Jak odpowiednio zaaranżować wnętrze swojej sypialni?

Artykuł sponsorowany

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Co prawda większość czasu w tym pomieszczeniu po prostu przesypiamy, ale mimo wszystko miło jest obudzić się w towarzystwie dobrze wyglądającego i przytulnego pomieszczenia. Aranżacja sypialni jest czymś trudnym i należącym do kwestii bardziej indywidualnych.

Niektóre osoby czują się lepiej w wielokolorowym wystroju, a jeszcze inne w jednolitym. Jedni preferują bogate wyposażenie, a drudzy – minimalizm. Wszystkich powinny łączyć jednak podstawowe zasady, które nie tylko pozwolą czuć się w swojej sypialni komfortowo, ale również będą zgodne z ogólnie przyjętymi normami aranżacji wnętrz.

Krok 1 – dobór względem łóżka

Prosząc kogoś o udzielenie odpowiedzi w temacie mebla najbardziej kojarzącego się z sypialnią, oczywiste jest, że każdy wskaże na łóżko. To ono jest najważniejszą częścią całego tego pomieszczenia i jest to zdecydowanie kwestia nie do podważenia. Dobre łóżko to dobry sen, a dobry sen jest kluczem do odpowiedniego funkcjonowania i przeżycia dnia w pełni sił.
Podstawą jest dobór wymiarów samego łóżka i jego uplasowanie. Jeżeli śpimy sami, a lubimy mieć naprawdę dużo miejsca podczas snu, to nie żałujmy sobie na rozmiarze. Grunt, to żeby nam było wygodnie. Są również osoby, które wypoczywają w pozycji niezajmującej wiele miejsca i taki tryb im w stu procentach pasuje. W tym przypadku zakup dużego legowiska mija się z celem. Kształt łóżka również ma znaczenie. Możemy wybrać takie z obiciami po bokach lub to na czterech nogach. W przypadku tego drugiego warto jest umieścić szuflady, co zaoszczędzi sporo miejsca na zakup półek.

Krok 2 – określenie kolorystyki

Jak wcześniej wspomnieliśmy, kolor to ważny aspekt wystroju wnętrza. Z reguły do sypialni dobiera się kolory jasne, gdyż w dużym stopniu wpływa to na nasze samopoczucie. Aranżacja zbyt ciemnymi barwami może zakończyć się brakiem chęci do wstawania z łóżka.
Kolorami warto mieszać. Warunkiem jest jednak to, aby z tym nie przesadzać. Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą dwóch odcieni. Popularne ostatnimi czasy stają się białe meble, z którymi świetnie komponuje się imitacja drewna. Wiele sypialni ma właśnie taki wystrój, gdyż jest on bardzo spokojny i relaksujący.

Krok 3 – niezagracanie przestrzeni

Pamiętajmy o tym, że bardzo ważne jest prawidłowe dysponowanie przestrzenią. Można nie lubić minimalizmu, ale nie oznacza to, że mamy zagracić swoje pomieszczenie do takiego stopnia, że aby dostać się na drugi koniec pokoju trzeba będzie przejść przez łóżko. Duże szafy nie są koniecznością w małych pomieszczeniach, a zamiast tego wystarczą tylko małe, ale szersze półki. Wówczas, gdy mamy do dyspozycji wnękę, warto jest zrobić szafę w ścianie.

W przypadku kompleksu spowodowanego zbyt dużym pomieszczeniem, możemy podzielić pokój na garderobę i część do spania. To zdecydowanie pozwoli zadbać o porządek w całym pokoju. Do wyposażenia sypialni najlepiej jest wliczyć łóżko, komodę, lustro i półkę obok legowiska. To powinno nam w zupełności wystarczyć, a pomieszczenie będzie wtedy przejrzyste.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis