Modne kierunki wakacyjnych wyjazdów 2018

Zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje? Zobacz, jakie miejsca cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem. Polacy coraz częściej wybierają się na urlop za granicę. Najkorzystniejsze oferty w biurach podróży można znaleźć na długo przed wakacjami, jeszcze w okresie zimowym, lub przed samym wyjazdem – popularne last minute.

To, gdzie spędzamy wakacje, w dużej mierze zależy od tego, na czym najbardziej nam zależy podczas urlopu. Jeśli przede wszystkim lubisz zwiedzać, wybierz miejsca z interesującą historią i ciekawym ukształtowaniem terenu. Jeżeli z kolei pasjonujesz się sportami wodnymi, szukaj takich miejsc, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny i kształcić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Największy wybór mają zdecydowanie miłośnicy kurortów rodem z Dirty Dancing, w których największą atrakcją jest odpoczynek sam w sobie, drinki z palemkami i dobra, wakacyjna muzyka.

Grecja – wakacyjny hit

Grecja wraz ze swoimi wyspami od wielu już lat jest popularnym miejscem letnich podróży. Lazurowe morze, piaszczyste plaże, góry, starożytne zabytki i śródziemnomorska architektura tworzą doskonałą atmosferę do wypoczynku – zarówno aktywnego, jak i biernego. Jeśli chcesz dobrze poznać historię kolebki kultury europejskiej, zwiedzaj Grecję z dobrym przewodnikiem turystycznym. Najpopularniejsze wyspy greckie to: Kreta, Rodos, Santoryn, Korfu, Kos i Zakintos.


Więcej inspiracji >>> Grecja

Riwiera Turecka – ekskluzywny wypoczynek

Turcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Czekają tu zapierające dech w piersiach krajobrazy – czerwono-żółte, bezkresne stepy, zatoki zachowane w naturalnych stanie, będące miejscem bytowania flamingów i pelikanów – oraz mnóstwo rozrywek, takich jak pchle targi, na których można znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, np. przepiękne perskie dywany, kawiarnie oferujące szeroki wybór tradycyjnych fajek wodnych, herbat i kaw oraz kluby tętniące nocnym szaleństwem do białego rana. Turcja jest ciekawa także pod względem kulturowym – to na tym obszarze Europa łączy się z Orientem. Widać tu wpływy cywilizacji łacińskiej, greckiej i bizantyńskiej.

Źródło: @BkiezoahbNg

Więcej inspiracji >>> Turcja

Tunezja – najbardziej liberalny kraj arabski

Bursztynowe plaże z białym, miękkim jak mąka piaskiem, ciekawa architektura i wysokiej klasy pola golfowe to atrakcje, którymi Tunezja przyciąga coraz większe rzesze turystów. Ten północnoafrykański kraj jest ciekawy także pod względem kulturowym. To najbardziej liberalne państwo arabskie. Duży wpływ na ten stan rzeczy miała pierwsza żona Habiba Burgiby – pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji. Jednym z przejawów wolności kobiet jest brak nakazu noszenia tradycyjnych chust. Wybierając się do Tunezji, pamiętaj o zabraniu ze sobą ochronnych kremów z filtrem UV. Słońce w Afryce jest bardzo mocne.

Bałkany – nowy modny kierunek

Bałkany to region coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Popularne kierunki to Macedonia, Bułgaria, dalmatyńska część Chorwacji, Albania i Czarnogóra. Szczyt sezonu urlopowego przypada na lipiec i sierpień – w tym okresie pogoda zdecydowanie sprzyja beztroskiemu plażowaniu i aktywnemu zwiedzaniu. Dobra pora na urlop w tym rejonie to również wrzesień. Pogoda co prawda bywa zmienna, ale jest zdecydowanie mniej turystów i można negocjować ceny noclegu. Wakacje na Bałkanach chętnie spędzają miłośnicy sportów wodnych. Są tu świetne warunki do nurkowania i pływania – zarówno wpław, jak i łodzią. Czarnogóra i Macedonia stwarzają także idealne warunki do paralotniarstwa. To region bardzo ciekawy pod względem kulturowym.

Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie – słoneczne wczasy

Wyspy Kanaryjskie, nazywane w starożytności Szczęśliwymi: Gran Canaria, Teneryfa, Majorka oraz kontynentalne kurorty – Costa Blanca i Costa del Sol cieszą się niesłabnącą popularnością, ponoć były odwiedzane także przez starożytnych Greków i Rzymian. Nie ma się czemu dziwić. Piękne plaże, ciepłe morze, słońce, ekskluzywne hotele, ciekawe ukształtowanie terenu: jaskinie, wyspy pochodzenia wulkanicznego, klimatyczne zatoki i mnóstwo atrakcji turystycznych sprzyjają i biernemu, i aktywnemu wypoczynkowi. To dobra opcja zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi – propozycji spędzania wolnego czasu nie zabraknie tu dla nikogo.

Więcej inspiracji >>> Hiszpania

Egipt – fascynujące zabytki i piękna rafa koralowa

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się Egipt, który przyciąga wczasowiczów gorącym klimatem, monumentalnymi piramidami oraz innymi ciekawymi zabytkami rodem ze starożytności. Najchętniej wybierane miejsca to Hurghada, Sharm El Sheikh i Marsa Alam. W kurortach tych można znaleźć najwyższej klasy hotele, oferujące bazę noclegową dla całych rodzin. Nie polecamy naszym czytelniczkom samotnego zwiedzania Egiptu. Niestety, na europejskie kobiety wciąż w tych rejonach czyha sporo niebezpieczeństw.

Wakacje to czas beztroskiego wypoczynku i regeneracji sił witalnych do pełnienia swoich codziennych obowiązków. Komfort psychiczny podczas urlopu jest bardzo ważny. Zachowaj również rozwagę i zadbaj także o swoje bezpieczeństwo, aby wspomnienia z wakacji były naprawdę przyjemne.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis