Nowe trendy w szkolnych artykułach. Sprawdź, jak mogą pomóc Twojemu dziecku w nawiązywaniu szkolnych relacji!

Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmi lada dzień. To już ostatnia szansa na skompletowanie pełnego wyposażenia ucznia. Aby powrót do szkoły był mniej bolesny a nauka była przyjemniejsza, koniecznie zadbaj o to, by w wyprawce nie zabrakło stylowych artykułów. Sprawdź, które przybory i gadżety są obecnie w trendach i pomóż swojemu dziecku przetrwać trudny czas nauki – aż do następnych wakacji!

Back to school 2020

Szkoła to nie tylko miejsce edukacji, ale także zawiązywania ważnych relacji międzyludzkich, wyrażania siebie i kształtowania osobowości (1). Jest niemal jak drugi dom – dzieci i nastolatkowie spędzają w niej bowiem aż 1/3 doby. Jak donoszą eksperci OECD, między 7. a 14. rokiem życia daje to łącznie ponad 6 tysięcy godzin (2)! Warto zatem dołożyć wszelkich starań, by przebywanie w niej było znacznie bardziej przyjemne i komfortowe.

Nieocenionym na to sposobem są stylowe artykuły szkolne – użyteczne i modne, dzięki którym nauka będzie szła, jak z płatka, a samopoczucie błyskawicznie poszybuje w górę! Co więcej, jeśli dobrze poszukasz, nie nadwyrężysz domowego budżetu. Sprawdzony sposób na oszczędności to zakupy w dyskontach, w których co roku pojawia się wiele ciekawych propozycji. Dobrym tego przykładem jest ulotka Biedronka, dzięki której za rozmaite modne szkolne niezbędniki, czy to dla małego czy dużego ucznia, nie zapłacisz wiele. Czego zatem warto szukać w sklepach?

Stylowy plecak

Plecak to najważniejszy element wyposażenia. Dobry to ten, który pozwala na wygodne noszenie książek i szkolnych przyborów, nie wpływa negatywnie na postawę i podoba się uczniowi. Jeśli chodzi o konstrukcję, pamiętaj, by była ona solidna i dobrze dopasowana do wzrostu i wagi dziecka. Ważna jest także większa ilość przegródek, no i oczywiście design. Wśród młodszych uczniów królują plecaki z postaciami z ulubionych bajek i tytułów gier. W przypadku starszych szał robią modele wielofunkcyjne, wyposażone np. w ładowarkę USB czy tajną kieszeń.

Funkcjonalne zeszyty

W plecaku każdego ucznia musi się znaleźć się miejsce na zeszyty i bruliony. Standardowo w sklepach znajdziesz warianty z twardą i miękką okładką z różną liczbą stron. Jednak niewątpliwym hitem ostatnich lat są bruliony tematyczne, kołozeszyty i zeszyty profilowane do konkretnego przedmiotu. Są nieco droższe, ale nieocenione zwłaszcza w przypadku wzrokowców. Ich konstrukcja tworzona jest często w oparciu o techniki ułatwiające zapamiętywanie. Znajdziesz je w różnych formatach i z różną liczbą kartek. Wielostronicowe zeszyty w formacie A4 sprawdzą się zwłaszcza do przedmiotów rozszerzonych oraz polskiego czy matematyki. W przypadku pozostałych wystarczający okazuje się zazwyczaj 32/60-stronicowy format A5.

Praktyczne gadżety

Gadżety wspomagające naukę to najchętniej kupowane przybory szkolne. Nic dziwnego – duża część z nich prezentuje się naprawdę świetnie, a ponadto oferowana jest w cenie na każdą kieszeń. Dobrym tego przykładem jest marka Kayet dostępna w sieci dyskontów Biedronka, która od paru lat cieszy się bardzo dużą popularnością. W jej ofercie można znaleźć różne szkolne akcesoria i przybory, m.in. pióra, kolorowe kredki, pisaki, zakładki, karteczki, nalepki, pinezki i spinacze w unikalnych kształtach czy zestawy rysunkowe. Wszystkie produkty odznaczają się wysoką jakością wykonania i przyciągają wzrok pięknymi pastelowymi i złotymi kolorami.

Na które akcesoria warto zwrócić uwagę? Niewątpliwym hitem są wymazywalne długopisy – a zwłaszcza w modnym wzorze galaxy lub motywie z jednorożcami. Równie chętnie kupowane są mazaki i kleje brokatowe, a także dziurkacze z fantazyjnymi wzorami.  Coraz więcej uczniów wyposaża się w teczki – organizery z przegródkami, które pozwalają na dobrą organizację i posegregowanie ważnych notatek. Oczywiście nie wyglądają one zwyczajnie, lecz dostępne są w sklepach w wielu stylowych wariantach, różnych wzorach i kolorach.

Na półce z papierniczymi artykułami warto poszukać także bloczku zwykłych lub samoprzylepnych karteczek – koniecznie kolorowych! Dzięki nim można nie tylko zaznaczać miejsca z ważnymi informacjami w książkach i zeszytach, ale również w efektywny sposób uczyć się języków obcych. Kolorowe karteczki sprawdzą się zwłaszcza w roli fiszek,, za pomocą których Twoje dziecko może wraz ze swoimi przyjaciółmi poszerzyć wiedzę, a przy okazji doskonale się bawić!

Pamiętaj – szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale i przestrzeń do budowania tożsamości i zawiązywania ważnych relacji. Właśnie z tego względu, szkolne przybory i akcesoria powinny być nie tylko praktyczne, ale także wpisywać się w trendy, w jakich gustują dzieci i nastolatki. To pozwoli im wyrazić siebie, zyskać wyższą samoocenę oraz akceptację rówieśniczej grupy, na której im zależy.

Źródła:

  1. https://www.publikacje.edu.pl/publikacje.php?nr=5836
  2. https://wiadomosci.wp.pl/ile-polak-siedzi-w-szkole-i-co-z-tego-ma-6031548550354049a

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis