Z zimą nam do twarzy

Gdy przychodzą zimowe miesiące większość z nas zastanawia się, jak ochronić przed wiatrem i mrozem odsłoniętą skórę, zwłaszcza twarzy. Co stosować by cera pozostała dobrze nawilżona i nie ulegała nadmiernemu przesuszeniu. Czy warto inwestować w najdroższe kosmetyki z najwyższej półki, czy może wystarczy zwykły krem natłuszczający? Otóż każdy wybór ma swoje zalety – najważniejsze, by odsłoniętą skórę w jakiś sposób chronić, zwłaszcza że z wiekiem staje się ona słabsza oraz mniej nawilżona.

  1. Skóra lubi komfort
  2. Z czym do domu?
  3. Dla kobiet, mężczyzn, dzieci
  4. Dermokosmetyki na co dzień

Skóra lubi komfort

Wybierając się na zakupy, mające na celu poprawę stanu naszej skóry zimową porą, warto zwrócić uwagę na dermokosmetyki, czyli produkty dostępne w aptekach. Przebadane bardzo dokładnie, zwłaszcza pod kątem dermatologicznym, są skierowane do osób, których cera może stwarzać trochę większe problemy niż przeciętnie. Często zawierają one w składzie nieco wyższe stężenia różnego rodzaju substancji aktywnych, mogące pozytywnie wpłynąć na stan skóry twarzy, czy dłoni. W ich recepturach znajdziemy czasami witaminy, czy wyciągi z rzadkich roślin, które pomagają się skupić na konkretnych problemach ze skórą. Oczywiście wszystkie dermokosmetyki możemy nabywać bez recepty. Należy także pamiętać, że w przypadku poważnych problemów skórnych powinniśmy się zwrócić po pomoc do dermatologa, który ustali plan działania, a nas uratuje przed zbędnymi wydatkami.

Z czym do domu?

Jakie dermokosmetyki warto stosować? Takie pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób, zwłaszcza gdy w perspektywie są minuty spędzone na przystanku autobusowym w drodze do szkoły lub do pracy. Skóra nie lubi nagłych zmian temperatury oraz zimnych podmuchów mocnego styczniowego wiatru. Oprócz nawilżenia skóry i zwykłej ochrony przed niesprzyjającą aurą za oknem, dermokosmetyki mogą także pozytywnie wpływać na problemy z łuszczeniem się skóry, nadmiernym jej rogowaceniem, zmniejszać stany zapalne skóry, mogą częściowo łagodzić objawy atopowego zapalenia skóry, itp. Dla tych z nas, którzy mają, na różnych etapach swojego życia problemy z trądzikiem, konkretne dermokosmetyki przeznaczone do tego schorzenia, mogą łagodzić jego niektóre objawy, acz docelowo, tak jak w przypadku atopowego zapalenia skóry, najlepiej zasięgnąć porady odpowiedniego lekarza.

 

Dla kobiet, mężczyzn, dzieci

Oprócz bardzo popularnych dermokosmetyków dla kobiet, znajdziemy także produkty, z których mogą skorzystać mężczyźni i dzieci. Warto utrzymywać naszą cerę, a także skórę w dobrej kondycji, by mieć szansę cieszyć się jej zdrowiem przez długi czas. Na jakość naszej cery ma wpływ środowisko, dieta, dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza, etc. Dobrze dobrane dermokosmetyki pozwolą nam częściowo zniwelować wpływ złych czynników zewnętrznych, ale należy pamiętać, że nie są one lekami, a tylko kosmetykami o nieco innych parametrach. Nie spodziewajmy się po nich cudów, ale nawet drobna poprawa jakości codziennego życia, jest warta uwagi oraz zachodu.

Dermokosmetyki na co dzień

Wśród dermokosmetyków znajdziemy kremy, emulsje do ciała, podkłady apteczne do makijażu, kosmetyki do golenia, masła, różnego rodzaju serum do twarzy, etc. Oferta tego typu produktów cały czas się powiększa, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu rozwiązania. Ludzie zapadają na coraz więcej różnego rodzaju uczuleń i innych kłopotów skórnych, co zapewne wiąże się, m.in. z pogarszającymi się warunkami zewnętrznymi. Dermokosmetyki pomogą nam w utrzymaniu lepszego stanu cery, czy ogólniej rzecz biorąc – skóry, na co dzień i od święta. Warto je mieć zawsze pod ręką.

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis