Dekoracje świąteczne – 5 ozdób, które wprawiają w bożonarodzeniowy nastrój

Bożonarodzeniowy nastrój potrafi udzielić się wszystkim na długo przed pierwszą gwiazdką. Dzieje się tak za sprawą dekoracji świątecznych. Już na początku grudnia chętniej sięgamy po wszelkiego rodzaju ozdoby, aby klimat świąt wprowadzić do naszych czterech kątów nieco wcześniej. Poznajmy 5 ozdób, dzięki którym zimowa aura będzie jeszcze ciekawsza.

Kwiaty na choinkę – jak wybrać?

Pierwszą myślą, która związana jest ze świętami to bożonarodzeniowa choinka. Tradycja przybyła do nas z Niemiec, jednak Polacy nie mają zamiaru jej porzucać. W każdym domu drzewka świąteczne wyglądają zupełnie inaczej. Jedni wolą zawiesić mnóstwo kolorowych lampek, a inni utrzymują barwy w jednym tonie. Aby jednak jeszcze bardziej podkreślić świąteczny klimat, warto zdecydować się na kwiaty na choinkę.

Sztuczne ozdoby choinkowe będą hitem nadchodzącego sezonu. W kolorze białym będą wspaniale harmonizować z eleganckim białym obrusem na świątecznym stole. Nie sposób się oprzeć czerwonym kwiatom – sztucznym ozdobom przypominającym gwiazdę betlejemską. Można również znaleźć formowane róże lub rośliny na kształt gwiazd.

Mikołaje – świetna bożonarodzeniowa dekoracja

Jak co roku, 6. grudnia oraz w wigilijny wieczór Mikołaj przychodzi do dzieci i dorosłych i przynosi im prezenty. W ofercie wielu sklepów są Mikołaje z tkaniny oraz ceramiczne. W biało-szarej czapce, z długą białą brodą i w białym kubraczku są alternatywą dla Mikołaja w barwach czerwono-białych. Kolorowe figurki Mikołaja będą elegancką i bardzo efektowną dekoracją salonu, pokoju dziennego, dziecinnego czy w kuchni. Wszelkie inne figurki świąteczne z pewnością dodadzą wnętrzom zimowej aury.

Choinki sztuczne – jak wybrać?

Nie sposób nie wspomnieć o elemencie kluczowym każdego domu. Choinki od wielu lat królują w naszych salonach, jak i sypialniach. Do wyboru mamy cały szereg różnych modeli. Do kuchni możemy wybrać mniejszą formatem roślinę, a do salonu wysoką, która może osiągać nawet ponad 2 metry wysokości. W trosce o środowisko wiele firm wytwarza sztuczne choinki z ekologicznych dóbr naturalnych.

Jak wybrać tekstylia świąteczne?

Żadne święta nie mogłyby się obejść bez tekstyliów z motywem świąt. Obrusy świąteczne przyjmują obecnie różne postacie. Coraz bardziej popularne oprócz białych modeli są te bardziej kolorowe – złote czy ciemnozielone. Do uzupełnienia aranżacji dobrze nadadzą się także koce świąteczne. Z pewnością zostaną docenione po kolacji wigilijnej.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis