Stylowe przechowywanie w kuchni

@remodelista.com

Mniejsze kuchnie muszą zmieścić tą samą ilość rzeczy, co ich większe odpowiedniki, co staje się szczególnie trudne, gdy próbujemy przechowywać nieporęczne, ale i niezbędne rzeczy, takie jak naczynia kuchenne. Gdzie więc przechowywać garnki i patelnie w skromnej kuchni, aby nie zagracić niewielkiej przestrzeni?

@dwell.com

Tutaj profesjonalni dekoratorzy wnętrz podzielili się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi przechowywania akcesoriów kuchennych bez powodowania uszkodzeń. Organizowanie małej kuchni jest, jak sama nazwa wskazuje, raczej ograniczone. Nie jest więc zaskakujące, że czasami musimy nadać priorytet przechowywaniu żywności lub innych nieporęcznych urządzeń w szafkach. Biorąc pod uwagę, że przypadkowe układanie patelni w stosy jest niemożliwe, ważne jest, aby znaleźć sprytne rozwiązania.

@thepinkdream.com

Trzymaj tylko patelnie, których regularnie używasz

Porządkowanie małej kuchni to prawdziwe wyzwanie, szczególnie gdy próbujemy przechowywać nieporęczne, ale niezbędne przedmioty. Oprócz zagospodarowania przestrzeni na garnki, których już nie używamy, przyjrzyjmy się uważnie całej liście narzędzi kuchennych, aby sprawdzić, czy pozbycie się tych przedmiotów zwolni miejsce na patelnie. Być może pozbędziemy się urządzenia, którego nie używamy od lat, a które zajmuje miejsce w szafce. Dzięki temu stworzymy przestrzeń, o której istnieniu już dawno zapomnieliśmy.

@homesandgardens.com

Odseparuj garnki i patelnie pokrywkami

Najczęstszym wybieranym sposobem na przechowywanie jest układanie patelni w szafce, niestety z czasem powoduje to liczne zadrapania i uszkodzenia ochronnej patyny na patelniach. Rozwiązanie? Używanie osłon ochronnych między każdym garnkiem lub patelnią. W idealnym świecie garnki i patelnie byłyby przechowywane w wysuwanych szufladach w kuchni. Jednak nie wszystkie kuchnie je mają, więc przechowywanie ich w szafce lub na półkach może być jedyną opcją. Aby je zabezpieczyć, można użyć pokrywek do garnków, wkładek do szuflad, które można przyciąć na wymiar, lub innego rodzaju lekko wyściełanego materiału, który pomoże zapobiegać zużyciu garnków.

@JLFarchitects

Wiszący stojak

W zależności od układu kuchni i dostępnej przestrzeni, wieszak na garnki może być świetną, rustykalną alternatywą rozwiązującą problemy z przechowywaniem patelni i garnków. Stojaki na garnki mogą występować w dwóch wariantach, do montażu sufitowego i ściennego, co czyni je jednymi z najlepszych organizerów do prawie każdej kuchni – jedynym warunkiem jest fakt, że nie mamy nic przeciwko rozwiązaniu, które utrzymuje patelnie na widoku. Upewnijmy się tylko, że wybraliśmy odpowiedni stojak na garnki i patelnie, który utrzyma ciężar wszystkich naczyń – zwłaszcza jeśli są wykonane z solidnego materiału, takiego jak ceramika i stal.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis