Total looki. Nowe oblicza minimalizmu

@styleandthebeach

Modowy minimalizm podbija serca coraz większej rzeszy kobiet na całym świecie. Jednym z jego najciekawszych odmian są tak zwane total looki, które nieoczekiwanie stały się w ostatnich miesiącach jednym z największych stylizacyjnych hitów.

Total looki zawładnęły  w tym sezonie pokazami znacznej części światowych projektantów. Niedługo trzeba było czekać, aby z wielką namiętnością zaczęły być noszone przez największe gwiazdy, czy najsłynniejsze trendsetterki. Co więcej, na ich spopularyzowanie niewątpliwie miał wpływ fakt, iż styliści zgodnie stwierdzili, iż jest to właśnie ten z trendów, który z pewnością zagości w modzie na dłużej. Jeśli i nam zawrócił w głowie i zamierzamy zacząć wprowadzać go do naszej garderoby, powinnyśmy mieć na uwadze to, że idealne zestawienia tego typu rządzą się pewnymi niezmiennymi prawami. Oto jak sprawić, by każdy z naszych total looków chłonął świeżością i nigdy nie prezentował się sztampowo.

@lauraslittlelocket

Total look, czyli?

Zanim przejdziemy do podsumowania najciekawszych pomysłów na stworzenie podobnych stylizacji, określmy jednak ramy definicyjnego, czym total look tak na dobrą sprawę jest. Ten wywodzący się z języka angielskiego termin, który dosłownie z prędkością świata wszedł do językowego kanonu świata mody to innymi słowy strój monochromatyczny, którego każdy element pochodzi z tej samej gamy barwnej. Chcąc stworzyć własny total look, wybieramy więc z naszej szafy rzeczy, jakie zamierzamy założyć, pamiętając o tym, że muszą one mieć ten sam bądź bardzo podobny do siebie odcień. Tej samej idei pochodnych barw trzymamy się również w temacie dobieranie dodatków: butów, torebki, czy szala. Niekiedy total lookami bywają też ochrzczone stroje, na których pojawia się jeden deseń, jak kratka, czy paski.

@statuslusso

Total looki – szyk dla najbardziej zabieganych kobiet

Wiele osób dotychczas spoglądało na koncepcję total looków niezbyt przychylnym okiem. Poprzez zastosowanie w całym stroju tej samej bądź jedynie pochodnych barw, oceniano je niejednokrotnie jako propozycje od których niestety wieje nudą. Przez długi czas utrzymywało się bardzo niesprawiedliwe dla total looków twierdzenie, jakoby najbardziej nadawały się w swoich najbardziej oficjalnych wersjach na przykład na spotkania biznesowe.

Utrzymane w tej konwencji stylizacje są jednak doskonałą propozycją na mnóstwo innych okazji, z pewnością nie tylko tych, z jakimi mamy do czynienia w naszym życiu zawodowych, choć i na wspomniane spotkaniach biznesowych oczywiście świetnie się sprawdzają. Dzięki tej ciekawej idei bez dwóch zdań można stworzyć mnóstwo niepowtarzalnych stylizacji i wyróżnić się z tłumu. Co więcej, total looki możemy wykorzystywać na wszystkie okazje, zarówno te wymagające od nas zadania szyku, jak i te luźniejsze.

Kolejną sprawą, która świadczy o tym, jak wspaniałą modową propozycją są, jest to, że nadają kobietom je noszącym aurę niesamowitego szyku, która na dobrą sprawę jest tworzona w bardzo niekłopotliwy sposób. Ponadto są one świetną opcją dla najbardziej zabieganych kobiet, które dotychczas każdego ranka przed wybyciem do pracy lub też przed jakimkolwiek innym wyjściem w nieskończoność potrafiły się głowić nad tym, co na siebie założyć, a ich głównym problemem był dobór odzieży pod względem koloru.

@donnaanastasia_official

Jak stworzyć idealny total look?

By rozpocząć swą przygodę z noszeniem total looków, przede wszystkim powinnyśmy zacząć od zastanowienia się nad określoną gamą kolorów, na którą chciałybyśmy położyć nacisk. Jeśli jeszcze nie wiemy, czy w tego typu stylizacjach będziemy się czuły jak przysłowiowe ryby w wodzie, skompletujmy jeden, czy dwa stroje w stonowanych odcieniach, mając z tyłu głowy to, że tak czy inaczej się nam przydadzą i to nie tylko w wersji ubrania ich wszystkich na raz.

Jeśli przemyślimy sprawę barw, w których najlepiej byśmy się czuły od stóp do głów, skoncentrujmy się potem w trakcie zakupów na tym, by posiadały one odpowiednie tony. Zdecydujmy tym samym, czy stawiamy na zimne, czy też na ciepłe warianty danego koloru. Tworząc podstawowy total look, zaopatrzmy się podstawowe elementy w jednym odzieży. Dobierzmy perfekcyjnie dopasowane do siebie kolorystycznie spodnie, spódnicę, T-shirt, sweter, płaszcz, a ponadto dodatki takie, jak torebka, czapka, czy szal. W ten sposób bardzo łatwo będziemy miały szanse tworzyć świetne kompilacje.

Tworzenie najbardziej wysmakowanych total looków nie jest jednak aż tak proste, jak można by się spodziewać, ponieważ nie chodzi tu jedynie o to, by ot tak założyć na siebie wszystko, co mamy pod ręką w danym kolorze. Taki wizerunek można by określić najczęściej nie mianem ubrania, a niestety raczej kiczowatego przebrania. To dlatego kluczem do stworzenia doskonałego total looku jest także zastosowanie różnorakich materiałów. Chodzi tu na przykład o przełamanie minimalistycznego uroku szerokich, uszytych z nieco szorstkiego materiału spodni w kant dobraniem do nich mięciutkiego swetra z grubymi, babcinymi splotami, czy też założenie go do uszytej z metalicznego materiału spódnicy solejki. Grajmy więc fakturami i stopniowaniem błysku materiałów.

@my.pure.fashion

Eksplozja koloru, czyli total looki w najbardziej energetycznym wcieleniu

Koncepcje total looków oczywiście nie zawsze idą w parze ze stonowanymi kolorami, takimi jak czernie, biele, szarości czy beże. Te z nas, które w żadnym razie nie wyobrażają sobie noszenia strojów, z przygaszonej palety kolorystycznej, mają przed sobą stylizacyjne wyzwanie i tworzenie total looków z barw ożywczych i intensywnych. Z całą pewnością mistrzyniami w komponowaniu są Włoszki i Amerykanki, które wykazują się niemałą odwagą w odziewaniu się w nadzwyczaj barwne stylizacje.

W tym przypadku zaleca się jednak pewną ostrożność i duże barwne wyczucie, zwłaszcza wtedy, gdy nie dość, że stawiamy w kompletowaniu total looków pierwsze kroki, to i jesteśmy niezbyt przyzwyczajone do odziewania się w nadzwyczaj energetyczne barwy, ponieważ może się to skończyć nieprzyjemna dla oka wizualną katastrofą.

@tezza
Tagi: , , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis