High Point Market – trendy na 2023

@embracetheabstract.tumblr.com

Targi High Point, odbywające się w High Point w Karolinie Północnej, to z pewnością wielkie wydarzenie nie tylko dla miłośników aranżacji wnętrz. To największe targi branży wyposażenia wnętrz na świecie, które prezentuje około 2000 wystawców w około 180 budynkach! To właśnie tam możemy zobaczyć trendy, które będą obowiązywać przez cały najbliższy sezon. Czym inspiruje tegoroczny High Point Market?

@officialmademoiselle.com

Meble na lepszy humor

Bouclé i aksamit jako materiały obiciowe nadal świetnie się prezentują, ale jest wyraźna zmiana w kierunku dwóch nowych stylów i wykończeń. Pierwszy to taki, który tworzy coś, co kojarzy się z meblami „wsparcia emocjonalnego”. Zasadniczo tapicerka wygląda i daje wrażenie jagnięcego grzbietu – albo puszystego pudla. Albo długowłosego kota. Obojętnie do którego zwierzątka powędrują nasze skojarzenia, wystarczy usiąść na jednym z tych krzeseł, żeby nie móc powstrzymać się od głaskania tapicerki. To niesamowicie relaksujące i przyjemne. A efekt jest tak samo kojący, jak podczas głaskania swojego zwierzaka. To czysta błogość.

@rydaninteriors.co.uk

Tapicerka z tweedu

Nie tylko tweedowe marynarki przeżywają swój renesans – do łask powracają także meble pokryte elegancją, tweedową kratką. Tweed to zazwyczaj subtelne połączenie trzech do czterech neutralnych kolorów splecionych w spójny wzór, dzięki czemu bezproblemowo wpiszą się w każdą – stonowaną i odważniejszą kolorystykę naszego wnętrza. Co więcej taka plecionka wniesie odrobinę tekstury do minimalistycznych pomieszczeń.

@collectivegen.com

Hołd dla rękodzieła

Ręczne rzemiosło i tradycyjne metody wyrabiania stały się teraz gorącym trendem ogarniającym branżę dekoratorską. Meble, ceramika, ozdoby, a nawet szklane elementy oświetleniowe w tym sezonie będą wyróżniać się swoją niepowtarzalnością, niedoskonałością i wyjątkowością – typową dla tradycyjnego rzemiosła. Niezależnie od tego, czy są to ręcznie robione egzemplarze jednorazowe, limitowane edycje, czy produkty masowe, niepodważalnie nadają domom indywidualny, wyselekcjonowany urok, który z pewnością pokochamy.

@sansnovazuhause

Kolory (pseudo) neutralne

Trendy kolorystyczne zmieniają się regularnie. Dobranie odpowiednich barw nadaje całemu wnętrzu charakteru i przytulności – dlatego też przykładamy do nich ogromną wagę projektując nasze domy. W ostatnich sezonach świat dekoratorski zdominowały neutralne odcienie – ciepłe beże, szarości, brązy i ognista terakota. W najbliższym sezonie określenie „neutralny” znacząco zwiększyło swój zasięg i zawiera nawet ciemny róż, szaro-fioletowy, szałwiowy, ceglasty, czy liliowy.

@lucysearle

Stylowy miks materiałów

Ten dekoratorski trend istnieje już od dłuższego czasu, ale to właśnie w tym sezonie będzie szczególnie widoczny w akcesoriach, meblach i oświetleniu. Stylowe kombinacje alabastru i aluminium, meble składające się z ebonizowanego drewna, stali i bouclé, czy akcesoria, które zawierają drewno, metal i kamień naturalny. 

@winchestertiles.com

Akcesoria wysokiej jakości

„Kup dobrze, kup raz” to motyw przewodni tego sezonu, który wiąże się z powrotem do rzemiosła, o którym powyżej. Projektanci wnętrz twierdzą, że ich klienci są znacznie bardziej zainteresowani pochodzeniem i procesami związanymi z materiałami i elementami, które pozyskują, co sprowadza się do marek i procesów produkcyjnych, w które inwestują. Dzięki temu marki muszą być bardziej skupione na zrównoważonym rozwoju –  a my wszyscy powinniśmy wiedzieć wszystko o tym, o czym piszemy, promujemy, sprzedajemy i kupujemy. 

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis