Nastrojowe jarmarki bożonarodzeniowe

@travellingthirties.com

Jarmarki bożonarodzeniowe z roku na rok cieszą się większą popularnością. To niesamowicie klimatyczne wydarzenie z pewnością obudzi w nas ducha świąt. Przepiękne rękodzieła, lokalne atrakcje i jedzenie, a wszystko to w towarzystwie niezwykłych dekoracji i nastrojowych światełek. Możemy wybrać się na lokalny jarmark lub zaplanować weekendowy wyjazd z przyjaciółmi lub ukochanym. Gdzie warto zobaczyć jarmark bożonarodzeniowy?

@thestylescribe.com

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy

To bez wątpienia najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Polsce. Rynek jest nie tylko wypełniony pysznym jedzeniem i ciekawymi gadżetami, ale samo miasto i piękna starówka nadają temu targowi niesamowity charakter. Jarmark bożonarodzeniowy odbywa się w mniejszej części Rynku Głównego, tuż obok słynnych Sukiennic. Jest kompaktowy i oryginalny, z dużym naciskiem na tradycyjne jedzenie i kilka niezwykłych rzeczy. A świąteczne ozdoby i iluminacje to oczywiście nie jedyne atrakcje podczas jarmarku, ale z pewnością zapierają dech w piersiach! Kraków jest popularnym kierunkiem szczególnie latem, jednak staje się coraz bardziej znany jako świetne miejsce na weekendowy wyjazd w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. To ciekawe, tętniące życiem miasto, z bogatą historią i nowoczesnym podejściem do życia.

@15thoctober

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Wrocław to wspaniały kierunek zwiedzania – nie tylko o okresie świątecznym! Jarmark bożonarodzeniowy jest z pewnością zachwyci nas swoją ciepłą i niemal rodzinną atmosferą jaka tam panuje. Na wrocławskim rynku znajdziemy tradycyjne polskie jedzenie, takie jak pierogi i wędzony ser, ale także mnóstwo międzynarodowych straganów, gdzie dostaniemy węgierskie lango, holenderskie naleśniki, dania typu hiszpańska paella i wiele innych pysznych potraw, które warto spróbować. Oczywiście można też znaleźć korzenne herbaty, grzane wino, gorący cydr jabłkowy i czekoladę.

@alysonhaley.com

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Jeśli chcesz zobaczyć stary port morski i Drogę Królewską ze świeżą peleryną śnieżną, Gdańsk jest idealnym miejscem na spędzenie okresu świątecznego. Jest bardzo duża szansa na białe Święta, a grzane wino na pewno ogrzeje atmosferę jeszcze bardziej w chłodne dni. Na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można spodziewać się karuzeli weneckiej, lodowiska, choinek z całego świata, ręcznie robionych ozdób choinkowych, zabawek, szalików, świec i świątecznego jedzenia dla smakoszy. Szczególnie popularne są świąteczne ciasta, precle, owoce w czekoladzie, prażone orzechy, wędzony ser, grillowane kiełbaski i oczywiście gorącą napoje z korzennymi przyprawami.

@thewonderforest.com

Warszawski Jarmark Bożonarodzeniowy

W każdym większym mieście jarmark bożonarodzeniowy odrobinę oddaje jego charakter. Tak też jest w przypadku Warszawy. Jarmark ma fajny, dość hipsterski charakter, dzięki któremu doskonale podkreśla tętniącą życiem i nowoczesną stolicę. Główny warszawski jarmark bożonarodzeniowy znajduje się na Starym Rynku i rozpoczyna sezon wielkim bożonarodzeniowym pokazem świetlnym.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis