Krem przeciwzmarszczkowy, naturalny jest idealny! Poznaj BUATIC

Krem przeciwzmarszczkowy to ważny element codziennej pielęgnacji. Nawilżona, dobrze odżywiona skóra dłużej zachowuje młody, zdrowy wygląd i o wiele ładniej się starzeje. Składniki aktywne kremu zadbają o kondycję skóry i poprawią ją, dzięki czemu mogą nawet zniknąć z niej niektóre zmarszczki. Przyjrzyjmy się bliżej, co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy.

Tabela: Podstawowe funkcje kremu przeciwzmarszczkowego i przykłady składników aktywnych, które je zapewniają.

Funkcja kosmetyku Odpowiedzialny za nią składnik aktywny
Nawilżanie Lawenda
Regeneracja                                        Koenzym Q10
Ujędrnienie Guarana
Wzmacnianie naczynek Ekstrakt z topoli czarnej

Krem przeciwzmarszczkowy – jakie ma spełniać funkcje?

Krem przeciwzmarszczkowy to kosmetyk popularny i ogólnodostępny. Wszyscy producenci obiecują nam zjawiskowe efekty dzięki stosowaniu ich kremu. Skąd jednak mamy wiedzieć, że dany krem miałby być skuteczny? Aby się tego dowiedzieć, musimy być świadomi przede wszystkim tego, jakie funkcje powinien spełniać krem przeciwzmarszczkowy i które substancje są za nie odpowiedzialne

Zobacz: Jak wybrać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy? Czym się kierować?

Idealny krem przeciwzmarszczkowy będzie spełniał cztery podstawowe funkcje. 

  • Po pierwsze, skóra każdego z nas, niezależnie od jej typu, potrzebuje nawilżenia. Podstawą nawilżenia skóry, szczególnie warstw głębokich, jest picie wody. Na warstwy zewnętrzne najlepiej zaś stosować kremy przeciwzmarszczkowe, które uszczelniają barierę lipidową, hamując utratę wody przez naskórek. Nawilżenie odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu zmarszczkom, gdyż ponosi odporność skóry na odkształcenia.
  • Po drugie, krem przeciwzmarszczkowy powinien pobudzać skórę do regeneracji. Z wiekiem maleje zdolność skóry do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, składników niezbędnych do utrzymania gładkiej skóry. Z pomocą przyjdzie wtedy krem, który zmobilizuje skórę do ich wytwarzania. 
  • Stan skóry poprawi się również, gdy krem dostarczy jej solidnej dawki ujędrnienia. Linie zmarszczek będą wtedy łagodniejsze, a skóra odzyska napięcie. 
  • Z tych właściwości kremu można będzie skorzystać jednak tylko wtedy, gdy jego składniki wchłoną się w głąb skóry i dotrą do miejsc docelowych. Zapewnić to mogą mocne naczynia krwionośne, warunkujące sprawne mikrokrążenie. Korzyścią ze wzmocnienia naczynek będzie również dotlenienie cery, zdrowszy koloryt skóry i zmniejszenie widoczności popękanych naczynek.


Funkcje kremu możemy określić na podstawie jego składników aktywnych. W tabeli na początku artykułu znajdziesz przykłady naturalnych składników, które gwarantują, że krem przeciwzmarszczkowy będzie skuteczny. Omówimy je szerzej w następnym akapicie. 

Krem przeciwzmarszczkowy – dlaczego naturalny będzie najlepszy?

Najkorzystniejsze działanie na naszą skórę mają kremy przeciwzmarszczkowe oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Dlaczego?

Substancje pochodzenia naturalnego są najlepsze do pielęgnacji skóry, niwelują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, a stosowane regularnie, stymulują skórę do odnowymówi Justyna Masal – Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Aby krem miał skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe, powinien zawierać następujące składniki aktywne:

  • lawenda – intensywnie nawilża skórę. To nie jest jedyna jej zaleta, gdyż wykazuje także właściwości regenerujące, łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie się podrażnień. Wywiera też pozytywny wpływ na naczynka krwionośne,
  • koenzym Q10 – to naturalny przeciwutleniacz, zwalczający postarzające wolne rodniki. Wspomaga regenerację uszkodzeń skóry, powstałych z wiekiem – regularnie dostarczany, zmniejsza zmarszczki. Wpływa też na redukcję przebarwień,
  • guarana – składnik silnie ujędrniający, stosowanie wyciągu z tej rośliny powoduje zwiększenie napięcia skóry oraz zmniejszenie zmarszczek w okolicach oczu. W guaranie występuje naturalna kofeina, która usprawnia mikrokrążenie skórne i zwalcza obrzęki,
  • ekstrakt z topoli czarnej – to remedium na problemy ze słabymi, kruchymi naczynkami krwionośnymi. Pomaga je wzmocnić i uszczelnić. Oprócz tego ma działanie kojące, wygasza stany zapalne skóry.

Chcesz poznać więcej informacji na temat tego, jakie składniki powinno zawierać serum na zmarszczki? Sprawdź: https://buatic.pl/blog/jak-wybrac-odpowiednie-serum-na-zmarszczki-sprawdz-sklad/ 

Połączenie tych czterech składników w kremie to najlepszy sposób na walkę ze zmarszczkami. Ich właściwości idealnie się uzupełniają, a efekty nierzadko są wręcz zaskakujące.

Buatic – krem przeciwzmarszczkowy o idealnym składzie!

W kremie przeciwzmarszczkowym Buatic nie tylko znajdziemy wspomniane wyżej składniki aktywne, ale również m.in. rewitalizujący żeń-szeń syberyjski i doskonały do cery naczynkowej i wrażliwej ruszczyk kolczasty. 

Wcześniej moja twarz wyglądała na zmęczoną, a zmarszczki mimiczne rzucały się w oczy. Od kiedy przerzuciłam się na krem Buatic o naturalnym składzie, co rusz dostaje komplementy na temat mojej cery. Wystarczyło tak niewiele zmienić, krem nakładam zaledwie dwa razy dziennie – mówi Pani Ania z Torunia

Działanie kremu Buatic skoncentrowane jest na profilaktyce zmarszczek i spowalnianiu ich powstawania. Skutecznie redukuje też już istniejące zmarszczki, korzyści z jego stosowania odniosą więc również osoby o cerze dojrzałej. Zaletą Buatic jest również to, że jest wolny od niebezpiecznych substancji, nagminnie dodawanych do kremów. Na rynku kosmetycznym niewiele produktów może się tym pochwalić.

Krem na zmarszczki – czego nie powinien zawierać?

Jak rozpoznać bezpieczny krem na zmarszczki? Po tym, że nie będzie zawierał żadnej z poniższych substancji:

  • parabeny – ich stosowanie może być niebezpieczne. Potwierdziły to badania z 2004, przeprowadzane na pacjentkach z rakiem piersi. W guzach nowotworowych pacjentek wykryto parabeny, które musiały przedostać się do organizmu przez skórę. Nie warto ryzykować zdrowia, zwłaszcza, że parabeny mają też negatywne działanie na skórę – obniżają poziom kolagenu i często uczulają,
  • silikony – tworzą warstwę na skórze, zatykając pory i utrudniając wchłanianie innych składników aktywnych. Z tego powodu są niepożądane w kremie, 
  • PEG – glikol polietylenowy. Bywa zanieczyszczony rakotwórczym tlenkiem etylenu, wielopierścieniowymi związkami aromatycznymi oraz metalami ciężkimi. Zaburza funkcje barierowe skóry, wskutek czego jest bardziej narażona na szkodliwe czynniki,
  • EDTA – substancja pochodzenia syntetycznego, używana w celu zapobiegania zmianom konsystencji, zapachu i wyglądu kosmetyku. W wysokim stężeniu podrażnia skórę i błony śluzowe.

ZOBACZ: RANKING KREMÓW PRZECIWZMARSZCZKOWYCH – wybrane top 4 kosmetyki!

Krem przeciwzmarszczkowy – jak stosować?

Krem przeciwzmarszczkowy musi być stosowany przede wszystkim regularnie. Pełna pielęgnacja powinna obejmować krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc. Jeśli stosujemy kosmetyki prewencyjnie, zanim oznaki starzenia się pojawią lub gdy są jeszcze niewielkie, mamy szansę pozbyć się zmarszczek całkowicie. Zwlekanie ze stosowaniem kremu lub używanie nieodpowiednich produktów zwyczajnie się nie opłaca. Wieloletnie zaniedbania pielęgnacyjne mogą doprowadzić do głębokich zmarszczek, których usunięcie będzie możliwe wyłącznie za pomocą specjalistycznych zabiegów.

Powinniśmy też zwrócić uwagę na inne czynniki, które mają znaczenie w zachowaniu młodości i witalności. Pomóc może odpowiednie nawodnienie organizmu, ograniczenie produktów zawierających cukier rafinowany (niszczy włókna kolagenowe) i dbanie o wystarczającą ilość snu. W połączeniu ze zdrowym trybem życia, codzienna pielęgnacja kremem przyniesie najlepsze rezultaty.

FAQ – krem przeciwzmarszczkowy

1. Jaki krem przeciwzmarszczkowy sprawi, że skóra będzie się starzała wolniej?

Krem przeciwzmarszczkowy, w którym tak jak w kremie Buatic zadbano o to, co jest najważniejsze dla utrzymania skóry w dobrej kondycji: jej nawilżenie, regenerację, ujędrnienie i wzmocnienie naczynek. Na odżywionej i dobrze nawilżonej skórze zmarszczki pojawiają się później i będą mniejsze. 

2. Czy naturalny krem przeciwzmarszczkowy jest skuteczniejszy od zwykłego?

Tak, ponieważ skuteczność kremu zależy od zawartości i jakości składników aktywnych, a naturalne kremy mają z reguły więcej składników o aktywnym działaniu, znajdujących się w dodatku wysoko w składzie. Nawet jeśli zdarzy się, że kosmetyk naturalny ma tylko kilka składników aktywnych, to są one o wiele bardziej skuteczne i bezpieczniejsze, niż chemiczne komponenty. W ogólnym rozrachunku kremy przeciwzmarszczkowe o naturalnym składzie są bardziej opłacalne i warto je kupować.

3. Kiedy należy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe mogą być stosowane już po ukończeniu 25. roku życia. W tym okresie spowalnia synteza kolagenu i mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne. Kremy przeciwzmarszczkowe pomogą w walce z ze wczesnymi oznakami starzenia i zapewnią ochronę na przyszłość. Skóra będzie starzała się po prostu wolniej.

4. Czy trzeba czytać skład każdego kremu przeciwzmarszczkowego?

Może się wydać, że skoro krem jest dostępny na rynku, nie może być szkodliwy. Nic bardziej mylnego! Lepiej zawczasu zapoznać się ze składem, niż później ponosić skutki używania naszpikowanych chemicznymi substancjami kosmetyków.

5. Czy krem przeciwzmarszczkowy zawsze da takie same efekty?

Stosowanie kremów zawierające substancje pochodzenia naturalnego daje pozytywne efekty w każdym wieku, zmienia się jedynie skala ich działania. Wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Niestety, na pewnym etapie kremy nie są już w stanie całkowicie pomóc. Gdy zmarszczki są zaawansowane, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej. Lecz nawet wtedy nie warto zaprzestawać stosowania kremu przeciwzmarszczkowego – przedłuży efekty zabiegów i uchroni przed nowymi zmianami.

A jeśli szukasz sklepu z naturalnymi kosmetykami, zajrzyj koniecznie na verdelab.pl

Bibliografia

  1. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
  2. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008 
  3. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
  4. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
  5. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis