zmiany. Resztę pracy powierzmy odpowiednio dobranemu kolorowi paznokci. Jak go wybrać?

@howlifestyles.com

Cieliste odcienie i pastelowy róż

Pielęgnacji dłoni nie można oddzielić od estetycznego manicure i oczywiście od koloru lakieru do paznokci. Do odmłodzenia dłoni najlepiej sprawdzą się te bardziej klasyczne odcienie, czyli jasne róże i nude w ich najdelikatniejszej, wręcz lekko transparentnych odsłonach. Takie kolory nie tylko podkreślą lekką opaleniznę, uwydatniając zdrowy koloryt, ale optycznie rozjaśnią i odmłodzą dłoń.

@leoncechenal.com

Soczyste czerwienie

Kolor czerwony to kolejny ulubiony kolor, który odejmie naszym dłoniom kilka lat, o ile jest w ciepłych, a nie niebieskich tonach. Czerwień na paznokciach to wyjątkowo uniwersalny wybór i klasyka, która sprawdzi się zarówno w formalnych sytuacjach, jak i na co dzień. Jednak decydując się na zdecydowane kolory, musimy pamiętać, aby zawsze dbać o nienaruszony lakier na paznokciach – gdy tylko zacznie odpryskiwać, najlepiej go poprawić lub całkowicie usunąć. Odpryśnięty lakier z pewnością doda naszym dłoniom kilka dodatkowych lat.

@stocksy.com

Jakich kolorów należy unikać?

Odcienie żółtego, niebieskiego i zieleni sprawiają, że nasza dłoń wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. Według ekspertów ze świata beauty, kolejnym kolorem, który nie wpływa korzystnie na efekt anti-aging skóry dłoni to kolor srebrny, odcienie metaliczne i brokatowe.

@opi.com

Jak wybrać odpowiedni odcień?

Zatem jak powinniśmy dobierać odpowiedni lakier do paznokci? Tak samo jak podkład czy pomadkę: jeśli kolor jest piękny, ale nie podoba nam się jaki kontrast tworzy ze skórą, zapomnij o nim. Bez wątpienia źle dobrany kolor paznokci to jeden z najczęstszych błędów makijażowych.

Dbanie o dłonie jest równie ważne jak ochrona twarzy, szyi czy włosów. Oprócz konkretnego kremu starajmy się przynajmniej raz w tygodniu stosować maskę nawilżającą – najlepiej zaraz przed pójściem spać. Krem do rąk wieczorem, cotygodniowe maseczki i odpowiednio dobrany kolor paznokci: dzięki tym trzem strategicznym ruchom nie będziemy już dłużej ukrywać, ile mamy lat!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis