Jakie sporty warto zacząć jesienią?

@mollysims.com

Jesień to doskonały czas, aby pomyśleć o aktywności fizycznej. Pozwoli nam ona zachować formę i odporność przez cały okres jesienno-zimowy, a także pozwoli zachować pozytywne nastawienie mimo kapryśnej pogody za oknem. Ponadto, jesień to czas, kiedy musimy zrezygnować z części sportów na świeżym powietrzu i znaleźć dla nich ciekawą alternatywę. Jest to świetna okazja do spróbowania czegoś nowego – i być może odkrycia nowej pasji! Jakie sporty warto zacząć jesienią?

@zen-space.fr

Aerial joga

Zastanawiając się, na czym polega aerial joga możemy być zdumieni widząc skrzyżowanie pokazu Cirque du Soleil i gimnastyki. Na szczęście, ta ciekawa praktyka tylko z pozoru wydaje się tak skomplikowana, dzięki czemu możemy czerpać z niej korzyści bez nauki skomplikowanych akrobatycznych ruchów! Na zajęciach jogi antygrawitacyjnej wykonujemy niemal te same pozy, co na macie do jogi – różnica polega na zastąpieniu maty materiałowym hamakiem zawieszonym pod sufitem. Dzięki niemu możemy pracować nad naszą elastycznością i budowaniu siły mięśni, wykonując bardziej wymagające pozycje bez nadmiernego obciążania ramion, kręgosłupa i głowy. Ten unikalny styl praktykowania jogi niesie za sobą wiele korzyści dla całego ciała – reguluje napięcie w ramionach i szyi, a także poprawia ruchomość stawów. To ciekawa i pełna zabawy forma ruchu, doskonała do wypróbowania w chłodniejszych miesiącach!

@thebeautyoftraveling.com

Ścianka wspinaczkowa

Chcesz urozmaicić swoją rutynę fitness? Wspinaczka skałkowa to świetny sposób na pracę nad wytrzymałością, budowanie siły i wzmacnianie równowagi. To ekscytujący sport, który może uprawiać praktycznie każdy, bez względu na wiek i poziom sprawności, bez względu na to, czy jesteś zagorzałym sportowcem, czy weekendowym wojownikiem. Dodatkowo, taka forma ruchu wykorzystuje praktycznie każdą grupę mięśni w naszym ciele, dzięki temu poprawia wygląd sylwetki, naszą elastyczność i zakres ruchu. Ponadto, jest doskonałą formą zabawy dla całej rodziny!

@GlambertSunriser

Pływanie

Regularne chodzenie na basen może sprawić, że staniemy się bardziej skupieni, poprawimy zdrowie psychiczne i zwiększymy pojemność płuc, a to wciąż nie wszystko! Zdaniem ekspertów dodanie do naszej aktywności fizycznej cotygodniowego treningu pływackiego może zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych, wpłynąć na ujędrnienie całego ciała i skutecznie zwiększyć wydolność całego organizmu. Ponadto, pływanie to doskonała forma ćwiczeń, która nie obciąża naszych stawów, dlatego jest bezpieczna nawet dla osób skarżących się na ich przewlekłe bóle. Działa też zbawiennie na nasz kręgosłup, dlatego jest doskonałą odskocznią i relaksem dla spiętych mięśni – szczególnie, jeśli wykonujemy pracę siedzącą.

@Rosi

Taniec

Taniec to doskonała forma ruchu. Zwiększa naszą koordynację, siłę mięśni, wydolność, a przede wszystkim skutecznie poprawia nastrój! Możemy zapisać się na taneczne zajęcia fitness lub wybrać szkołę tańca o konkretnym profilu. Tańce latino, a może ekspresyjny taniec nowoczesny? Wszystko zależy od naszych preferencji! Co więcej, jest to doskonała forma ćwiczeń także dla osób, które wolą trenować w domu lub nie mają zbyt wiele czasu na dojazdy. Bez problemu możemy stworzyć swoją własną szkołę tańca w domu! Wystarczy sprzęt grający lub dostęp do Internetu. Dzięki wielu filmom instruktarzowym lub zajęciom prowadzonym online możemy ćwiczyć bez wychodzenia w domu. Świetną zabawą będzie także improwizacja do ulubionej muzyki, która dostarczy nam mnóstwa zabawy!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis