Idealna sylwetka w dojrzałym wieku

@marianamachado____

Często wydaje nam się, że przekroczenie pewnego wieku wiąże się z szeregiem konsekwencji dla naszego zdrowia i urody. Na szczęście wiele z nich uzależnionych jest wyłącznie od naszego trybu życia. Oznacza to, że można im przeciwdziałać, a nawet całkowicie zapobiec łącząc ze sobą kilka najważniejszych elementów – regularną aktywność fizyczną, zbilansowaną dietę oraz odpowiednią pielęgnację. Co robić, a czego unikać, aby cieszyć się piękną figurą i zdrowiem niezależnie od wieku?

@smakinatalerzu.pl

Zbilansowana dieta

Dieta kobiety dojrzałej powinna być bardzo dobrze zaplanowana i przemyślana. Złe nawyki żywieniowe, które w młodości uchodziły nam na sucho, mogą mieć zauważalne konsekwencje w późniejszym wieku. Należy pamiętać, że zdrowa dieta to nie tylko zgrabna sylwetka, ale przede wszystkim zdrowy organizm. Zbyt duża ilość cukrów, tłuszczów i soli może przyczyniać się do rozwoju chorób naczyniowo-sercowych, cukrzycy oraz otyłości.

Ponadto wraz z wiekiem nasze mięśnie i kości ulegają osłabieniu, dlatego też dieta powinna dostarczać nam niezbędnych składników odżywczych. Wybierajmy produkty jak najmniej przetworzone, budujmy posiłki z dużej ilości warzyw, owoców, orzechów i pestek, kasz, pełnoziarnistych mąk, chudego mięsa i ryb. Starajmy się, aby były regularne i lekkostrawne – szczególnie jeśli prowadzimy siedzący tryb życia ze względu na pracę. Warto ograniczać także słone przekąski oraz słodycze, szukając ich zdrowszych zamienników.

Zbilansowana dieta odbije się pozytywnie nie tylko na naszym samopoczuciu, ale także urodzie. Wraz z wartościowymi składnikami takimi jak witaminy i minerały, poprawie ulegnie kondycja naszej skóry, włosów i paznokci. Nasz układ trawienny nie będzie przeciążony, dzięki czemu będziemy czuły się lekko i odczujemy więcej motywacji do wykonywania aktywności fizycznej.

@detoxdiy.com

Pielęgnacja skóry – na zewnątrz i od środka

Skóra w dojrzałym wieku traci dawne nawilżenie, elastyczność i napięcie. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja, do której należy podejść dwutorowo. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie i odżywienie jej od środka. Odpowiednia dawka nawodnienia każdego dnia zapewni naszej skórze sprężystość i miękkość.

Warto też lepiej przyjrzeć się naszej dotychczasowej pielęgnacji. Substancje aktywne takie jak: retinoidy, kwas hialuronowy oraz witamina C to podstawowy niezbędnik starzejącej się skóry twarzy, szyi i dekoltu. Aby na dłużej cieszyć się promienną cerą, ważne by nie narażać jej na nadmierne promieniowanie słoneczne. Rezygnacja z opalania (oraz solarium!) może przedłużyć naszą młodość o lata. Pamiętajmy też o tym, by codziennie rano zabezpieczać twarz i ciało kremami z filtrem SPF. Oprócz działania przeciwzmarszczkowego, zmniejszymy także ryzyko powstawania przebarwień, które wraz z wiekiem może się nasilać.

W codziennej pielęgnacji warto zatroszczyć się również o skórę całego ciała. Regularne peelingi pozwolą usunąć martwy naskórek, poprawić krążenie oraz dotlenić i odżywić skórę. Tak przygotowana lepiej wchłonie odżywcze balsamy i mleczka do ciała, których także nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej.

@detoxdiy.com

Dbanie o dobre samopoczucie

Niezależnie od naszych wysiłków włożonych w odpowiednią dietę i ćwiczenia, nie osiągniemy satysfakcji z naszego wyglądu jeśli nie będzie towarzyszyło temu procesowi dobre samopoczucie. Pamiętajmy, że nasza atrakcyjność często wywodzi się z wnętrza i pełnej akceptacji siebie, a także zachodzących zmian. Cieszmy się i doceniajmy każdą z nich, nawet jeśli wymaga chwili czasu do oswojenia się z nią. Każda mała zmarszczka czy siwy włos, to setki uśmiechów, wzruszeń, doświadczeń i zdobytej przez nas wiedzy.

Dlatego wchodzenie w dojrzały wiek powinnyśmy traktować jak nową przygodę, dumne z siebie i przyjaźnie nastawione do świata. Szukajmy sposobów na poprawę humoru w każdym zwykłym dniu, pielęgnujmy przyjaźnie, pasje lub znajdźmy czas na nowe hobby!

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis