Kwiaty doniczkowe do nowoczesnego wnętrza – musisz je mieć!

Kwiaty doniczkowe wspaniale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Dlaczego? Ich aranżacje są zazwyczaj minimalistyczne i stonowane, a piękne kwiaty sprawiają, że wewnątrz pojawia się więcej życia. Jeżeli chcemy nieco urozmaicić naszą przestrzeń, warto poznać najpiękniejsze kwiaty doniczkowe! 

O czym należy wiedzieć wybierając kwiaty doniczkowe do nowoczesnego wnętrza?

Wnętrze domu najlepiej jest dekorować roślinami pokojowymi, które mają znaczne rozmiary.  To właśnie one okazują się najbardziej efektowne. Nie można jednak zapomnieć o tym, by przemyśleć ustawienie kwiatów! Każda roślinka ma inne wymagania, dlatego zanim podejmiemy decyzję, warto zastanowić się, gdzie będzie jej najlepiej. Również nasza wygoda jest bardzo ważna, ponieważ nie chcemy, żeby rośliny przeszkadzały w codziennych czynnościach lub krępowały ruchy. Dla tych, którzy szukają kwiatów doniczkowych do nowoczesnego wnętrza, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji!

4 gatunki kwiatów doniczkowych – idealnych do nowoczesnego wnętrza

Wiele zależy od naszych własnych upodobań oraz stylu, który chcielibyśmy zachować w mieszkaniu. Na szczęście istnieje kilka gatunków pasujących niemal do każdego wnętrza – pozostaje jedynie kwestia kolorystyki. Poniżej przedstawiamy 4 propozycje kwiatów doniczkowych, które naszym zdaniem świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

Anturium

Anturium, które przepada za miejscami osłoniętymi, jasnymi do półcienistego i bez pełnego nasłonecznienia. Prawdopodobnie kojarzymy jej wyjątkowe, długie liście (nawet na 40 cm) oraz metrowe łodygi kwiatowe. Zależnie od odmiany jej liście są: białe, różowe albo czerwone. Co ciekawe, zadbane anturium może kwitnąć nawet przez cały rok. 

@ourhouseplants

 

Guzmania

Guzmania powinna przez cały rok zajmować miejsce jasne do półzacienionego. Lubi ciepło oraz dużą wilgotność powietrza. Jej długie oraz wąskie liście tworzą gęstą, stylową rozetę, a długo utrzymujące się barwne przysadki są niebywałą ozdobą. To zdecydowanie jeden z faworytów, który doda każdej przestrzeni więcej życia.

@bhl

Azalia indyjska

Azalia indyjska to piękny kwiat doniczkowy, który w naturalnym środowisku rośnie na glebach chłodnych oraz wilgotnych. Nawet jej nowoczesne odmiany nie czują się bardzo dobrze w ciepłym mieszkaniu. Dlatego warto stopniowo ją do niego przyzwyczajać. Kiedy rozwiną się kwiaty, roślina zniesie temperaturę nawet 20 stopni Celsjusza. Warto pamiętać o tym, żeby nie stawiać jej na parapecie nad grzejnikiem – wtedy szybko zwiędnie! Jej ciemnozielone liście oraz różowe, czerwone lub purpurowe kwiaty są piękną ozdobą.

@twojogrodek

Storczyk Cymbidium

Storczyk Cymbidium jest przystosowany do chłodnych warunków. Lubi miejsca jasne, ale z rozproszonym światłem. Od maja do października powinien stać na zewnątrz. Należy pamiętać, że nocne obniżenie temperatury poniżej 14 stopni Celsjusza pobudza powstawanie pięknych pędów kwiatowych. Liście storczyka są wąskie, długie oraz skórzaste, jednak jego prawdziwą ozdobą są kwiatostany, mogące utrzymać się na roślinie aż do trzech miesięcy. Kwiaty mogą mieć różne kolory i kształty – wszystko zależy od posiadanej przez nas odmiany.

@twojogrodek

Jak eksponować kwiaty doniczkowe we wnętrzu?

Kwiaty w nowoczesnym wnętrzu można eksponować na wiele sposobów. Jednym z nim jest ustawienie ich w pionie. Doniczki należy postawić na półkach albo zawiesić na ścianie. Ta opcja tworzy w pełni ciekawą aranżację. Kwiaty tak pięknie prezentują się w mieszkaniach, że mogą być nawet alternatywą dla zawieszenia na ścianie obrazu lub fotografii. Część domowników lubi też ustawiać kwiaty w szyku, co sprawia, że prezentują się rytmicznie. Najpopularniejszym, ale nigdy niewychodzącym z mody rozwiązaniem, jest umieszczenie kwiatów na parapecie. To właśnie tam rośliny mają najlepszy dostęp do słońca, jednocześnie zdobiąc naszą przestrzeń.

Rośliny oczyszczające powietrze – trendy na 2020 rok!

Rośliny w domu mają więcej zalet niż możemy się spodziewać. Poprawiają np. jakość powietrza, a część z nich posiada nawet właściwości lecznicze. Jednak w tym miejscu skupimy się na funkcji oczyszczania powietrza przez rośliny – to szczególnie ważne, zwłaszcza w świetle informacji o wysokim poziomie smogu – nie tylko w dużych miastach. Dzięki roślinom doniczkowym możemy stworzyć coś w rodzaju naturalnego filtra przeciw szkodliwym, toksycznym substancjom zawartym w smogu, ale również w meblach (formaldehyd) czy innych elementach wystroju. Do najlepszych oczyszczaczy powietrza, a jednocześnie roślin prezentujących się najbardziej nowocześnie, należy zdecydowanie skrzydłokwiat, który jest coraz częściej wybierany do designerskich aranżacji. To piękny, zielony kwiat doniczkowy z białymi kwiatami w kształcie liści. Poza skrzydłokwiatem, do roślin oczyszczających powietrze należą też zielistki, zamiokulkas (również bardzo nowoczesny – hit ostatnich sezonów) i inne „zielone” kwiaty doniczkowe. 

 

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis