Idealny materac lekiem na bóle kręgosłupa

@tezza

Życie niestety zazwyczaj zwykło nie rozpieszczać naszych kręgosłupów. Długie godziny spędzane w pracy przed komputerem w jednej i najczęściej niezbyt wygodnej pozycji, niezdrowy tryb życia, w którym zdecydowanie za dużo jest leniuchowania, a za mało zbawiennego dla zdrowia ruchu i tym podobne czynniki sprawiają, że zaczynamy odczuwać przykre dolegliwości.  

Chroniczny ból kręgosłupa stał się obecnie jedną z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych, z którą boryka się gigantyczna liczba osób. Nietrudno się domyślić, jak wygląda codzienność wszystkich tych, którym bóle kręgosłupa nieustannie dają się we znaki. To oczywiście nie tylko wypełnione wieloma niedogodnościami dni, ale i bardzo podobne do nich noce, ponieważ kręgosłup będący w niezbyt dobrej formie, nierzadko nie pozwala się nam komfortowo wyspać. A jeśli zaburza się nasz sen, to tracimy równocześnie nie tylko witalność, efektywność, ale i inną bardzo cenną rzecz, mianowicie dobry humor.

Na szczęście jeśli nie będziemy się obawiały wprowadzić w nasze życie prawdziwej rewolucji i zarazem zacząć funkcjonować wedle zupełnie nowych i zdecydowanie zdrowszych zasad, może okazać się, że prędko zapomnimy, iż kiedykolwiek dokuczały nam jakiekolwiek problemy z plecami. Co ciekawe, jesteśmy w stanie zadbać o nasze obolałe kręgosłupy również i podczas snu.

@wantgetrepeat

Odpowiedni materac gwarancją dobrego, bezbolesnego snu

Jedną z najlepszych recept na zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie powyżej opisanych dolegliwości jest zmiana materaca. W końcu nie na darmo mawia się przecież, że wyśpimy się właśnie tak, z jaką starannością przygotujemy sobie posłanie. Idealnie dobrany materac to zatem klucz do osiągnięcia komfortu. Jego zakup to więc nie tylko zachcianka, ale wręcz konieczność. Jednym z materacy najczęściej wybieranych przez osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, ale i wszystkie te, którym zależy na zdrowym i wygodnym śnie, jest materac kokosowy. Pojawienie się na rynku materacy kokosowych okrzyknięto swego czasu nawet i milowym krokiem w produkcji materacy, warto przyjrzeć się im tym samym nieco bliżej.

Jego intrygująca nazwa nie wzięła się oczywiście znikąd. Prawdą jest bowiem, że owe materace mają wypełnienie właśnie z kokosa. Ściślej mówiąc, znajdują się w nich włókna kokosowe, które uzyskuje się ze skorup orzechów kokosowych. Zanim trafią one do materacy, przechodzą oczywiście odpowiednią obróbkę, mianowicie są prasowane, a następnie lateksowane.

@tezza

Niezwykłe właściwości kokosowych materacy

Co jednak przemawia za tym, że owe egzotyczne włókna stały się swego czasu niezwykle popularnym wypełnieniem materacy? Po pierwsze głównym powodem ich wielkiej popularności było to, że są one produktami pochodzenia naturalnego, a do tego posiadają właściwości antyalergiczne. Jeżeli zdecydujemy się spać właśnie na takim materacu, będziemy mogły pewne, że nie przyjdzie nam już do głowy przejmowanie się gromadzącymi się w materacach roztoczami. Naturalne pochodzenie kokosowych materacy sprawia również, że bez problemu możemy trzymać się zasady życia w nurcie „eko”, co w dzisiejszej dobie jest dla coraz większej liczny osób priorytetem.

Jeśli chodzi o to, jak materace kokosowe działają na kręgosłup, ich ogromną zaletą jest optymalna twardość, która utrzymuje plecy w odpowiedniej pozycji, odciążając je i pozwalając się zregenerować. Materace wykonane z włókien kokosowych nie odkształcają się. Są zarazem twarde, ale i elastyczne, tym samym świetnie dopasowują się do linii naszego ciała. Co najważniejsze, zachowują swe niezwykłe właściwości przez lata, także nawet po dłuższym użytkowaniu nie będziemy zmuszone do kolejnej wymiany materaca.

Kolejnym pozytywem związanym  z ich użytkowaniem jest to, iż nie wymagają specjalnej pielęgnacji – wystarczy regularne wietrzenie. Nie zwlekajmy więc z zadbaniem o nasze kręgosłupy i zacznijmy przeprowadzać zdrowotną rewolucję, której jednym z elementów będzie wymiana materaca. Sen to przecież zdrowie!

Jeśli natomiast zaczniemy głowić się, gdzie zdobyć podobny niezastąpiony materac kokosowy, z pomocą przyjdzie nam strona https://allegro.pl/, gdzie bez trudu znajdziemy wielką ich gamę; od niewielkich materacy idealnych na łóżka jednoosobowe aż po największe możliwe modele. Kolejną niewątpliwie dobrą stroną korzystania z materacy kokosowych jest to, iż możemy stać się posiadaczkami świetnego jakościowo produktu, jakiego będziemy używać przez lata za naprawdę niewielką kwotę.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis