Jesienny wazon z dyni – inspiracje

@_lunalewis

Pomysły jak wykorzystać  dynię w jesiennej dekoracji naszego wnętrza nie zawsze są tak proste, jak wyglądają na tutorialu. A skomplikowane do wycięcia ozdobne wzory mało kiedy wyglądają jak te z Pinteresta. Dlatego w tym sezonie postawmy na niezawodną prostotę, a efekt przerośnie nasze oczekiwania! Przygotowanie wazonu na kwiaty wykonanego z dyni nie zajmie nam wiele czasu, w dodatku doskonale ożywi nasze wnętrze i doda mu jesiennego klimatu. Sprawdzi się także w nieco bardziej mrocznej wersji jako dekoracja DIY na Halloween. Jak zrobić modną ozdobę samodzielnie?

@Bloom&Wild

Przygotuj niezbędne narzędzia

Choć zgodnie z obietnicą, przygotowanie dyniowego wazonu będzie banalnie proste, potrzebować do tego będziemy kilku akcesoriów. Oczywiście niezbędna będzie dorodna dynia, kwiaty, ostry nóż, łyżka i gąbka florystyczna. Gdy uda nam się skompletować cały niezbędnik, możemy zabrać się za pracę!

Klasyczny wazon z dyni

Wycinanie dyni zacznijmy od odcięcia górnej części ostrym nożem. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie możemy najpierw narysować sobie okrąg, dzięki czemu wytniemy go równo. Następnie oczyśćmy środek dyni za pomocą łyżki. Gdy dokładnie wydrążymy środek, umieśćmy w nim namoczoną gąbkę florystyczną. Ułóżmy w gąbce naszą kompozycję z kwiatów, tak jakbyśmy układali ją w zwykłym wazonie i gotowe!

@Bloom&Wild

Wazon z dyni z koroną

To kolejny uroczy pomysł na przerobienie dyni w oryginalną dekorację domu. Dynia z koroną z pięknych kwiatów jest niezwykle łatwą i efektowną ozdobą. Ponownie użyjmy markera, aby narysować nim linię kreski, wzdłuż których natniemy dynię. Za pomocą metalowego szpikulca poszerzmy delikatnie otwory na tyle, aby zmieściły się tam kwiaty. Następnie przytnijmy łodygi kwiatów i wsadźmy je w przecięcia na dyni. To jeden z prostszych i szybszych sposobów na stworzenie kwiatowej dekoracji – nie wymaga od nas rzeźbienia, ani wydrążania dyni! 

@athome.with.heather

Zabawa z kolorem

Jeśli klasyczna dynia nie wydaje nam się wystarczająco interesującą ozdobą do naszego wnętrza, za pomocą farby w łatwy sposób możemy całkowicie odmienić jej oblicze. Wystarczy, że pomalujemy dynię na wybrany przez nas kolor. Może być jednolita lub w fantazyjne wzory – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

@giggles_galore

Metaliczny akcent

Jesiennego klimatu naszym dyniowym wazonom doda także metaliczny akcent. W łatwy sposób za pomocą metalicznej farby dodamy oryginalnego wyglądu naszej ozdobie. Ciepłe odcienie złota i miedzi doskonale wkomponują się w jesienny charakter instalacji, wprowadzając jeszcze więcej ciepła do naszego wnętrza.

@cedarhouseliving

Stylowa tekstura

W sezonie jesiennym na rynku dostępnych jest wiele odmian dyń, różniących się chociażby kolorem, czy kształtem. Wybierzmy dynię, której niedoskonałości staną się dodatkową, charakterystyczną ozdobą, a wszelkie nierówności i zadrapania podkreślą jej naturalny charakter.

Jak przedłużyć żywotność wazonu z dyni?

Dynia z kwiatową koroną może przetrwać około 10 dni. Należy jednak pamiętać, aby regularnie podlewać gąbkę florystyczną, by kwiaty nie zbyt szybko nie wyschły. Warto jednak zachować także umiar w podlewaniu, żeby nie doprowadzić do zbyt szybkiego zgnicia dyni. Aby przedłużyć trwałość dyniowego wazonu należy po wycięciu i wydrążeniu zanurzyć ją w zimnej wodzie z odrobiną wybielacza. Dzięki temu spowolnimy ryzyko rozwinięcia się pleśni. Następnie smarujemy wazeliną kosmetyczną brzegi dyni – taki zabieg sprawi, że nie będzie tak szybko obsychać i tracić formy.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis