Zegarki. Jak odmierzać czas w najbardziej szykownym stylu

@mikutas

Zegarek niepodważalnie jest jednym z tych elementów stroju, bez których po prostu wydaje się on jakby niekompletny. Zegarek bowiem, choć jest rzeczą niewielką, to mimo wszystko pełniąca niezmiernie ważne funkcje.

Prócz tej najbardziej istotnej, a więc czysto użytkowej jest także fantastyczną ozdobą, która w odpowiedni sposób dobrana, ma moc niezrównanego podkreślania naszego stylu. Świetnie dopasowany do garderoby model zegarka można zatem przyrównać do stylizacyjnej wisienki na torcie. Oto jedne z najciekawszych modeli zegarków, dzięki których noszeniu będziemy miały stuprocentową pewność, iż odmierzamy czas w najbardziej szykownym stylu.

Gdy goni nas czas

Nasi przodkowie już od zarania dziejów doskonale zdawali sobie sprawę z nieubłaganego upływu czasu. Starano się niejako wziąć go w ryzy i przy zastosowaniu rozmaitych środków zaradczych zacząć odmierzać. Dawno temu dopomagała w tym ludziom oczywiście natura, którą starano się obserwować najlepiej, jak tylko się da. Wraz z bacznymi obserwacjami przemian zachodzących w przyrodzie, ludzie zaczęli być w sztuce odmierzania czasu coraz to bardziej sprawni. Już trzy tysiące lat p.n.e cywilizacje starożytnego Wschodu wpadły na pomysł wynalezienia gnomonu, czyli pionowego słupa, jaki ustawiano na jak najrówniejszym tylko się da terenie, a którego przesuwający się wraz z ruchem Słońca po ziemi cień, pełnił rolę, jaką współcześnie odgrywają wskazówki zegara.

Na terenie Chin powstał w bardzo podobnym czasie słynny zegar ogniowy, w którym miarą czasu było spalanie spiralnego prętu, posiadającego na swej powierzchni rowki wypełnione specjalnym proszkiem. Potem im dalej w czas, tym pojawiało się coraz więcej pełnych sprytu sposobów, w jaki można było odmierzać czas, od egipskiego zegara wodnego po klepsydry, zegary kurantowe, czy wahadłowe, które stały się fascynujących wszystkich ludzi hitem XVII wieku, czy też powstałe również w tymże stuleciu zegary kieszonkowe, posiadające bardzo już nowoczesny mechanizm sprężynowy. Wielkim przełomem na tym gruncie było wynalezienie w drugiej połowie XX wieku zegara z cyfrowym wyświetlaczem.

@sincerelyjules

Wraz z upływem czasu zegarki zaczęły stawać się nie tylko przydatnymi przedmiotami, dzięki którym można było dokładniej planować swe zajęcia, ale zyskały też miano przedmiotów odzwierciedlających status materialny danej osoby, a potem również detali, który doskonale podkreślających styl, a więc i jednocześnie tożsamość. Zegarki zdradzają o nas naprawdę mnóstwo rzeczy i bez wątpienia można by nawet zacząć działać wedle zasady „pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci, kim jesteś”.

 

 

 

 

 

 

 

Ten jeden jedyny

Jeśli zabieramy się za poszukiwania zegarka i chciałybyśmy, by faktycznie był to najtrafniejszy wybór z możliwych, zastanówmy się, w jakim dokładnie powinien być utrzymany stylu. W związku z tym dokonajmy małego przeglądu naszej garderoby łącznie z biżuterią, tak by świadomie i nie pod wpływem impulsu wybrać zegarek, który doskonale będzie pasował do większości naszych ubrań, a do tego nie kłócił się z ich stylistyką. Niewłaściwie dobrany zegarek to po prostu rzecz, która może szybko popsuć nawet najlepiej dobrany ubiór.

A teraz zatrzymajmy się na moment, a wszystkie z nas, które aktualnie poszukują zegarka idealnego, niech zapoznają się z modelami zegarków, które obecnie uznaje się za najbardziej topowymi i wkrótce zapewne zacznie określać nawet już jako ponadczasowe.

@andicsinger

W sportowym stylu

Zegarki zaprojektowane w sportowym stylu przeżywają obecnie czasy swojej świetności. Kiedyś traktowano je tylko jako element przeznaczony na typowo luźne okazje, jednakże styliści po pewnym czasie zaczęli łączyć je również i z najbardziej szykownymi strojami. Nawet i tymi, jakie zazwyczaj zakładamy na najbardziej wymagające stylizacyjnie okazje. Niedawno zaś rozpoczęła się prawdziwa rewolucja.

Sportowe zegarki wkroczyły niemalże na salony, stając się równocześnie dodatkami, które jak mało które potrafią przełamywać modowe konwencje. Pokochały je celebrytki i trendsetterki ze wszystkich stron świata, bo stylizacje utrzymane w przywołanym powyżej duchu, dawały wielkie pole do popisu i pozwalały bawić się modą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kompilacja sportowego zegarka z elegancją odzieżą jest propozycja bardzo nowatorską. Wedle niektórych nawet i kontrowersyjną, a więc rzecz jasna nie nadająca się dla wszystkich, zwłaszcza jeśli sprawujemy określone funkcje społeczne. Nawet najbardziej ekskluzywny sportowy zegarek zdecydowanie pokłóci się z garniturem i raczej nie doda nam spodziewanego poważania na przykład na sali rozpraw, czy spotkaniu biznesowym.

Jeżeli chodzi o sportowe modele z przystępnej cenowej półki, to furorę swego czasu zrobiła na przykład szwajcarska firma Swatch. Do dziś najbardziej znana jest właśnie z szalenie barwnych minimalistycznych zegarków zaprojektowanych z wielkim wyczuciem i artystycznym zacięciem, a które wykonane są z silikonu. Kochane przez wszystkich sportowe „Swatch’e”, jak często się na nie mówi, pasują niemalże do wszystkiego.

@thefashionfraction

Zegarek na miarę dżentelmena

Jednymi z największych klasyków wśród zegarków są modele przywodzące na myśl element garderoby szykownie i naturalnie niezwykle jakościowo odzianego angielskiego dżentelmena z dawnych lat. Za prawdziwą klasykę gatunku uważany jest zegarek posiadający sporą, najczęściej złoconą tarczę z rzymskimi cyframi i skórzany pasek, który kojarzy się trochę właśnie z męskim stylem. Podobne zegarki można nosić na mnóstwo sposobów, pasują bowiem na każdą okazję. Zestawione z równie klasyczną w stylu odzieżą dodają prestiżu i wielkiego szyku. Potrafią nawet sprawić, że wydająca się zakładając nawet i odrobinę zbyt infantylnie prezentującą się pastelową sukienkę obszytą mnóstwem fikuśnych falbanek, nie będziemy wyglądały niepoważnie. Wiele kobiet, które są najwierniejszymi fankami tego typu modeli twierdzi, że gdy tylko je zakładają, czują się, jakby przybywały im większe pokłady charyzmy i siły przekonywania. Wszystko wskazuje więc na to, że zegarek dżentelmena to coś, co każda z nas powinna mieć w swojej garderobie.

@frassyaudrey

Biżuteryjnie

Tym z nas, które nad życie kochają wszelkiego rodzaju błyskotki na pewno niezmiernie przypadną do gustu zegarki, które pod względem swej ozdobności śmiało mogłyby konkurować nawet i z biżuterią. Przez najbliższy czas na topie będą zegarki, które mają w sobie sporo elementów ozdobnych, a więc te, które zamiast tradycyjnego paska mają w zastępstwie złocone lub srebrne bransolety bądź na których cyferblatach widnieją inkrustacje. Bardzo modne będą na przykład tarcze wykonane ze wspaniale prezentującej się masy perłowej. Gdy marzy nam się tego typu zegarek, powinnyśmy jednak mieć na uwadze to, żeby nie przesadzać z nadmiarem biżuterii, którą będziemy wraz z nim zakładać. By biżuteryjne zegarki mogły najpiękniej wybrzmieć, nie może konkurować z nimi odzież, czy właśnie biżuteria.

@cmcoving

 

Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis