Jak zapuścić gęstą brodę?

Broda staje się symbolem męskości. Takim, który jest w stanie przyciągnąć do mężczyzny jeszcze więcej niewieścich serc. Widok na ulicach pokazuje, że mężczyźni coraz częściej decydują się na to, aby przystąpić do klubu brodatych gentelmenów. Czas więc na to, abyś dowiedział się, jak zapuścić brodę . Nie od razu Rzym zbudowano, więc piękna broda nie pojawi się w kilka dni. Wykaż się odpowiednią cierpliwością, aby móc cieszyć się bujnym zarostem, który stanie się obiektem zazdrości innych mężczyzn.

Czy warto zapuszczać brodę?

Nie wystarczy tylko powiedzieć sobie „zapuszczam brodę i już!”. Warto sprawdzić, czy jesteś gotowy do tak drastycznej zmiany w swoim wyglądzie? Stań przed lustrem i spróbuj sobie wyobrazić, jak to będzie z nowym elementem na twarzy. Jeżeli podchodzisz do tego z ciekawością, zainteresowaniem, to dobrze. Pozostanie tylko odłożyć maszynkę do golenia w ciemny kąt, oczekując na to, aż na twarzy zacznie pojawiać się coraz większy zarost.

Jak zapuścić brodę?

Pytanie będzie odnosić się nie tylko do tego, jak zapuścić zarost. Dla panów nie powinno stanowić to problemu. Wielu z nich będzie ciekaw tego, jak zagęścić brodę. Niekiedy ta nawet po długotrwałym zapuszczaniu jest tak licha, że na pewno nie będzie stanowić dumnego atrybutu mężczyzny. Czas więc na to, aby zabrać się za odpowiednie przygotowanie, które doprowadzi do szczęśliwej, finalnej drogi pod postacią gęstej brody.

Czy da się szybko zapuścić brodę? 

W przypadku szybkiego zapuszczania zarostu, największy wpływ na to mają uwarunkowania genetyczne, niektórym zarost rośnie po prostu wolniej. Należy wykazać się ogromem cierpliwości, warto także kupić olejek specjalnie dedykowany do męskiego zarostu. Na pewno będziesz ciekaw tego, po co Ci taki olejek. Otóż na samym początku, kiedy zarost będzie kiełkować, skóra będzie Cię swędzieć. Całkiem normalne zjawisko, które jest niezwykle drażniące. Im więcej będziesz się drapać, tym dla Ciebie gorzej, ponieważ skutkować to będzie pojawieniem się łupieżu.

Pielęgnacja brody na etapie zapuszczania zarostu

Stosuj systematycznie olejek, który ma także właściwości nawilżające i wzmacniające dla włosa. Jest to w szczególności ważne dla panów, którzy zastanawiają się, jak zapuścić brodę przy słabym zaroście. Olejek okaże się dla Was ogromną pomocą.

Kolejną rzecz, którą musisz mieć, jest kartacz do brody. Szczotkuj regularnie swój pojawiający się powoli zarost. W szczególności po każdym myciu. Regularne szczotkowanie kartaczem pomaga oczyścić brodę m.in. z resztek jedzenia. Pobudza także krew do działania, która pozytywnie wpływa także na porost włosów! Kilka minut z kartaczem na dzień lub co drugi dzień, będzie bardzo pomocnym działaniem.

Pamięta także o regularnym przycinaniu (nie obcinaniu!) włosów, aby odżywić osłabione końcówki. Delikatne przycięcie raz na tydzień, w szczególności niesfornych włosów, pomoże w zbudowaniu bujnego zarostu na twarzy.

Co jeszcze warto wiedzieć o zapuszczaniu zarostu?

Wiesz już, jak zabrać się do zapuszczania zarostu i jak o niego dbać. Poznałeś również proste sposoby na zagęszczenie brody. Jeśli interesuje Cię temat mody męskiej i nie tylko konieczne zajrzyj na portal https://jego-styl.pl/. Znajdziesz tam wiele eksperckich artykułów nie tylko na temat mody męskiej, ale również dotyczące wielu najpopularniejszych męskich hobby, zdrowia i sportu.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis