Wieczór panieński marzeń. Jak go przygotować?

@mytrueblu

Wieczór panieński niewątpliwie należy do tych momentów w życiu, jakie należy ze szczególnym namaszczeniem celebrować. Abyśmy zapamiętały tę chwilę jako coś naprawdę nieprzeciętnego, do jego organizacji należy przywiązać dużą wagę. Jeśli więc zostałyśmy wybrane na zaszczytną rolę świadkowych bądź po prostu jako goście będziemy lada moment uczestniczyły w podobnej imprezie i mamy pomóc w jej organizacji, czym prędzej dowiedzmy się, jak przygotować wieczór panieński z prawdziwego zdarzenia.

Pierwszy krok do sukcesu, czyli ustalamy scenariusz imprezy

Wieczór panieński to moment symboliczny. Chociaż nierzadko nasze życie po ślubie wcale nie aż tak bardzo różni się od tego przed jego zawarciem, to samą niebywale romantyczna ceremonię oraz pożegnanie ze stanem panieńskim wspominamy często z wielkim rozrzewnieniem. Tak, do wieczoru panieńskiego wraca się myślami i w przyjacielskich rozmowach przez naprawdę długi czas. Żeby wspominało się go jak najbardziej tylko można pozytywnie, musi być nie dość że pomysłowy, świetnie przygotowany, to i jeszcze posiadający wymarzony scenariusz. Wymarzony oczywiście nie dla tylko organizujących go jak tradycja nakazuje przyjaciółek panny młodej, ale przede wszystkim samej panny młodej! Wpadając w wir imprezowych przygotowań, nie zapominajmy więc o najważniejszej osobie tej nocy.

Sukces wieczoru panieńskiego zależy przede wszystkim od tego, w jakim stopniu zaawansowania znajduje się nasza wiedza na temat wychodzącej właśnie za mąż przyjaciółki. Ustalmy scenariusz wieczoru zgodnie z jej preferencjami. Dopasujmy go do jej najskrytszych marzeń, wkrótce zamierzających zostać zrealizowanymi planów, czy zainteresowań. Jeśli panna młoda kocha podróże, już od dawien dawna marzy o wybraniu się w podróż po azjatyckich szlakach i nieustannie nam o tym opowiada, śmiało możemy zaczerpnąć z takowej tematyki, organizując na przykład wieczór w stylu indyjskim. Jakie będzie jej pozytywne zaskoczenie, jeśli przekroczy próg domu okadzonego upajającym aromatem kadzideł, wkroczy do pokoju ozdobionego mnóstwem kwiatów, indyjskich lampionów i innych egzotycznych dekoracji, a jej przyjaciółki powitają ją w barwnych sari i poczęstują ulubionym curry z mango!

Jeśli nasza mająca już niebawem stanąć przed ślubnym kobiercem koleżanka ubóstwia styl i klimaty boho, w oka mgnieniu wybierzmy się na odzieżowe zakupy w poszukiwaniu najbardziej stylowych sukienek i akcesoriów w topowym duchu hippie (oczywiście także i dla niej) i zorganizujmy pełen niezobowiązującej lekkości wieczór w takiej właśnie konwencji, od ogniska, po wieczór przy kominku z dźwiękami gitary w jakimś przyjemnym domu za miastem. Zróbmy więc mały środowiskowy wywiad i dowiedzmy się, co też naszej przyszłej pannie młodej w duszy gra.

@haylsa

Wielka moc szczegółów, czyli dopinamy wszystko na ostatni guzik

Przepisem na udany i niezapomniany wieczór panieński są poza wspaniałymi przyjacielskimi relacjami łączącymi celebrującą go grupę, oryginalny scenariusz całego wieczornego przedsięwzięcia, jak i detale, jakie nadadzą mu szczególnego klimatu. Tu zaś bardzo ważne będą szczegóły i szczególiki dopasowane do klimatu całej imprezy. Jeśli urządzamy wieczór panieński w stylu słodkich lat sześćdziesiątych, bo to dekada, jaką wręcz ubóstwia panna młoda, to musimy postarać się o pasujący do nich wystrój.

Poza strojami, w jakie się ubierzemy, a więc przykładowo sukienek w uroczym retro stylu, kolorami cieni do powiek i pomadek, jakimi i wykonamy makijaż, dobieramy do nich także rozmaite akcesoria, które ozdobią wnętrze, gdzie będziemy świętować. Aby wszystko robiło wyśmienite wizualne wrażenie, wybierzmy kilka barwnych tonów, które będą pojawiać się w odzieży, dekoracjach począwszy od od balonów, po świece, świeczniki, a na kwiatach skończywszy, ale i w przekąskach. Jeśli kolorami tej szampańskiej nocy mają być tony różu, niech na stole pojawi się też tort i ciasteczka w takim kolorze.

@ruffledblog

Niespodzianka dla przyszłej panny młodej

Niespodzianką dla panny młodej powinien być naturalnie sam pomysł na wieczór, jak i czekające ją wtedy rozrywki, ale warto zaskoczyć ją także jakimś sympatycznym upominkiem. Kluczem do sukcesu będzie oczywiście zbliżający się wielkimi krokami dzień ślubu, a więc rzecz, jaka na pewno się jej wówczas przyda. Idealne będą kosmetyki, jak balsam do ciała, cienie do powiek, czy pomadka, perfumy albo delikatna, dopasowana do okoliczności biżuteria. Niech prezent pojawi się w dłoniach panny młodej w najmniej oczekiwanym momencie, gdy będzie myślała, że wieczór dobiega już końca i doprawdy przyjaciółki nie zaskoczą jej już niczym więcej.

@lenzo
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis