Jesienne dekoracje z wrzosem

Jesienne dekoracje z pięknymi wrzosami w roli głównej, to doskonała ozdoba tarasu, balkonu i domowego wnętrza. Z ich pomocą, w łatwy i szybki sposób zrobimy natychmiastową metamorfozę każdego pomieszczenia. Jak stworzyć pomysłowe ozdoby, które stworzą niepowtarzalny klimat w naszym domu?

@Cambiandorumbos

Świeczniki z wrzosem

Tak samo jak wrzosy, również świece są elementem, którego nie może zabraknąć jesienią w naszym domu. Możemy połączyć ze sobą te dwa elementy, robiąc samodzielnie prostą ozdobę na świecznikach z wykorzystaniem wrzosu. Potrzebny nam będzie wyłącznie szklany świecznik, gałązki świeżego wrzosu i jutowy lub bawełniany sznurek. 

@minoase.no

Gęsty wieniec

Piękne kolory wrzosów sprawdzą się także jako piękna ozdoba naszych drzwi frontowych. Wrzos doskonale nadaje się do komponowania jesiennych wianków, które możemy umieścić na ścianie, stole czy drzwiach wejściowych. Wygodną bazą do tego typu dekoracji mogą być wiklinowe gałązki, a oprócz gałązek wrzosu warto wykorzystać do dekoracji także mech, głóg, jarzębinę, rajskie jabłuszka, dziką różę, złociste liście z drzew, szyszki i kasztany. Na stworzonej z wikliny obręczy mocujemy roślinne dekoracje z pomocą cienkiego drucika – zależnie od tego, co mamy pod ręką. 

@tumblr.com

Ozdoba stołu

Wrzosy w naturalnych plecionych koszach, wiszących kwietnikach i osłonkach, to elementy, których nie może zabraknąć w jesiennym wnętrzu. Możemy je też umieścić w szklanym wazonie w towarzystwie głogu, astrów i traw pampasowych. Ceramiczne, drewniane i metalowe osłonki do kwiatów doniczkowych sprawdzą się świetnie jako dekoracja stołu w jadalni, stoliku kawowym lub parapecie. 

@Signe

Wazon z dyni

Piękne i efektywne wazony z dyni to prawdziwy niezbędnik jesiennego wystroju wnętrza. Wystarczy wydrążona dynia, wrzos i kilka uroczych dodatków – takich jak kasztany i jarzębina. Taki wazon nada się zarówno jako element dekoracji salonu, jak i długotrwała ozdoba na zewnątrz. 

@kaneliajakardemummaa.blogspot.com

Donice na zewnątrz 

Nie tylko nasze wnętrze może zapowiadać przyjście jesieni – pięknie ozdobiony taras lub wejście do domu wprowadzi nas w dobry nastrój już od progu. Duże donice i bujne wrzosy to prosty sposób na stworzenie pięknych, jesiennych dekoracji. 

@Melanie

Ozdobne stroiki

Jeśli lubimy samodzielnie tworzyć ozdobne stroiki, które ożywią naszą przestrzeń – doskonałym ich uzupełnieniem będą świeże wrzosy w radosnych kolorach. Świetnym pomysłem na efektowną ozdobę stołu jest wykorzystanie ekologicznej podstawki – plastra drewna w towarzystwie mchu, szyszek, żołędzi, kasztanów, pięknego wrzosu oraz rozmaitych ozdób ceramicznych i świec. 

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis