Jak wybrać dobrą opaskę sportową? Zwróć uwagę na te rzeczy

Artykuł sponsorowany

Inteligentna opaska, inaczej nazywana smartbandem, kojarzy się już nie tylko z gadżetem dla sportowców. To urządzenie, które przyda się każdemu do monitorowania swojego stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Nosisz się z zamiarem kupna opaski fitness i nie wiesz, którą wybrać? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę!

Rodzaje pomiarów dostępne w danym modelu opaski

Niezwykle przydatne funkcje opaski sportowej to pomiar ciśnienia krwi i liczby uderzeń serca na minutę. Pulsoksymetr z kolei poda ci informację o stopniu nasycenia twojej krwi tlenem. To niezwykle przydatna funkcja w czasie uprawiania wspinaczki czy nawet zwykłych wycieczek górskich i wypadów na narty. Jest również informacją o ogólnym stanie twojego organizmu i pierwszym sygnałem, gdy coś złego zacznie dziać się ze zdrowiem.

Funkcja monitorowania jakości snu – fazy głębokie i płytkie

Opaska sportowa, która ma funkcję kontroli snu, przyda się każdemu – w końcu sen to jeden z najważniejszych czynników wpływających na nasze zdrowie. Szczególnie pomocna będzie, jeśli borykasz się z problemem bezsenności, utrudnionym zasypianiem czy wielokrotnym wybudzaniem się w nocy. Opaska przekazuje informacje o śnie na podstawie pomiaru tętna. Jest to możliwe dzięki temu, że podczas głębokiej fazy snu tętno jest spokojne i miarowe, a podczas fazy płytkiej rośnie i robi się mniej jednostajne, ponieważ więcej się wtedy ruszasz.

Jaka opaska sportowa najlepsza dla seniora?

Osobną kategorią są opaski sportowe dla seniorów. Z oczywistych względów, ich funkcje skupiają się na bezpieczeństwie i zdrowiu, nie na aktywności fizycznej. Powinny być wyposażone w pomiar ciśnienia, tętna i pomiar nasycenia krwi tlenem, co umożliwi seniorowi kontrolowanie stanu zdrowia. Mogą one pomóc w kryzysowej sytuacji zarówno osobie starszej, jak i jej bliskiej osobie czy opiekunowi. Umożliwiają szybkie wezwanie pomocy i śledzenie lokalizacji seniora.

Bezpieczeństwo osoby starszej – konieczne funkcje

Urządzenia te są wyposażone w przycisk SOS, dzięki któremu bliska osoba starsza potrzebująca pomocy od razu skontaktuje się z opiekunem. Informacja o dokładnej lokalizacji urządzenia umożliwi natomiast kontrolę nad tym, gdzie znajduje się osoba. Kolejną kluczową dla bezpieczeństwa osoby starszej funkcją jest nasłuch otoczenia – dzięki niej sprawdzisz, czy senior przebywa w domu.

Jaka opaska sportowa dla aktywnych?

Smartband dla osób uprawiających sporty i aktywności fizyczne w terenie powinien być przede wszystkim wodoszczelny oraz dobrze znosić drgania i urazy mechaniczne. Powinien być również wyposażony w takie funkcje jak:
• mierzenie przebytej odległości,
• lokalizacja GPS i wyznaczanie trasy,
• pomiar spalanych kalorii,
• krokomierz,
• automatyczna pauza w trakcie treningu,
• moduł Bluetooth, który pozwoli połączyć się ze smartfonem.
Podsumowując, dobór odpowiedniej opaski zależy od tego, do czego chcesz jej używać oraz od twojego trybu życia. Przydatne funkcje niezależnie od przeznaczenia opaski to wodoszczelność, wbudowany GPS, WiFi i Bluetooth.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis